מדובר על מחלה שיכולה להשפיע על חלקים שונים במערכת העיכול, אך לרוב היא משפיע בעיקר על המעי הגס ועל המעי הדק. הסיבה המדויקת להיווצרות של המחלה לא ידועה, אך לא מעט מאמינים כי המחלה נגרמת כתגובה חיסונית לא תקינה אשר גורמים גנטיים וסביבתיים שונים משפיעים עליה. אדם הסובל ממחלת קרוהן לא פעם יסבול מתסמינים עזים שיסבו לו כאב רב ויפגעו במידה רבה באיכות החיים ולכן, חשוב מאוד למצוא את הטיפול המתאים ביותר לכל אדם. כיום ידוע כי לקנאביס רפואי יש השפעה ניכרת על מחלת הקרוהן ולכן, לא מעט חולי קרוהן רוצים להתנסות בטיפול באמצעות הקנאביס.

מחלת קרוהן- מהם התסמינים?

התסמינים השכיחים ביותר של מחלת הקרוהן הם: שלשולים, כאבי בטן, אובדן תיאבון, ירידה במשקל, דימום מפי הטבעת ועוד. החומרה של התסמינים וכן התדירות שלהם ישתנו מאדם לאדם. כמחלה כרונית היא מאופיינית בהתדרדרות של המצב כאשר המחלה פעילה ולאחר מכן מגיעה הפוגה. מכיוון שלא מעט דובר על קנאביס רפואי וטיפול בכאב כרוני, הרי שגם כאשר מדובר על מחלת קרוהן שכרוכה בכאבים כרוניים, הקנאביס עולה כאופציה טובה מאוד לטיפול. לכן, אם אתם סובלים ממחלת קרוהן שלא נמצא לה טיפול יעיל להפגת הכאב, כדאי לחשוב על לנסות לטפל באמצעות קנאביס רפואי.

כיצד מטפלים במחלת קרוהן?

המטרה של הטיפולים המוצעים כיום למחלה היא לייצר שליטה על הדלקת במעי, לנהל את הסימפטומים ולהביא את המחלה למצב של הפוגה. התרופות למחלה זאת יכללו: תרופות אנטי דלקתיות, טיפולים ביולוגיים, תרופות מדכאות חיסון ואף אנטיביוטיקה. גם ניתוח הוא אופציה במקרים חמורים כאשר בניתוח זה מסירים את החלק החולה במעי הגס או שאפילו מסירים את כל המעי הגס. במקרים אחרים יבצעו ניתוח השקה בין התעלה האנלית לבין לולאת המעי. לאחר הניתוח ניתן לקבל טיפול תרופתי אנטיביוטי על מנת לעבור את הניתוח בצורה מוצלחת. הקנאביס הוכח כטיפול פוטנציאלי יעיל מאוד במחלה שכן, התרכובות השונות בצמח מסייעות לגוף להתמודד עם דלקות וזאת בזכות התכונות האנטי דלקתיות אשר מסייעות לווסת את התגובה של המערכת החיסונית.

היתרונות בטיפול במחלת קרוהן באמצעות קנאביס רפואי

טיפול מחלת קרוהן קנאביס רפואי נמצא יעיל מאוד. הרכיבים שמקורם בצמח הקנאביס הוכיחו כי הם יעילים ביותר לטיפול במחלה זאת. המחקרים השונים מראים שהם בעלי תכונות אנטי דלקתיות ויכולות לסייע בוויסות של תגובה חיסונית של הגוף במעיים. הדבר הראה כי יש שיפור והקלה בתסמינים של המחלה. התרכובות הפעילות בצמח מסייעות גם בתחומים נוספים שקשורים למחלה זאת שכן, הם מעודדים את התאבון והם מפחיתים את הכאבים ומסייעים גם בדיכוי של בחילות והקאות, כך שללא ספק מדובר על טיפול יעיל מאוד למחלה זאת.

חשוב להבין כי מאחר שקנאביס עדיין מוגדר כסם במדינות שונות בעולם והשימוש שבו אסור, לצורך קבלת טיפול בקנאביס במדינות שונות כולל בישראל, יש להוציא היתר לשימוש. חולים אשר זכאים להוציא רישיון לקנאביס בהתאם לקריטריונים שונים שקבע היק"ר צריכים לשלוח בקשה בצירוף מסמכים רלוונטיים. לאחר שהבקשה מאושרת ניתן לגשת בכדי לקבל את הטיפול. מרבית חולי קרוהן יקבלו כיום אישור לטיפול באמצעות קנאביס רפואי שכן, הוכח כי מדובר על טיפול שמקל מאוד על הכאבים שהם סובלים מהם ומביא את המחלה לתקופת הפוגה שחיונית עבור חיים תקינים וטובים.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש