מוטי גוטמן, מנכל מטריקס<br>קרדיט: יח"צ
מוטי גוטמן, מנכל מטריקס קרדיט: יח"צ

חברת מטריקס פרסמה היום (ד’) את התוצאות הכספיות לרבעון הראשון של 2024, והציגה צמיחה אורגנית ותוצאות שיא בכל הפרמטרים על אף השלכות המלחמה הנמשכת.

הכנסות מטריקס ברבעון הראשון של 2024 הסתכמו בשיא של כ-1.45 מיליארד שקל, בהשוואה לכ-1.29 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, גידול של כ-12.6%, הנובע כולו מצמיחה אורגנית. הגידול במכירות ברבעון הראשון ביחס לרבעון המקביל אשתקד נובע מעליה בהיקף הפעילות בכל המגזרים, פרט לקיטון במגזר הדרכה והטמעה.

הרווח הגולמי ברבעון הסתכם בכ-207.1 מיליון שקל ומהווה שיא כל הזמנים, לעומת כ-188.6 מליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, גידול של כ-9.8%.

הרווח התפעולי ברבעון חצה לראשונה את רף ה- 110 מיליון שקל ומהווה גם הוא שיא כל הזמנים. הרווח התפעולי ברבעון הראשון הסתכם בכ-110.7 מליון שקל, לעומת כ-101.5 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, גידול של כ-9.1%, הנובע כולו מצמיחה אורגנית. הגידול ברווח התפעולי ברבעון הרביעי ביחס לרבעון המקביל אשתקד, מיוחס לצמיחה ברווח בכל המגזרים, פרט לקיטון במגזר הדרכה והטמעה.

הרווח הנקי ברבעון הראשון הסתכם לשיא של כ-71.4 מליון שקל, לעומת כ-65.3 מליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, גידול של כ-9.3%.

הרווח הנקי לבעלי מניות החברה ברבעון עמד על כ-68.6 מיליון שקל, בהשוואה לכ-60.7 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, גידול של כ-13%, וגם הוא מהווה שיא כל הזמנים.

ה-EBITDA ברבעון הסתכם בכ-157.5 מיליון שקל, בהשוואה לכ-148.7 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, גידול של כ-5.9%.

מטריקס ממשיכה לחלק דיבידנדים בהתאם למדיניות החלוקה הרגילה שלה, בשיעור של עד 75% מהרווח הנקי לבעלי המניות. בחודש אפריל השנה חילקה החברה לבעלי מניותיה דיבידנד בסך כ-80.7 מיליון שקל, בגין ריווחי המחצית השנייה של שנת 2023. עם פרסום התוצאות הכספיות של הרבעון הראשון 2024 הודיעה החברה על חלוקת דיבידנד נוסף בסך כ-51.5 מיליון שקל (81 אג’ למניה).

למרות השפעת המלחמה הנמשכת, 4 מגזרי הפעילות המשמעותיים של מטריקס (למעט מגזר ההדרכה אשר עומד על כ-4% מפעילות החברה בלבד) הציגו עלייה ברווח התפעולי ברבעון: מגזר פתרונות ושירותי טכנולוגיית מידע, ייעוץ וניהול בישראל הציג צמיחה של כ-13.6% ברווח התפעולי; מגזר פתרונות ושירותי טכנולוגיית מידע בארה"ב - 15.4%+; מגזר שיווק ותמיכה במוצרי תכנה - 40.5%+; מגזר תשתיות ענן ומחשוב – 19.3%+.

לדברי מוטי גוטמן, מנכ"ל מטריקס: "הפעילות שלנו בארה"ב ממשיכה להציג צמיחה, עם גידול של כ-10% בהכנסות לכ-118.7 מיליון שקל ושל כ-15.4% ברווח התפעולי לכ-17 מיליון שקל, תוך עליה ל- 14.3% בשיעור הרווחיות. למטריקס פעילות ענפה במגזר הפיננסי עם התמחות במניעת פשיעה פיננסית, על כל הרגולציות הנגזרות ממנה, ואנו מרחיבים את התקשרויותינו עם הבנקים הגדולים בעולם מ-GRC ל-Data Analytics ועוד. הפעילות שלנו בארץ משקפת ברבעון הראשון צמיחה אורגנית של כ-12.4% בהכנסות ושל כ-10% ברווח התפעולי, זאת על אף השפעות המלחמה. א נחנו שחקן מוביל בביצוע פרוייקטי אינטגרציה רב-שנתיים רחבי היקף בישראל. לדוגמה, ניהול התכנון והביצוע של המטרו קו 1M של גוש דן. פרויקט התחבורה הגדול ביותר בישראל, שמשכו מוערך בכ-13 שנים ושכ"ט בגינו כ-2 מיליארד שקל (מתוכו חלקנו כ-36%); ופרויקט טרנספורמציה דיגיטלית רחב היקף, שאנו מבצעים בימים אלה באחד מן הגופים הפיננסים הגדולים בישראל, וצפוי להימשך מספר שנים, בהיקף של למעלה מ- 100 מיליון שקל.

"אנו רואים צמיחה בהיקפי הפעילות ברבעון בתחום התשתיות והענן, עם גידול של כ-16.7% בהכנסות ושל כ-19.3% ברווח התפעולי. מטריקס לוקחת חלק משמעותי בפרויקט נימבוס, שצפוי לחולל שינוי עמוק ומשמעותי בכל היבטי המחשוב של המגזר הציבורי. בעקבות המלחמה, חלה האצה בתהליכי המעבר לענן, ולמטריקס יש סל מוצרים רחב ביותר ב-Nimbus Marketplace, עם פוטנציאל גידול משמעותי. עוד ראוי לציין את הפעילות רחבת ההיקף והצומחת של הזרוע הביטחונית שלנו בתחומי הסייבר וה-AI, עם מגה פרויקטים דוגמת פיתוח מערכת AI מתקדמת על גבי תשתיות ענן למדינה זרה, בתמורה כוללת של כ-40 מיליון דולר. על רקע חוסר היציבות הגיאו-פוליטית, אנו חווים עלייה בביקוש לפתרונות ומוצרים במגזר הבטחוני", אמר גוטמן.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש