מאיר שמיר, מנכ"ל מבטח שמיר<br>קרדיט: מבטח שמיר
מאיר שמיר, מנכ"ל מבטח שמיר קרדיט: מבטח שמיר

קבוצת מבטח שמירדיווחה כי לפני יומיים הפרויקט להשבת אנרגיה מפסולת בשיטת עיכול אנארובי (ביוגז), אשר מקודם ע"י החברה הבת, קבוצת שמיר אנרגיה (2023) בע"מ, בשיתוף חברה פרטית בעלת ניסיון ומומחיות בעולמות האנרגיה (באחזקה שווה), קיבל אישור סטטוטורי לתוכנית מהוועדה המחוזית לתכנון ובנייה דרום.

היקף עלות הקמת הפרויקט מוערך בכ-300 מיליון שקל. לפרויקט ניתנה מכסה עם תעריף של כ-55 אגורות לקוט"ש (צמוד למדד), לתקופה של 20 שנה, במסגרת אסדרת רשות החשמל למתקנים מן הסוג הזה.

התכנית תאפשר הקמת מתקן לטיפול בפסולת חקלאית ובזרם אורגני של פסולת ביתית.

כזכור, תחת זרוע האנרגיה, למבטח שמיר פרוטפוליו מגוון הכולל: אחזקות בתחנות הכוח אלון תבור וקסם; פרויקטים סולארים בהיקפים של למעלה מ-450 מגוואט, בשותפות עם חברות אנרגיה גדולות ומובילות בישראל; פרויקטי אגירה משמעותיים בהיקף של 300 עד 500 מיליון שקל.

לדברי ליאור פרבר, מנכ"ל מבטח שמיר אנרגיה, "אישור התכנית הוא צעד משמעותי עבורינו. האישור מקדם אותנו לעבר הקמת הפרויקט שיתן מענה איכותי ובר קיימא לבעיית הטיפול בפסולת. ברור לכל, שהפתרונות הקיימים אינם עומדים בקנה אחד עם הכמות הגוברת והאחריות החברתית של כולנו. האישור שניתן יאפשר הקמת מתקן לטיפול בפסולת חקלאית ובזרם אורגני של פסולת ביתית בשיטת עיכול אנארובי. אני מאמין שאנחנו ניצבים לקראת תקופה מרגשת שתרומתה לשוק האנרגיה המקומי קריטית, בייחוד בימים אלה".

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש