אייל גורביץ'<br>קרדיט: גיל לופו
אייל גורביץ' קרדיט: גיל לופו

הניתוח האחרון שלי כאן אודות הנפט היה בסוף אוקטובר 2023. הכותרת היתה "תתכוננו לשלם יותר". מחיר השפל של הנפט באותה תקופה היה 68.2 דולר לחבית לא מהולה במים והוא נקבע אי שם במאי 2023. יש תחתית של מחיר ויש תחתית של זמן. תחתית של מחיר הוא מונח קל להבנה. השפל נקבע ומכאן הכיוון למעלה.

תחתית של זמן הוא מונח מורכב יותר. לעתים, לאחר נגיעה בשפל או בשיא, יש למחיר נטייה להתברבר סביב אותן רמות עד שהוא מתייצב ומתחיל לנוע בכיוון חדש. וכאשר המבט הוא ארוך הדבר אורך זמן. אם שמתם לב, התחתית של מאי לא נשברה מטה. אבל הנפט לא ממש עלה. עד עתה.

בגרף החודשי

הבסיס ליציאה לדרך של מהלך, ואני מדבר על הבסיס המינימלי, הוא יצירת נקודת שפל גבוהה מקודמתה. מצב שבו הקונים מוכנים לשלם עבור אותה סחורה בדיוק, מחיר גבוה יותר ממה ששילמו בפעם הקודמת. וזה בדיוק המצב שבו מצוי הנפט. אפשר לראות בבירור שנקבעה נקודת שפל גבוהה מקודמתה והרצף עולה. ההיסטוריה לימדה אותנו שבכל פעם שתיקבע נקודת שפל גבוהה מקודמתה, תיקבע גם נקודת שיא גבוהה מקודמתה. כלו מר, הנחת העבודה גורסת שכל עוד הרצף עולה, כיוונו של הנפט מעלה מעל למחיר של 95.34 דולר לחבית.

חוזה נפט ברנט - גרף חודשי

חוזה נפט ברנט - גרף חודשי

בגרף השבועי

לא על ממד הזמן הארוך בלבד יחידה הסוחר וכאן אני רוצה להסב את תשומת ליבכם לתופעה מעניינת וכלי שאני עושה בו שימוש. בדרך כלל, ממוצע נע 200 משמש בגרף היומי ככלי עזר להבנת המגמה. אחד מהדברים שגיליתי לגבי הבנת המגמות ארוכות הטווח הוא שממוצע הנ"ל עובד באופן יעיל יותר על הגרף השבועי. בידקו זאת לא רק לגבי הנפט כי אם גם לגבי מדדים ומניות. הוא אינו כלי למתן איתותי קנייה ומכירה אלא אינדיקטור מעניין ויעיל לגבי כיוונם של שווקים ומניות בטווחים הארוכים. שימו לב לאופן שבו "מתפתל, הנפט סביבו. כעת, מצויה נפט מעל לממוצע הנע שמצידו משפוע מעלה. שני אלו מעידים על הנטייה להמשיך צפונה גם אם לא באופן מיידי ונטול עכבות.

חוזה נפט ברנט - גרף שבועי

חוזה נפט ברנט - גרף שבועי

סיכום

יש לכם רכב מהעבודה? ניצלתם. יש לכם רכב חשמלי? תנחומי. אתם כנראה לא חובבי הגה. אבל אם אתם הם אלה שמשלמים עבור הדלק? אכלתם אותה? יש לכם רכב זללן כזה שכאשר אתם מניעים אותו בבוקר אתם שומעים את הצילינדרים עושים "לחיים"? אכלתם אותה. אתם אוהבים לנהוג וטיול לאילת הלוך חזור הוא כמו מדיטציה עבורכם? אכלתם אותה. מחיר הדלק, כמו שרשמתי אז, יוצא למסע צפונה. כמו שזה נראה כעת המסע הזה לא יהיה קצר. ואת המחיר אנחנו נשלם באבי אבינו.

15 אלף מניות, ניתוחים והמלצות בזמן אמת!

***הכותב הוא מנתח טכני, בורסה גרף מקבוצת Guideline

*** מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש