קרדיט: פלאש 90
קרדיט: פלאש 90

חברת אוטומקס, השחקנית הגדולה בישראל בתחום היבוא המקביל של רכבים, דיווחה הבוקר (ה’) על זהות החברה שעמה חתמה על התקשרות בהסכם מיזוג - חברת סייספארק הרשומה למסחר בנאסד"ק ונסחרת לפי שווי של פחות מ-2 מיליון דולר.

זאת בהמשך למזכר ההבנות שחתמו החברות, וזאת בדרך של מיזוג משולש הופכי כך שאוטומקס תהפוך לחברה בת בבעלות מלאה של סייספארק ומניותיה של אוטומקס יימחקו מהבורסה בתל אביב.

אוטומקס, שבבעלות עמנואל פוזיילוב, משפחת לוי וינון עמית מנכ"ל אלבר לשעבר, הוקמה ב–2014 ומחזיקה ב-27 רישיונות למותגים ביבוא מקביל, כמו: טויוטה, יונדאי, אאודי, מרצדס ופורשה וגם מותגי משאיות דוגמת איווקו. ברבעון הרביעי של 2023 היקף המכירות של החברה הסתכם ב-70 מיליון שקל לעומת 113-122 מיליון שקל בשלושת הרבעונים הראשונים של השנה וזאת בצל השלכות המלחמה. בתוך כך, מספר העובדים בחברה צומצם מ-126 ל-71 עובדים בסוף השנה.

במסגרת ההסכם, מניותיה של אוטומקס ימחקו מהבורסה והחברה תישאר עם אגרות חוב בשוק המקומי (סדרה ב’) עד לפרעונן המלא והיא תמשיך לייבא רכבים לישראל ותחזיק בחברות הבנות.

במועד השלמת המיזוג בעלי מניות אוטומקס (למעט סייספארק) עתידים להחזיק כקבוצה בכ-47.49% מהון המניות של סייספארק בדילול מלא. בקופת סייספארק כ-4.2 מיליון דולרי שאיתם היא מתחייבת להגיע להשלמת העסקה כתנאי מתלה.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש

  • 2
    חברה שנסחרת בOTC

    לא נראה לי עתיד ורוד

    • naxsus
    • 11/04/2024 22:50