קרדיט: אהרון כהן (מכבי424)
קרדיט: אהרון כהן (מכבי424)

שותפות גבעות עולם מתקשה למנות מנכ"ל בהמשך לתקלות בקידוח. השותף הכללי הבהיר לבעלי יחידות ההשתתפות כי הוא עומד מאחרי התחייבותו להחלפת המנכ"ל, אך מתברר כי זו לא משימה פשוטה נוכח הפסקת ההפקה.

"השותף הכללי מבקש להבהיר כי בכל התקופה נעשו ועדין נעשים מאמצים לאתר מועמדים ומתקיימים מגעים בנושא, אך התנאים הנוכחיים של השותפות וההפסקה של הפקת הנפט מקשים על איוש המשרה", נמסר בהודעה. "השותף הכללי סבור כי הצלחה באופרציה, חידוש ההפקה ואישור האסיפה למדיניות תגמול עם תנאי העסקה משופרים עשויים להקל על איוש המשרה".


השותפות מתקשה לאתר מנכ"ל כאשר היא נמצאת בנקודת שבר, תרתי משמע, בעקבות התקלה בקידוח מגד שהביא לשבר במקדח והותרת חלק ממנו בקידוח על מנת לא לגרום לנזק גדול יותר.

לפי תחזית חברת Schlumberger מתחילת השנה, ספקית השירות מהטובות בעולם, ההפקה המצטברת במשך 20 שנה ממגד 5 ומגד 6 נעה בטווח שבין 26.3-14.6 מיליון חביות בהינתן של ניצול מקסימאלי של הנפא הקיים במאגר. הערכה זו נעשתה על בסיס נתוני השברים הטבעיים באיזורים הקרובים למגד 5 ומגד 6, אך הקשרים בין השברים במאגר עדיין לא ברורים מספיק. Schlumberger גם המליצה כיצד לבצע את הקידוח בצורה המיטבית.

השותף הכללי ציין בהודעה הבוקר כי בהסכם ההלוואה והאופציות שנחתם עם קנדרה ישראל בע"מ הוענקה לה אופציה לרכישת עד 50% ממניות השותף הכללי וככל שתמומש הדבר עשוי להשליך על מינוי המנכ"ל.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש