”נמחק לי מחצית מהרווח השנתי בשבוע”, כך כתבו מספר גולשים באתר לאחר שבוע המסחר האחרון בבורסה של ת”א. כשאנחנו פותחים את החודש האחרון של החציון והמצב הביטחוני ממשיך להיות מאתגר על רקע לחימה בעזה והעלאת הלהבות בצפון. אם נסתכל על כלל השוק יש הבנה מאיפה זה מגיע, אומנם מדד ת”א 35 עדין בתשואה חיובית בעיקר בגלל טבע, נובה וקמטק שזינקו מעל 60% כ”א יש לא מעט מניות עם תשואות שליליות דו ספרתיות, זה ניכר עוד יותר במדד ת”א 90 שרשם עוד שבוע בלהות עם ירידה של מעל 5% ומעבר לתשואה שלילית מתחילת השנה.

כשמביטים במדד הנדל”ן מבינים עוד יותר טוב מאיפה זה מגיע, עם שבוע שלילי נוסף ותשואה שנתית שלילית דו ספרתית של קרוב ל-11%. אירוע מוזר והיסטורי התרחש בתחילת השבוע כשהמכפיל של אופציות המעו”ף והדולר נחתך בחצי מ-100 ל-50 דבר שיצר בלבול ולא מעט טעויות בפתיחת שבוע המסחר ויש שיאמרו שזה מה שהרים את השוק לפתיחה גבוהה ביום ראשון האחרון.

מבחינת כותרות, סוג של נפילת מתח לאחר סיום עונת הדוחות לרבעון הראשון של השנה עם מעט מאוד דיווחים. נאוויטס עדכנה השבוע על סיום בהצלחה של כל ארבעת קידוחי הפיתוח בשננדואה. בריינסוויי קיבלה אישור FDA עשירי, הפעם לטיפול בדיכאון בגיל השלישי. קנון ניצלה את העליות החדות במניית צים ומכרה מניות בהיקף של 110 מיליון דולר עם אופציה למכירות נוספות. רני צים השלימה את מכירת חברת מגידו לאאורה. אורביט דיווחה על הזמנות נוספות מענקית התעופה הצרפתית Airbus עבור מערכות ניהול שמע מתוצרתה.

בארה”ב סימני החולשה התאדו לחלוטין לאחר שמדדי המניות המובילים סיימו את התיקון ויצאו קדימה לשיאים חדשים. מניית אינבידיה המשיכה להמריא כשהיא רושמת עליה של מעל 25% לאחר פרסום הדוחות, הפכה לחברה השנייה בגדולה בשוק לאחר שעקפה את אפל והשלישית אי פעם שהגיעה לשווי של מעל 3 טריליון דולר. אינבידיה זה הסיפור של השוק יחד עם חברות השבבים שממשכיות למשוך את השוק קדימה לשיאים חדשים עם טירוף ה- AI. סקר תעסוקה של ADP ביום רביעי האחרון עם צפי ליצירת משרות נמוכה מהצפי היו חלק מהסיבות של השוק לריצה קדימה יחד עם ירידת תשואות באגרות האוצר שאולי תביא מתישהו לירידת ריבית. דו”ח התעסוקה לחודש מאי שפורסם בשישי הפתיע לרעה עם אבטלה של 4% ועלייה בקצב שכר - לכתבה המלאה.

מהמניות הבולטות השבוע במדד ת”א 125 נציין את אופקו , פריון וורידיס אשר עלו 17%, 4.3% ו- 2.7% בהתאמה. מנגד, בלטו בירידות שערים מניות אל על, מיטרוניקס וטלסיס אשר השילו מערכן 15.5%, 12.9% ו- 11.8% בהתאמה.

מכלל מניות השוק נציין את בירמן, יומן אקסטנשנס, יוניקורן טכ יה”ש אשר עלו 52.5%, 31.8%, ו- 25.8% בהתאמה. מנגד, מניות גיקס, פארמוקן ותיגי השילו מערכן 30.4%, 25.8% ו- 24.7% בהתאמה.

בסיכום שבועי מדד ת”א 35 ירד ב-1.7%, מדד ת”א 90 ירד ב-5.21%, מדד הבנקים ירד ב-2%, מדד הנדל”ן ירד ב-3.3%, מדד הנפט וגז ירד ב-2.26% ומדד הביומד ירד ב-2.39%.

