יותר משלושה עשורים אני בשוק ואחד הדברים הראשונים שלמדתי ממורי וחברי בתחום, רפי פרסיץ עליו השלום הוא שהזהב הוא מתכת מפלט. סחורה שנוהרים אליה בעתות של משברים כלכליים, פוליטיים או בטחוניים. אני לא יודע עד כמה האמירה הזאת נכונה היום והאם הריצה של הזהב לשיא כל הזמנים מייצגת חששות כאלה או אחרים. אני יודע שמה שהזהב עושה הוא חריג ויותר מכך, שאחרי התיקון הבא, הוא יכול להיות הזדמנות מעניינת. אז בואו נבדוק אותו.

2,000 דולר כמחסום התנגדות

חוק המספרים העגולים קובע שסביב מספר עגול ייטה נכס כלשהו לקשיים. בין אם תמיכה או התנגדות. בעיני לא מדובר ביותר משטות. אבל, עם עובדות קשה להתווכח ומבט על הגרף הרבעוני של הזהב ילמד במחיר של 1,981 דולר לאונקיה (ואל תשכחו לסמן רמות תמיכה או התנגדות על מחירי סגירה ולא על גבוה נמוך) הוא חווה קשיים רב שנתיים. למעשה, מאז אמצע 2020 ועד שלהי 2023 הוא נותר מתחת לרמה זו, סובל מגלי היצע כל אימת שניסה להתקרב.

חוזה זהב - גרף חודשי

חוזה זהב - גרף חודשי

פריצה, קוראים יקרים שלי, היא עניין תלת שלבי. מחיר של 1,982 לא אומר שהזהב פרץ. וזאת משום שבפריצה של רמות תמיכה או התנגדות יש יותר איתותי שווא מפריצות אמיתיות. ולכן, שלושה שלבים לפריצה:

  1. מעבר של רמת ההתנגדות. זה לא קשור אליכם ושם אתם לא קונים.
  2. חזרה לכיוון רמת ההתנגדות - מבחינתכם זה שלב ההיכון.
  3. קביעת רמת שפל גבוהה יותר מרמת ההתנגדות. כלו מר, הפיכה של רמת ההתנגדות לתמיכה – שם מתבצעת הפעולה

תביטו על הגרף של הזהב ותראו שהוא ביצע את שלושת השלבים.

חוזה זהב - גרף שבועי

חוזה זהב - גרף שבועי

מה עושים עם זה?

מי שלא הספיק לקנות אמור להכניס את הזהב לרשימת המעקב ולהביט עליו בגרף השבועי. ההמתנה היא לתיקון טכני שיארך מספר שבועות ובמרכזו ייסוג מדד cci 5 מתחת לרמת 100-. זה יהיה הסימן ולפיו התיקון בזהב קרוב לנקודת רוויה. איתות הקנייה יתקבל עם שבירת הרצף היורד בגרף השבועי.

עכשיו בסטוק מאנקי: 15 אלף מניות, ניתוחים והמלצות בזמן אמת!

***הכותב הוא מנתח טכני, בורסה גרף מקבוצת Guideline

*** מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש