צלי רשף, מנכל ארלדן<br>קרדיט: פלאש 90, אורי לנס
צלי רשף, מנכל ארלדן קרדיט: פלאש 90, אורי לנס

מנייתה של טלסיס צונחת לאחר הדוחות לרבעון הראשון של השנה, בו המשך החולשה ניכרת בתוצאות.

ההכנסות ברבעון הראשון ירדו לכ-108 מיליון שקל, בהשוואה לכ-133 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הירידה בהכנסות מיוחסת בעיקר לקיטון במכירות כרטיסוני מחשב (SOM), בעיקר תוצאה של שימוש במלאים עודפים שהצטברו אצל לקוחות המגזר וזאת בעקבות הצטיידות יתר במהלך משבר הרכיבים בדומה לחברות בינלאומיות העוסקות בתחום הרכיבים.

בנוסף, נמנעים לקוחות מרכישות מוקדמות בגלל שיעורי הריבית הגבוהים. במגזר ההפצה נרשמה ירידה במכירות ברבעון מסיבות דומות. הכנסות מגזר ה-SOM קטנו ב-23% ל-74.3 מיליון שקל, והכנסות מגזר ההפצה ירדו ב-9% ל-33.4 מיליון שקל.

אחוז הרווח הגולמי של ענף ה-SOMs נשאר זהה לאחוז הרווח הגולמי ברבעון הראשון בשנה שעברה. שיעור הרווח הגולמי המאוחד ירד כתוצאה מגידול החלק היחסי של מגזר ההפצה בכלל פעילות החברה.

סך הרווח הגולמי ירד מ-58.7 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2023 ל-44.1 מיליון שקל רבעון ראשון של השנה. בשורה התחתונה, סך הרווח הסתכם ב-29 מיליון שקל לעומת 40 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש

 • 2
  כבר כמה רבעונים שחברות שמכרו הרבה

  כשהיה בעיות הובלה ומחסור ברכיבים ירדו משמעותי בהכנסות. כולם רוצים להקטין חובות כי היוב עכשיו יקר, וגם בעיות ההספקה די נעלמו, ,השפיע על מיטרונקס שהמשווקים שלה לא רוצים הרבה מלאי עכשיו גם טלסיס, וזה קיים בכל החברות, לא דומה ריבית של 2 אחוז ל7 אחוז שמשלמים היום על מלאי
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  • yair3
  • 27/05/2024 20:47
 • 1
  חדשות טובות שנגמר משבר הרכיבים.

  חדשות מעולות להייטקס. רק לא הבנתי מתי הסתיים המשבר? ברבעון 1? או שבעולם הסתיים קודם ובגלל המלחמה הלקוחות המשיכו לצבור מלאים ? זה לא היה רשום בדוח השנתי?
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  • ATUK19
  • 27/05/2024 18:10