מנייתה של ענקית השבבים אנבידיה (סימול: NVDA) עולה בפתיחת המסחר בניו יורק בכ-9% לאחר הדוחות החזקים שפרסמה החברה. בכך מנייתה חצתה את הרמה של 1,000 דולר למניה, ובכוונת החברה לבצע פיצול ביוני הקרוב, כך שמשקיעים קטנים יותר יוכלו לקפוץ גם הם על הגל עם התפרצות תחום הבינה המלאכותית (AI).

ההכנסות הרבעוניות של אנבידיה עלו לשיא של 26 מיליארד דולר ברבעון הראשון. מדובר בעלייה של 18% בהשוואה לרבעון הרביעי של 2023 ושל 262% משנה לשנה. ההכנסות תחום מרכזי הנתונים עמדו על נתון שיא של 22.6 מיליארד דולר ברבעון החולף, עלייה של 23% בהשוואה לרבעון הקודם ו-427% בהשוואה לרבעון המקביל בשנה שעברה. הדיבידנד הרבעוני עלה ב-150% ל-0.01 דולר למניה, לאחר ספליט שתבצע החברה ביחס של 1 ל-10 ביוני הקרוב.

הרווח החשבונאי (GAAP) למניה ברבעון היה 5.98 דולרים, עלייה של 21% בהשוואה לרבעון הרביעי של 2023, ועלייה של 629% בהשוואה לרבעון המקביל בשנה שעברה. הרווח מתואם (Non-GAAP) למניה היה 6.12 דולר, עלייה של 19% בהשוואה לרבעון החולף ו-461% לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה.

מייסד ומנכ"ל אנבידיה, ג’נסן הואנג, אמר: "המהפכה התעשייתית הבאה החלה - ארגונים ומדינות חוברים יחד עם NVIDIA כדי להניע את המעבר של מרכזי נתונים מסורתיים בשווי טריליון דולר למחשוב מואץ, לטובת בניית סוג חדש של מרכזי נתונים - מפעלי בינה מלאכותית (AI Factories) - על מנת לייצר תוצר מסוג חדש: בינה מלאכותית. AI יביא לעלייה משמעותית בפרודקטיביות בכמעט כל תעשייה, ויעזור לחברות וארגונים להיות יעילים יותר בצריכת האנרגיה ובעלויות, תוך הגדלה של פוטנציאל ההכנסות.

"הצמיחה שלנו במרכזי הנתונים תודלקה עם ביקושים חזקים והולכים וגוברים לפלטפורמת Hopper עבור אימון והסקה של מודלי בינה מלאכותית יוצרת. בנוסף לספקיות הענן, בינה מלאכותית יוצרת הגיעה גם לחברות אינטר התוצאות החזקות של אנבידיה מחזקות את הערכות כי תחום הבינה המלאכותית בתחילת דרכו והביקוש גובר במכפלות".

מארק האפלה, מנהל השקעות ראשי ב UBS Global Wealth Management, אמר: "מבלי להתייחס לחברה ספציפית, אנחנו נשארים חיוביים לגבי מגמת הבינה המלאכותית ושומרים על העדפתנו לביג-טק בהתחשב בפוזיציה בשוק. אנו צופים לצמיחה ברווחי חברות הטכנולוגיה העולמית של 20% ו-16% השנה והשנה הבאה, בהתאמה, בהובלת מגזר השבבים שבו אנו רואים הזדמנויות השקעה. זרז ה-AI הגדול הבא עשוי להגיע ב-Computex בתחילת יוני, שם אנו מצפים לעדכונים ולהכרזות על מוצרים חדשים סביב מחשבי AI".

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש