קרדיט: דוברות דואר ישראל
קרדיט: דוברות דואר ישראל

בהמשך להחלטה על הפרטת דואר ישראל, ולאחר שהסתיים המכרז, נבחרה היום (א’) הקבוצה בהובלת חברת מילגם לרכוש את החברה מידי המדינה.

במסגרת המכרז חברת דואר ישראל תעבור במלואה לידי מילגם תמורת 461 מיליון שקל. בכך גברה מילגם על רמי לוי שהצטרף לדלק לצורך ההצעה. לפי הערכות, לוי ודלק הגישו הצעה בגובה של 380 מיליון שקל.

דואר ישראל נקלע למשבר פיננסי מס׳ פעמים מאז שנת 2006, תוך פגיעה קשה בשירות לציבור. כדי לייעל את השירות לציבור, משרד התקשורת עדכן את הרגולציה על חברת הדואר ושוק הדואר ובכלל כך הביא לפתיחת תחום הדואר לתחרות מלאה, מתן חופש פעולה לחברת הדואר לספק שירותים חדשים ולהתאים את מתכונת מתן השירותים לעידן הדיגיטלי. לצד זאת, הוחלט על הפרטת הדואר שכעת מגיעה לישורת האחרונה, והצפי הוא כי ההפרטה תוביל לשיפור השירות.

מקבוצת מילגם הפניקס ולימן שליסל נמסר: "אנו מלאי אמונה במדינת ישראל, בעוצמת המשק והכלכלה ובעתידה של המדינה לצאת מחוזקת מכל משבר. חברת דואר ישראל היא אבן יסוד בהיסטוריה הכלכלית של מדינת ישראל. אנו מאמינים בחברת הדואר, בהנהלת החברה, בהון האנושי המרשים והמסור והעובדים שהובילו מהפכה של ממש בחברה בשנים האחרונות, והפכו אותה לארגון מקצועי ומודרני.

"אנו מודים למדינת ישראל על הבעת האמון הגדולה בנו, ומתחייבים לעמוד בציפיות הגבוהות שהוצבו בפנינו. יחד כולנו מחויבים להביא את דואר ישראל להישגים חשובים נוספים, ולהניע תחרות במספר תחומים מרכזיים - בראשם תחום הבנקאות והפיננסים באמצעות בנק הדואר, וכן בתחום השילוח, המשלוחים והלוגיסטיקה. אנו שואפים לחולל מהפכה צרכנית שתיטיב עם אזרחי ישראל. כולנו נמשיך לחתור להענקת שירות איכותי לכלל תושבי ישראל בכל רחבי הארץ".

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש

 • 2
  אחד מייבא שוקולדים במחיר מופרז והשני גונב בניהול כספים.

  • עצוב שזה האלטרנטיבה
  • 19/05/2024 16:39
 • 1
  אכלנו אותה ???

  • יאק
  • 19/05/2024 15:33