קרדיט: פלאש90
קרדיט: פלאש90

המסחר בבורסה ננעל בנטייה לירידות שערים אחרי הפתיחה החיובית. מדד ת"א 35 הוסיף 0.09%, מדד ת"א 90 הוסיף 0.16%, מדד הבנקים איבד 0.66%. הדולר נסחר ברמה של 3.678 שקלים. 

בארה"ב פורסמנו נתוני אינפלציה מעודדים כאשר מדד אפריל עלה ב-0.3%, לעומת הצפי לעלייה של 0.4%.

לייבפרסון הובילה את עליות עם זינוק של 33.77% במחזור של 7.5 מיליון שקל. מניות ה-AI שמיים ורייזור לאבס קפצו ב-21% ו-8.7%, בהתאמה. אקסליון קפצה ב-8.6%, אוגווינד עתה ב-11.9%.

מטריקס רשמה הכנסות שיא של 1.45 מיליארד שקל - לכתבה המלאה.

נאייקס איבדה גובה לאחר החמצת התחזיות. נאייקס רשמה הכנסות של 64 מיליון דולר ברבעון הראשון, מתחת לתחזיות ב-7.36 מיליון דולר. בשורה התחתונה נאייקס רשמה הפסד של 15 סנט למניה, מעבר לתחזיות השוק ב-10 סנט.

מחזור המסחר הסתכם ב-2.3 מיליארד שקל.

13:00

המסחר בבורסה בתל אביב עבר לטריטוריה האדומה בעוד השקל מתחזק מול הדולר אחרי השיאים שנקבעו אמש בניו יורק. מדד ת"א 35 מטפס ב-0.08%, ת"א 90 עבר לירידה של 0.6%, ומדד הבנקים מאבד שיעור דומה. 

עיני השוק נשואות לפרסום נתוני האינפלציה בארה"ב ומאוחר יותר בשעה 18:00, בישראל.

מניית שמיים מזנקת בעוד 24% מבלי שהחברה פרסמה הודעה כלשהי, ובכך המניה ממשיכה את המומנטום החיובי שרשמה בסגירת השבוע שעבר.

טבע וקמטק עולות בכ-3.5% כ"א, אוגווינד עולה בכ-8%, רייזור לאבס מטפסת ב-6%, טקטונה קופצת ב-4.4%.

מחזור המסחר בשעה זו מסתכם ב-822 מיליון שקל.

10:30

המסחר בבורסה בתל אביב נפתח בעליות שערים בהמשך לעליות שנרשמו אמש בוול סטריט, בעוד הדולר צונח ב-0.9% מתחת לרמה של 3.7 שקלים. מדד ת"א 35 מטפס ב-0.6%, ת"א 90 עולה ב-0.3%, ומדד הבנקים עולה בשיעור דומה.

עיני השוק מופנות לפרסום נתוני האינפלציה בארה"ב ובישראל. הצפי הוא לעלייה של 0.6% במדד המחירים לצרכן באפריל בישראל ולירידה בקצב האינפלציה ל-2.5%. אלא שבנק ישראל לא ימהר להוריד ריבית נוכח הסיכונים לאינפלציה מעבר לפינה.

טבע עולה ב-4.2% לאחר שחזרה מוול סטריט עם פער ארביטרז’ חיובי, קמטק עולה ב-4.1%, אורמת מטפסת ב-3.6%, לייבפרסון מזנקת ב-32% לאחר שחזרה מניו יורק עם פער חיובי ענק.

08:00

המסחר בבורסה בתל אביב צפוי להיפתח בטריטוריה החיובית בהמשך לעליות שנרשמו אמש בוול סטריט. המניות הדואליות צפויות לספק תמיכה כאשר הפער המשוקלל על ת"א 35 הינו חיובי בשיעור של 0.7%. עם זאת, החלשות הדולר מתחת ל-3.7 שקלים תקזז מנגד.

אמש בניו יורק מדד הנאסד"ק רשם שיא כל הזמנים, כשברקע ממשל ביידן השית מכסים על סין. מניות ה-Meme כמו גיים סטופ ו-AMC חזרו לקדמת הבמה עם עלייה של עשרות אחוזים במה שנראה גמו סגירת שורטים.

המניות הדואליות צפויות לספק תמיכה. אורמת חוזרת עם פער חיובי של כ-4%, אי.סי.אל עם פער חיובי של 0.3%, אלביט מערכות חוזרת עם פער שלילי של 0.5%, טבע חוזרת עם פער חיובי של 4.7%, נובה עם פער חיובי של 3% ומנגד נייס עם פער שלילי של 2%. לייבפרסון חוזרת עם פער חיובי של 37%.

עיני השוק נשואות לפרסום נתוני האינפלציה בישראל ובארה"ב היום בצהריים. לגבי השוק המקומי הצפי הוא לירידת קצב האינפלציה ל-2.5% לאחר יציאה של מדד אפריל הקודם שהיה גבוה (0.8%), בעוד הצפי לאפריל האחרון נמוך יותר. לפי לידר שוקי הון, מדד אפריל צפוי לעלות ב-0.6% בהשפעת עלייה עונתית במחירי הבראה ונופש ונסיעות לחו״ל ועלייה מתונה במחירי הדיור. בנוסף מחירי הדלקים עלו ב-2.8%, התשואות בארה"ב ירדו אתמול למרות נתוני מדד המחירים ליצרן גבוהים מהצפי, לאחר שהנתונים המתוקנים של החודש הקודם עודכנו כלפי מטה. פאוול התבטא לאחר הנתונים ואמר כי הוא לא היה קורא לנתונים חמים, אלה "מעורבים"".

האם ההתאוששות בכלכלה הישראלית מתמתנת? כן אם בוחנים את נתוני המדד המשולב והסקרים העסקיים, למעט הצריכה הפרטית שחלקה מתבססת במידה לא מבוטלת על הגידול בגירעון הממשלתי שעלה באפריל ל-7% מהתוצר. בשוק מעריכים כי הסיכונים לא מגולמים במידה מספקת, במיוחד באפיקי הסיכון - לכתבה המלאה.

  • מניות בכתבה:
  • טבע

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש