קרדיט: פלאש90, אדם שולדמן
קרדיט: פלאש90, אדם שולדמן

המסחר בבורסה בתל אביב צפוי להיפתח בטריטוריה החיובית בהמשך לעליות שנרשמו אמש בוול סטריט. המניות הדואליות צפויות לספק תמיכה כאשר הפער המשוקלל על ת"א 35 הינו חיובי בשיעור של 0.7%. עם זאת, החלשות הדולר מתחת ל-3.7 שקלים תקזז מנגד.

אמש בניו יורק מדד הנאסד"ק רשם שיא כל הזמנים, כשברקע ממשל ביידן השית מכסים על סין. מניות ה-Meme כמו גיים סטופ ו-AMC חזרו לקדמת הבמה עם עלייה של עשרות אחוזים במה שנראה גמו סגירת שורטים.

המניות הדואליות צפויות לספק תמיכה. אורמת חוזרת עם פער חיובי של כ-4%, אי.סי.אל עם פער חיובי של 0.3%, אלביט מערכות חוזרת עם פער שלילי של 0.5%, טבע חוזרת עם פער חיובי של 4.7%, נובה עם פער חיובי של 3% ומנגד נייס עם פער שלילי של 2%. לייבפרסון חוזרת עם פער חיובי של 37%.

עיני השוק נשואות לפרסום נתוני האינפלציה בישראל ובארה"ב היום בצהריים. לגבי השוק המקומי הצפי הוא לירידת קצב האינפלציה ל-2.5% לאחר יציאה של מדד אפריל הקודם שהיה גבוה (0.8%), בעוד הצפי לאפריל האחרון נמוך יותר. לפי לידר שוקי הון, מדד  אפריל צפוי לעלות ב-0.6% בהשפעת עלייה עונתית במחירי הבראה ונופש ונסיעות לחו״ל ועלייה מתונה במחירי הדיור. בנוסף מחירי הדלקים עלו ב-2.8%, התשואות בארה"ב ירדו אתמול למרות נתוני מדד המחירים ליצרן גבוהים מהצפי, לאחר שהנתונים המתוקנים של החודש הקודם עודכנו כלפי מטה. פאוול התבטא לאחר הנתונים ואמר כי הוא לא היה קורא לנתונים חמים, אלה "מעורבים"".

האם ההתאוששות בכלכלה הישראלית מתמתנת? כן אם בוחנים את נתוני המדד המשולב והסקרים העסקיים, למעט הצריכה הפרטית שחלקה מתבססת במידה לא מבוטלת על הגידול בגירעון הממשלתי שעלה באפריל ל-7% מהתוצר. בשוק מעריכים כי הסיכונים לא מגולמים במידה מספקת, במיוחד באפיקי הסיכון - לכתבה המלאה.

  • מניות בכתבה:
  • טבע

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש