קרדיט: עשות אשקלון
קרדיט: עשות אשקלון

עשות אשקלון דיוחחה על התקשרות בהסכם לרכישת מלוא מניותיה של חברה לפיתוח תעשיות אי די סי, חברה ישראלית מולטי דיסיפלינרית למתן פתרונות מלאים לפיתוח, ייצור סדרתי ושירותי אחזקה ללקוחות בארץ ובעולם, וזאת תמורת 40 מיליון שקל ומניות עשות בהיקף של 1%.

אי די סי פועלת בשני תחומי פעילות. בתחום הפעילות הצבאי, אי די סי מספקת ללקוחותיה, ובראשם משרד
הביטחון, מגוון מערכות מתוחכמות שהינן פרי פיתוחה ובהתבסס על הידע והיכולות ההנדסיות המתקדמות של
החברה, ובכלל זאת רכיבים קריטיים לטנקי מרכבה ונגמש״י מרכבה (נמ״ר). בתחום הפעילות האזרחי, מספקת
אי די סי ללקוח מרכזי שהינו חברת ענק בינלאומית מובילה בתחומה, מוצרים ייחודיים ומורכבים המשמשים
אותו בייצור Semiconductors. אי די סי הינה ספק איכותי, אמין ומוערך בקרב לקוחותיה והינה בעלת מוצרים ויכולות מוכחות בפרויקטים מורכבים בתעשיות בהן היא פועלת.

מחזור ההכנסות של אי די סי ב-2023 הסתכם ב-48 מיליון שקל, לעומת 31.4 מיליון שקל ב-2022. הרווח התפעולי ב-2023 הסתכם ב-16.9 מיליון שקל, לעומת 7.7 מיליון שקל ב-2022, והרווח הנקי של אי די סי היה 13.5 מיליון שקל ב-2023, לעומת רווח של 9.1 מיליון שקל ב-2022.

עד למועד השלמת העסקה אי די סי צפויה לחלק למוכרים דיבידנד במזומן בסך כולל של 32 מיליון שקל.

אלי דמרי, מנכ"ל עשות אשקלון: "כחלק מיעדיה האסטרטגיים של עשות לצמיחה מואצת, שמה לעצמה החברה יעד חשוב ומרכזי של גידול באמצעות רכישות של חברות מצטיינות, מוערכות ובעלות פעילות סינרגטית לזו של עשות. רכישת אי די סי תאפשר לעשות לחזק את פעילותה בתחום הפעילות הצבאי, להגדיל את סל המוצרים והפתרונות המסופקים וכן להרחיב את הפעילות האזרחית של עשות לתחומים נוספים, מעבר לתחום התעופה בו פועלת כיום החברה. בנוסף, רכישת אי די סי תחזק באופן משמעותי את יכולות הפיתוח וההנדסה של עשות".

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש