קרדיט: freepik
קרדיט: freepik

חשבונית ירוקה של ישראל עולה שלב ולכן כולם יהיו חייבים לעדכן את פנקסי החשבוניות או את אותם מערכות/תוכנות להקצאת מספרי חשבוניות מעל 25,000 שקל.

אז איך מפיקים חשבונית של ישראל עם פנקס קבלות ועם הקצאה?

האם יותר פשוט להצטרף לתוכנת חשבוניות דיגיטליות שבה המספרים הללו מוטמעים בתוכנה?

מה זה בכלל חשבונית ירוקה של ישראל באינטרנט? הנה התשובות.

אם אתם ממש לא מכירים את התוכנות השונות שכבר מעל לעשור איתנו ומעניקות ללקוחות עסקיים את הדרך הקלה ביותר להפיק חשבוניות מס באינטרנט, אם לא הכרתם אז הגיע הזמן להכיר.

היום יותר מתמיד צריך להצטרף לאחד מהתוכנות בעיקר בגלל הקצאת מס חשבונית של רשות המיסים, אם לא תצטרפו אל אחת התוכנות תדעו שעכשיו יהיה לכם עוד יותר מסובך להפיק חשבוניות עם מספר הקצאה באופן ידני.

לכן ההמלצה הגורפת היא להקדים את המאוחר והצטרפו עוד היום לאחד מתוכנות החשבוניות באינטרנט.

חשבונית ירוקה היא חשבונית המופקת באופן מקוון דרך מחשב או נייד מאחר ורשות המיסים מבקשת מספר הקצאה על חשבונית מעל 25,000 שקל יש לקבל אותה מתוך מערכות ממחושבות.

בנוסף יהיה שינוי גם בהמשך, רשות המיסים מתכננת בעתיד שהסכום של כל חשבונית עם הקצאה תרד בהדרגה ל 5,000 שקל לחשבונית.

חשבונית ירוקה נוצרה כמענה טכנולוגי שמחליף את פנקס החשבוניות ששייך לעידן הקודם, ולא הגיוני שכל חשבונית שנפיק נצטרך להתחבר לרשות המיסים זה מסרבל את העבודה ומבזבז זמן מיותר.

חשבונית ישראל, מה המצב כיום?

כיום עסקים רבים כבר מפיקים בדרך ממוחשבת את החשבוניות מס שלהם מול כאלו שעדיין משתמשים בפנקס, המגמה השתנתה בעשור האחרון כי צצו תוכנות הנהלת חשבונות זולות ושוות לכל כיס.

הדור החדש של העסקים דורש ומחפש פתרונות יעילים יותר כל הזמן, אנו רואים אט אט איך הפכו התוכנות השונות להיות הסטנדרט בהפקת חשבוניות מס.

כיום בגלל ההקצאות ואישור של מספר חשבונית ישנה הנהירה אל חשבוניות באינטרנט.

מגמה זו תהיה בעליה מתמדת עקב השינוי החל ברשות המיסים מדוע?

כי מעבר לחיסכון כספי, הטרחה לאלו שימשיכו להפיק חשבוניות על פנקסים תהיה "מעייפת" המודול של חשבוניות ישראל "יתיש" אותם, לעומת התוכנות שמודול זה כבר כלול.

האם יעלה יותר כסף להפיק חשבונית ירוקה עם מספר הקצאה?

לדעתנו ללא שינוי מהותי, כל עסק בישראל מדווח לרשות המיסים על כל עסקה פעם בחודש או פעם בחודשיים תלוי בגודל התיק עוסק מורשה, עוסק פטור, חברה בע"מ, כך שהמחיר שנמצא כיום בשוק עומד על 17 שקל לחודש.

התוכנות השונות מפתחות כיום את הממשק אל חשבונית ישראל וללא ספק שתהיה להם עלות נוספת בקוב מאד.

תמיכה טכנית רבה, שאלות, בעיות וכו’, הרי באופן טבעי לקוחות ישאלו שאלות וירצו לדעת איך לתפעל זאת כמו כל שינוי או טכנולוגיה חדשה שעולה לאוויר.

מי שיחפש בטח גם ימצא חשבונית ירוקה חינם, אך היא תהיה לא רלוונטית כי לא יהיה ניתן לתמוך בלקוחות ובשירות התמיכה ללא תשלום ובכך תמצאו את עצמכם מול שוקת שבורה לא פעם.

האם יש תוכנות הנהלת חשבונות באינטרנט לתקופות ניסיון?

מוצעות לא פעם לתקופה מוגבלת תוכנות שבהם ניתן לראות ולבחון את התוכנה ואת היכולות שלה, בדרך כלל היא מתאימה לכל סוגי העסקים.

בחישוב מהיר התשלום השנתי של חשבונית ירוקה כזו עומד על כ-200 שקל לשנה, הוא מגלם גם הנחה למי שמצטרף לשנה מראש זהו ייתרון שכדאי לקחת אותו בעת ההצטרפות לתוכנת הנהלת חשבונות.

האם כדאי להצטרף לשירות הנהלת חשבונות באינטרנט?

חיפשנו ומצאנו שההצטרפות היא קלה ולא נתקלנו בקשיים מיוחדים, ההפך הוא הנכון, הרישום לתוכנה הוא יחסית קצר, צריך למלא פרטי העסק, ח.פ, מס עוסק וכו’, איש קשר וכתובת אם ישנה.

אנחנו כבר הצלחנו להפיק מסמכים באמצעות מערכות חשבוניות ירוקה באותו היום, כך שאם היינו צריכים ללכת לבית דפוס זה היה לוקח כמה ימים והיה עולה יותר.

בנוסף ישנם יתרונות רבים כי ניתן להפיק תעודת משלוח, חשבונית עסקה, קבלה, חשבונית מס קבלה, הזמנת רכש ועוד מגוון מסמכים ממש כיף.

הצטמררנו מהמחשבה שאם היינו צריכים להדפיס פנקס לכל סוג של תעודה הוא מפלצתי זה לא מתאים לעידן ואינו משתלם כספית.

האם חשבונית מס ירוקה תביא לחיסכון בכסף?

נכון שישנו מחיר שצריך לשלם על שירות חשבונית ירוקה אך הוא נמוך ומשתלם, המחיר הוא כ 200 שקל לשנה, אבל הי היא נותנת גם תמורה והיא רבה.

בחישוב מהיר יחס מול תועלת ניתן לראות כי העסקים המפיקים חשבונית ירוקה נהנים מזמינות מכל מקום, סדר וארגון, אין עלויות של שליחת חשבוניות בדואר, ניתוח מגמות וניהול תזרים וכו’ שווה ביותר.

מי עדיין לא מעדיף להפיק חשבוניות דיגיטליות ולהמשיך עם פנקס?

בדרך כלל יש פחד משינוי והוא נכון בעיקר לדור המבוגר יותר "שרגיל" להפיק בפנקס חשבונית אחת או יותר בחודש ללקוח שמגיע לחנות או לעסק.

את זה לא נוכל כבר לשנות, כי לא כולם יבצעו שינויים בדרך שהם רגילים, פשוט ככה נוח להם.

מבוגרים שלא מסתדרים או שאין להם טלפון חכם יעדיפו להפיק חשבוניות מס דרך פנקסים, וכן לא תצליחו לשכנע אותם לעבור.

מה הצעד הנוסף אחרי ההצטרפות לתוכנת הנהלת חשבונות באינטרנט?

הצטרפתם לשירות חשבונית ירוקה מזל טוב האמת שאין ברירה אחרת למעט פנקס מודפס, תדעו שתוכנת הנהלת חשבונות תצעיד אתכם צעד אחד קדימה מה הכוונה?

מגוון הפרמטרים שקיימים בתוכנה יעניק לכם תובנות על העסק שאולי כבר ידעתם, אך לא ראיתם את המספרים מול העניים ובזריזות על צג המחשב.

אם בעבר הייתם צריכים לחשב ידנית את המחזור השנתי, חודשי, יומי אז כאן בקליק אחד תצליחו.

לכן תוכנת הנהלת חשבונות באינטרנט בחינם או לא, היא הפתרון המומלץ ביותר לעסקים בתחילת דרכם וגם אלו שעדיין לא הצטרפו, ולא להיתקע עם פנקס חשבוניות.

הנה סיכום הדברים.

הפקת חשבונית ירוקה היא חובה, זו הדרך הנכונה עבור כל עסק, אל תתחילו אחרת, עשו סקר שוק על מחירים, אך החשוב מכל על התכונות ועל התאמה לעסק שלכם, כדי למצוא שירות המתאים לעסק שלכם צרו קשר עם התכנה דרך התמיכה שלהם ואפילו צרו קשר טלפוני לכל שאלה.

תקופת הניסיון שמציעות תוכנות היא בשביל על שתוכלו להשתמש ביכולות שהתוכנה מציעה ולאחר תקופה תוכלו לדעת אם אכן היא מספקת, אין צורך להצטרף לתוכנה מסובכת עם קושי אמיתי בהבנתה אלא למה שצריך העסק בלבד.

ככה תוכלו להפוך את הפקת החשבוניות לפשוטה נוחה וידידותית עבורכם.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש