מנייתה של חברת סולאראדג’ הישראלית שנסחרת בוול סטריט (סימול: SEDG) זינקה אתמול בכ-9% בוול סטריט למחיר של 52.83 דולר לחבית, וזאת על רקע חדשות חיוביות בתחום הסולאר שהגיעו מאסיה, ודחפו גם את מניותיהן של פירסט סולאר (סימול: FSLR) ואנפייז’ ב-18.6% ו-8.7%, בהתאמה.

לפי הדיווח אתמול, הגוף התעשייתי בסין השולט בשרשרת האספקה הסולארית קרא להפסיק את מלחמת המחירים בתחום. הגוף קרא לממשלת סין להתערב כדי למנוע מכירות במחירים מתחת לעלות.

עוד קודם לכן, בשבוע החולף דווח כי ממשל ביידן מתכנן להטיל מכס של 50% על תאים סולאריים סיניים השנה, לעומת 25% קודם לכן. המהלך נועד לבלום את הזרם של מוצרים סיניים זולים ומסובסדים שהציפו את השוק העולמי. הגבלת הייבוא מסין השפיעה בעיקר על פירסט סולאר שארה"ב זה השוק העיקרי שלה.

סולאראדג’, שמנייתה צללה במעל 80% בשנה, פיתחה פתרון ממיר חכם ששינה את האופן שבו אנרגיה מופקת ומנוהלת במערכות פוטו-וולטאיות (PV). מטרת הפתרון מבוסס ה- DCשל סולאראדג’ הנו למקסם את תהליך הפקת החשמל תוך הפחתת עלות האנרגיה המיוצרת על ידי מערכת ה-PV.

סולאראדג’ מוכרת מערכות לניהול מערכות סולאריות לחברות אנרגיה מתחדשת לטובת פרויקטים גדולים, והן ללקוחות פרטיים. חברות האנרגיה המתחדשת נוהגות להקים פרויקטים בעיקר במימון אשראי בשל העלויות הגבוהות של כל פרויקט, וכך החוב הפך למשקולת כאשר תנאי המאקרו בכלכלה העולמית השתנו עם העלאת הריביות - מה השהקשה על החברות בתחום להתרומם.

בימיה הטובים סולאראדג’ נסחרה לפי מחיר של מעל 360 דולר למניה, אך כיום היא נסחרת לפי 52 דולרים למניה. בינואר האחרון סולאר אדג’ הודיעה על התייעלות במסגתם תקצץ החברה ב-900 עובדים.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש

  • 2
    הראל

    אם אתה מצפה שאתר אינטרנט לא ישתמש בקליקבייט אז המינימום זה לשלם דמי מנוי כמו אצל אתרי הכלכלה האחרים למרות שהם לא בכיוון

    • סמי
    • 23/05/2024 15:57