מדד המעו”ף – תחזית טכנית

מדד ת”א 35 סגר את שבוע המסחר בירידה של 1.7% וננעל ברמה של 1,965.87 נקודות. המדד נכנע לאווירה השלילית במדינה ולאחר העלאת הלהבות בצפון ירד בחדות בעיקר בימים רביעי וחמישי עד לשפל של חודש מאי. מהבחינה הטכנית המדד ירד עד לנמוך האחרון סביב 1,954/5 נקודות ולמרות שנסחר מתחתיו ואף סגר פער מחירים סביב 1,950 נקודות, השוק הצליח להחזיק וסגר את המסחר בחמישי Off the lows ומעל לתמיכות. בראיה רחבה למרות האווירה השלילית המדד ממשיך לשמור על מבנה חיובי, תמיכה קרובה על בסיס תיקון פיבונצ’י 61.8% קיימת סביב 1,940/1 נקודות אבל היא חלשה יותר מבחינתי שכן המשכיות למטה מתחת לשפלים השבועיים יכולה לעקר את המומנטום החיובי של המדד ואת העוצמה ובהחלט יכולה לשלוח אותו לרמות נמוכות יותר.

מדד המעו”ף – תחזית טכנית

 

מדד הבנקים

המדד סגר את היעדים העולים של התבנית אותה ציינתי כל תקופת הדשדוש של 3,550-3,700 נקודות מהחודש הקודם. בתחילת השבוע בחסות דוחות חזקים ופרץ אופטימיות רגעי המדד קבע שיא שנתי חדש כשהגיע לקידומת מעל 3,900 נקודות ומשם התקפל מטה. הירידה האחרונה למרות שהיא חזקה היא דיי טבעית למהלך האחרון של המדד ונראה שהיא למעשה מאפשרת לכניסה למי שמחכה לשפל עולה, אופטימי מטבעו ורואה את המדד כובש שיאים חדשים בחודשים הקרובים למרות כל האתגרים.

מדד הבנקים

 

דולר-שקל

בתחילת השבוע הדולר עוד גירד את התמיכה האחרונה של השוק לפני שיצא קדימה בעוצמה לאחר ההתחממות בגזרה הצפונית. טכנית הדולר נועל את השבוע באזור התנגדות קשה מאוד אותו ציינתי בכל הרצועה של 3.73/5 שתהיה קשה למעבר ללא עזרה או ממימוש בחו”ל או החמרה משמעותית במצב הביטחוני.

דולר-שקל

 

מדד ה-DAX הגרמני

המדד ממשיך לזוז בתנועה צידית עם נטייה יורדת, מבחינה טכנית זה מצב סופר חיובי בטח שהמדד נסחר מעל לשיאים שנפרצו. למרות המבנה החיובי נציין את אזור התמיכה סביב 18,400 נקודות שהוא חשוב בטווח הקצר. יציאה חזקה קדימה מתחת ופריצה של הקו היורד המינורי יכול לפתוח תנועה עולה משמעותית לכיוון יעד תבנית של 19,400 ואולי שאיפה להחלפת קידומת מעל 20,000 נקודות לראשונה אי פעם.

מדד ה-DAX הגרמני

 

מדד ה- S&P500

כשכבר היה נראה שהמדד נכנע ומתחיל לפתח מומנטום שלילי, רבע שעה של שכרון חושים ביום המסחר האחרון של השבוע הקודם (שישי) הרימה אתה שוק בעוצמה לסגירה בגבוה יומי והרחק מרצועת התמיכה אותה ציינתי סביב 5,200 נקודות. אותה רמה שנבדקה, יצרה שפל עולה ובשבוע האחרון הביאה לגבוה חדש. נזכיר את יעד התבנית למהלך שעומד על אזור של 5,500 נקודות לטווח הקצר. לטובת הפסימיים אציין שבשלב זה רק שבירת השפל סביב 5,200 נקודות תוציא תבנית טכנית שלילית לתיקון בשוק, זה נראה דיי רחוק בשלב זה.

מדד ה- S&P500

 

אירודרום

מניית יתר שמרכזת עניין בחודשים האחרונים על רקע המלחמה. המניה רשמה שבוע שלילי במיוחד עם 5 ימי מסחר רצופים של ירידות שערים וסך של 8 ימים יורדים מתוך 9 האחרונים. ירידות השערים האחרונות סיימו למעשה את מבנה המחירים העולה במניה עם החזר של כל המהלך העולה האחרון ושבירה של התמיכה ברצוע השל 98/105 נקודות. מה מכאן? לאחר ירידות תיקון יכול להיכנס כזה שיהיה כזה לתזמן את חלקו הראשוני אך ברגע שיגיע הוא יכול להיות משמעותי בטח לאחר ירידה של מעל 50 נקודות ברצף מקצה לקצה.

