נעם וימן, מנכ"ל דיפלומט <br>קרדיט: קרן בן ציון
נעם וימן, מנכ"ל דיפלומט קרדיט: קרן בן ציון

קבוצת דיפלומט אחזקות דיווחה הבוקר (ה’) על תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון של שנת 2024, המלמדות על ירידה ברווח הנקי ברקע לשחיקה ברווחיות הגולמית של חלק ממוצרי החברה בישראל, גידול בהוצאות התפעול, והוצאה חד פעמית בסך כ-9 מיליון שקל בגין עיצום כספי מוסכם עם רשות התחרות וגידול בהוצאות המימון.

בתוך כך, דיפלומט רשמה צמיחה בהכנסות בישראל הודות לצמיחה אורגנית ואיחוד לראשונה של חברת דורות החל מרבעון שני 2023. ההכנסות ברבעון הראשון צמחו לכ-830 מיליון שקל, בהשוואה לכ-791 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הצמיחה בהכנסותיה מיוחסת לפעילות בישראל, בעוד שבפעילות בחו"ל נרשמה יציבות בהכנסות.

מבחינת חלוקת ההכנסות בפילוח גיאוגרפי, ההכנסות בישראל ברבעון הסתכמו בכ-526 מיליון שקל בהשוואה לכ-488 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הצמיחה בהכנסות נובעת מאיחוד תוצאות חברת דורות החל מהרבעון השני של שנת 2023 ומצמיחה אורגנית של מותגים קיימים.

ההכנסות מפעילות בחו"ל - דרום אפריקה, גיאורגיה, ניו זילנד, קפריסין ויוון - ברבעון הסתכמו בכ-304 מיליון שקל, בדומה לרבעון המקביל אשתקד.

הרווח הגולמי של דיפלומט ברבעון הראשון של שנת 2024 הסתכם בכ-175 מיליון שקל, בהשוואה לכ-164 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. העלייה ברווח הגולמי נובעת מהגידול האמור בהיקף המכירות, משינויים בתמהיל המכירות, וכן מאיחוד לראשונה של חברת דורות החל מהרבעון השני של 2023.

הרווח התפעולי ברבעון הראשון של שנת 2024 הסתכם בכ-19 מיליון שקל, בהשוואה לרווח תפעולי בסך של כ-26 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הירידה ברווח התפעולי, למרות הגידול האמור ברווח הגולמי, נבעה מעלייה בהוצאות המכירה והשיווק, מאיחוד לראשונה של חברת דורות ברבעון החל מהרבעון השני אשתקד, וכן מהוצאה חד פעמית בסך של כ-9 מיליון שקל בגין הסכמה שהגיעה החברה עם רשות התחרות על תשלום עיצום כספי בסכום זה. שיעור הרווח התפעולי ברבעון הראשון של שנת 2024 עמד על כ-2.3% מההכנסות, בהשוואה לכ-3.2% מההכנסות ברבעון המקביל אשתקד.

הרווח הנקי ברבעון הראשון של שנת 2024 הסתכם בכ-6 מיליון שקל, בהשוואה לכ-19 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הירידה ברווח נבעה בעיקר מהקיטון ברווח התפעולי וכן מגידול של כ-4 מיליון שקל בהוצאות המימון, נטו בעיקר בגין עלייה בהוצאות הריבית ושערוך אופציות לרכישת יתרת המניות בחברות הבנות.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש