קרדיט: פלאש90, אדם שולדמן
קרדיט: פלאש90, אדם שולדמן

יום המסחר השלישי לשבוע זה בבורסה בתל אביב ננעל בירידות שהתמתנו לעומת הפתיחה. מדד ת"א 35 השיל 0.35%, ת"א 90 ירד בשיעור דומה, מדד הבנקים איבד 1.2%, ומדד הנדל"ן הוסיף 0.3%.

מדד ת"א נפט וגז נותר כמעט ללא שינוי, ומדד ת"א נדל"ן עלה בשיעור של כ-0.3%.

בשוק המט"ח שער הדולר היציג עלה היום בכ- 1.5% ונקבע על 3.77 שקלים ושער האירו עלה בכ-1.2% ונקבע על כ-4 שקלים. במסחר כעת ברמה של 3.758 שקלים בצל המתיחות מול איראן, כאשר לפי הדיווח ב-"CNN" ישראל נחושה להגיב על אדמת איראן.

אמש פורסם מדד המחירים לצרכן לחודש מרץ 2024 שהיה גבוה מהצפוי וכך גם אינפלציית הליבה. הלחצים האינפלציוניים המגיעים מכיוון שוק הדיור, מחיר הנפט, השפעות המלחמה על המשק ועוד... כמו גם נתוני האינפלציה הגבוהים במדינות נוספות והמתיחות הגיאו פוליטית, מחזקים את ההערכה בשוק כי לבנק ישראל יהיה קשה להמשיך במתווה הורדת הריבית המתוכנן וסביבת הריבית הגבוהה תישאר איתנו למשך זמן ארוך יותר מהצפוי.

בשוק איגרות החוב נרשמה מגמת מסחר מעורבת כאשר איגרות החוב השיקליות ואיגרות החוב הצמודות הארוכות רשמו ירידות שערים ואילו איגרות החוב הצמודות במח"מ הקצר והבינוני המספקות הגנה אינלפציונית רשמו עליות שערים קלות.

או.פי.סי אנרגיה זינקה ב-9.5% על רקע השקעה של קרן אמריקאית בחברה הבת בארה"ב - לכתבה המלאה.

קווליטאו קפצה ב-5.1% לאחר שדיווחה על קבלת הזמנה בהיקף של כ-1.2 מיליון דולר מיצרן של מוצרי מוליכים למחצה באסיה, לאספקה בQ2/24.

חג’ג’ אירופה איבדה 7% אחרי שדיווחה כי חברת הנכס והמוכר חתמו על הסכם לביטול הסכם רכישת נכס מלונאי בעיר MAMINA ברומניה.

ורידיס ירדה ב-3% לאחר שדיווחה כי החברה הבת (33%) קיבלה זימון לשימוע מועדת המכרזים בק"ע הליך מיון מוקדם להקמה של מתקן להשבת אנרגיה מפסולת לאור חשדות העולים מהחקירה כנגד החברה.

מחזור המסחר הסתכם ב-1.95 מיליארד שקל.

14:35

מתמתנות ירידות השערים בבורסה של ת"א לקראת פתיחת המסחר בארה"ב בעקבות השיפור בחוזים העתידיים והתמתנות הירידות בבורסות אירופה. מניות הבנקים מובילות את המגמה השלילית של השוק עם ירידה של 1.1%, בעוד מדד ת"א 35 מאבד כ- 0.5%. הדולר מתחזק 1.5% ונסחר ברמה של 3.77 מול השקל על רקע החששות שמתגברים בעקבות תקיפה אפשרית של ישראל באיראן.

מכלל המניות הגדולות או פי סי אנרגיה וקנון עולות 8% ו- 4% בהתאמה. מנגד ורידיס וטלסיס מובילות את המגמה השלילית עם ירידה של 3.5% ו- 2.8% בהתאמה.

נקסט ויז’ן מאבדת כ- 0.5% לאחר שהבוקר דיווחה על חוזה נוסף של כ- 2.5 מיליון דולר - לידיעה המלאה.

10:04

החשש מתגובה ישראלית לתקיפה באיראן שתגרור מלחמה כוללת מכביד על השווקים; ת"א 35 מאבד 1%, ת"א 90 יורד ב-0.45% ומדד הבנקים מאבד 1.1%. אמש בניו יורק מדד הנאסד"ק איבד 1.8%, הדאו ג’ונס ירד ב-0.65%. הדולר מזנק ב-1% ונסחר מעל לרמה של 3.75 שקלים.

אתמול פורסמו נתוני אינפלציה מאכזבים בישראל כאשר מדד המחירים לצרכן לחודש מרץ עלה ב-0.6% לעומת הצפי לעלייה של 0.5%. בכך קצב האינפלציה עלה ל-2.7% ומאיים שוב לפרוץ את תחום היעד (1%-3%) כאשר המדדים הבאים צפויים להיות גבוהים גם כן.

החשש מהאצה מחודשת של האינפלציה לא צפויה לקדם הורדת ריבית בישראל, כפי שגם בארה"ב הורדת הריבית מתרחקת. "במבט כולל, הסיכונים להאצת האינפלציה הינם משמעותיים, מה שצפוי לדחות את המועד הראשון להפחתת הריבית מעבר לחודש יולי לכל המוקדם. על פי אומדן ראשוני, גם מדד חודש אפריל צפוי לעלות במידה ניכרת, בסדר גדול של כ-0.6-0.8% ושיעור העלייה במהלך 12 החודשים הקרובים צפוי להסתכם בכ-2.6-3.1%", אמר גיל בפמן הכלכלן הראשי של בנק לאומי.

דסק"ש דיווחה אמש על הערכת המועד לסגירת העסקה למכירת מניות סלקום ב-60 יום בצל עכוב באישור משרד התקשורת לעסקה.

נקסט ויז’ן דיווחה הבוקר על הזמנה נוספת - השלישית השבוע - בהיקף של 2.55 מיליון דולר.

חג’ג’ דיווחה על ביטול הסכם רכישת נכס מלונאי בעיר MAMINA ברומניה על ידי חג’ג’ אירופה.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש