ריצ'רד פרנסיס, נשיא ומנכ"ל טבע<br>קרדיט: אלעד מלכה
ריצ'רד פרנסיס, נשיא ומנכ"ל טבע קרדיט: אלעד מלכה

טבע תעשיות הודיעה היום (ה’) במסגרת אירועי כנס ביומד 2024, על השקעה בהיקף של 10 מיליון דולר ב-Sanara Capital, קרן הטכנולוגיה הרפואית (Health-Tech) מקבוצת סנארה, שפועלת לצד Sanara Ventures, בה טבע שותפה ומשקיעה (יחד עם פיליפס), מזה קרוב לעשור.

השקעה זו עולה בקנה אחד עם מחויבותה של טבע לחדשנות, אשר באה לתמוך באסטרטגיה שלה "חוזרים לנתיב של צמיחה" (Pivot to Growth), תוך הבעת אמון ומתן רוח גבית לאקוסיסטם הישראלי בתחום הביוטק והביומד.

Sanara Capital היא קרן הון סיכון, בהיקף של עשרות מיליוני דולרים המשקיעה בסטארט-אפים ישראלים בתחומי הבריאות הדיגיטלית, Bio-Convergence (שילוב בין דיסציפלינות מעולמות הביולוגיה וההנדסה) ומכשור רפואי, בסבבי השקעה A-B, לאחר אינקובציה. הקרן שהוקמה לפני כשנתיים, השקיעה עד כה ב-6 חברות (3 מתוכן מחממת Sanara Ventures ו-3 חיצוניות). Sanara Capital ממשיכה ומשלימה את פלטפורמת ההשקעות הוותיקה Sanara Ventures, המתמקדת בתחומי הבריאות הדיגיטלית והמכשור הרפואי, ומונה כיום כ-20 סטארטאפים (בעיקר בשלבי ה-Seed). אסף ברנע משמש כמנכ"ל קבוצת ההשקעות ’Sanara Ventures’ ו-’Sanara Capital’.

"האסטרטגיה של טבע – "חוזרים לנתיב של צמיחה" – והאמונה שלנו ביזמות ובחדשנות, המאפיינת את האקוסיסטם הישראלי בתחומי ה ביומד, הובילו אותנו להחלטה להגדיל את השקעותינו בקבוצת ’סנארה’, שבפורטפוליו של 2 הקרנות שלה, ישנם טכנולוגיות ומוצרים סינרגטיים לפעילותה של טבע, בפרט בעולמות המו"פ, אשר להם ערך טיפולי רב למטופלים ופוטנציאל עסקי", אמר היום אלי כליף, סמנכ"ל הכספים הגלובלי של טבע, והוסיף כי "אנו מאמינים כי השקעותינו הרבות והמתמשכות בחדשנות הישראלית, שבאות לידי ביטוי, בין היתר, במעל ל-30 פרויקטים משותפים עם טובי החוקרים והחוקרות באקדמיה הישראלית לפיתוח תרופות חדשניות, שיתופי פעולה מחקריים עם סטרטאפים מובילים – כולל השותפות שלנו במעבדת החדשנות של AION Labs העושה שימוש בבינה מלאכותית ובטכנולוגיות מחשוב ענן לשיפור יכולות הפיתוח של תרופות, וכעת בהשקעה בחברות הפורטפוליו של Sanara Capital, יישאו פרי בעתיד, ויסייעו לטבע במסע הצמיחה שלה".

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש