מנייתה של חברת תיגי, הפועלת בתחום מערכות החום המסחריות והתעשייתיות הכוללות מרכיבי אנרגיה מתחדשת, משלימה מהלך עליות של כ-170% בחודש האחרון, ושל כ-470% מתחילת השנה. עם זאת, היא עדיין נסחרת הרחק מהמחיר בו הונפקה ב-2021.

תיגי עוסקת בתחום הייצור והאגירה של אנרגיה מתחדשת תרמית עבור צרכני חום גדולים – תעשייתיים ומסחריים. החברה פיתחה קולטי שמש עם בידוד שקוף, המספקים חום בנצילות גבוהה בטמפרטורות יעד גבוהות הנדרשות לצרכני חום גדולים, כולל במזג אוויר קר. את שנת 2023 סיימה בהפסד של כ-12 מיליון שקל, בהמשך להפסד של 15 מיליון שקל ב-2022, על הכנסות של 3 מיליון שקל ושל 2.7 מיליון שקל, בהתאמה. החלום עדיין מופסד על הנייר.

עם זאת, העליות במנייתה של תיגי התחזקו לאחרונה בדחיפה מהודעתה על התקדמות לקראת השלמת רכישת השליטה (90%) בחברת סוליד האוסטרית. סוליד, שעוסקת בתחום מערכות גדולות לחימום באנרגיה מתחדשת בעיקר בתעשייה ובחימום איזורי, הייתה מצויה בהליך של ארגון מחדש, ובאפריל האחרון התקבל אישור רכישת השליטה על ידי אסיפת הנושים ובית המשפט באוסטריה כך שהארגון מחדש אושר באופן חלוט. בכך תיגי דורסת רגל באירופה הודות למעלה מ-200 מערכות בלמעלה מ-25 ארצות שהקימה סוליד.

במקביל, דיווחה תיגי על התקשרות במזכר הבנות לא מחייב עם חברה אירופאית שעיסוקה, בין היתר, בפיתוח, הקמה, מימון ותפעול פרוייקטי אנרגיה, להשקעה של עד 8 מיליון שקל. מדובר בהסכם להשקעה בחברה והקמת חברות ייעודיות למימון והפעלת פרויקטים למכירת אנרגיית חום, כנגד הקצאת מניות של החברה, לפי שווי חברה שיקבע בסבב הגיוס שמתעתדת החברה לבצע.

תיגי גייסה ב-2021 בדרך של הצעה לא אחידה לגופים המוסדיים ובדרך של הצעה אחידה לציבור באמצעות מניות וסדרת כתבי אופציה סכום של כ-34 מיליון שקל לפי שווי חברה של כ-141 מיליון שקל. היא לא היחידה מהחברות שהונפקו בגל של 2021 ומחקה עשרות אחוזים מאז, וכיום החברה נסחרת לפי שווי של כ-53 מיליון שקל בלבד. גם מהלך העליות המטאורי מתחילת השנה לא החזיר את ההשקעה למשתתפים בהנפקה.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש

  • 1
    ידין יגאל חולון

    • תן
    • 21/05/2024 15:37