אירודרום

 

עין שלישית

מניית יתר שמרכזת עניין בחודשים האחרונים על רקע המלחמה. המניה קבעה גבוה שנתי חדש בחודש האחרון ולאחר מכן התממשה בחדות בדומה ללא מעט מניות. הירידה האחרונה במניה אומנם מחקה את המהלך האחרון אך לא שברה תמיכה (עדיין), כשהיא נעצרת בסיום המסחר של חמישי סביב אזור של 538/40 נקודות בצורה גבולית מאוד. מתחת נציין את אזור של 530 נקודות שהוא הגבוה מחודש נובמבר האחרון. הגעה לתמיכה מייצרת הזדמנות, לאופטימיים שיחפשו היפוך לטובת תיקון עולה ומנגד שבירה יכולה בהחלט להעמיק את המומנטום השלילי ויציאה של כסף נוסף החוצה. למעקב בעיקר לחובבי המניות הקטנות והתנודתיות.

עין שלישית

 

בזק

מניות החברה נסחרות במדד ת”א 35. המומנטום השלילי במניה נמשך גם השבוע והמניה רשמה שפל שנתי חדש ונושקת לאזור השפל/תמיכה אופקית ארוכת טווח באזור 425 נקודות. אזור 425-430 נקודות משמש כרצועת תמיכה חשובה להמשך קיומה של המגמה העולה הראשית, כך ששבירתה כלפי מטה וכישלון חזרה מעליה תהווה טריגר לשינוי המגמה הראשית בנייר. התבססות מעל אזור 425 עשויה להוות טריגר לתיקון עולה קצר לאזור 455 נקודות, הגבוה האחרון.

בזק

 

ביג

מניות החברה נסחרות במדד ת”א 35. לאחר שפתחה את שבוע המסחר בעליות שערים, ביום רביעי המגמה החיובית התהפכה והמניה מחקה את העליות מתחילת השבוע וירדה עד לאזור 36,000 נקודות. אזור 35,600-36,000 נקודות משמש כרצועת תמיכה וכל עוד נסחרת מעליה המגמה בטווח הקצר-בינוני חיובית. מנגד, שבירה כלפי מטה של רצועת התמיכה וכישלון חזרה מעליה תאותת על העמקת המימוש עם יעד קרוב באזור 34,000 נקודות.

ביג

 

הבורסה לניע בתא

מניות החברה נסחרות במדד ת”א 90. מבין המניות הבודדות שרשמו תשואה חיובית בשבוע המסחר שחלף ונסחרת סביב רמות שיא כל הזמנים. מהזווית הטכנית המניה נבלמה השבוע באזור 2,690 נקודות. אזור זה מסתמן כהתנגדות מהותית בדמות השיא שנרשם בחודש אפריל האחרון ובחודש מאי המניה נבלמה פעם נוספת באזור זה. השבוע המניה נבלמה שוב באזור זה, לכן קיימת אפשרות לתחילת מימוש חזרה לאזור 2,400 נקודות – טווח הדשדוש של החודשיים האחרונים. רק פריצה מובהקת של אזור ההתנגדות הנ”ל תהווה טריגר לסיום הדשדוש והמשך התנועה העולה לשיאים חדשים.

הבורסה לניע בתא

 

קנון

מניות החברה נסחרות במדד ת”א 90. בעלת השליטה בחברות או.פי.סי אנרגיה וחברת הספנות צים נסחרת סביב הגבוה השנתי נבלמה לאורך שבוע המסחר סביב 9,550 נקודות. אזור זה הפך להתנגדות לפני כשנה בחודש מאי 2023. טכנית קיימת אפשרות לתיקון יורד בטווח הקצר לאחר שלא הצליחה לפרוץ אזור זה לאורך שבוע המסחר שחלף. במקרה ותחל במימוש, התמיכה החשובה שוכנת באזור 8,500 נקודות ובדרך קיימת תמיכה נקודתית באזור 8,710 נקודות. אין לפסול דשדוש מתחת לאזור ההתנגדות הנ”ל ולייצר שפל עולה שיתמוך בהמשך המגמה החיובית.

קנון

 

אל על

מניות החברה נסחרות במדד ת”א 90. המניה מחקה השבוע את העליות שנרשמו במהלך החודשים אפריל-מאי. טכנית המניה נבלמה באזור התמיכה האופקי סביב 420-425 נקודות, אולם בשל עוצמת המימוש יתכן ותמשיך בגל הירידות ובכך תשבור את השפל האחרון ותייצר מגמה יורדת של שיאים ושפלים יורדים. מנגד, התבססות מעל אזור 420 עשויה להוות טריגר לתחילת תיקון עולה, בדומה לתחילת חודש אפריל כאשר אזור 460 יהווה התנגדות נקודתית קרובה.

אל על

 

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש