יורם נווה, מנכ"ל כלל החזקות עסקי ביטוח<br>קרדיט: סיון פרג'
יורם נווה, מנכ"ל כלל החזקות עסקי ביטוח קרדיט: סיון פרג'

כלל ביטוח ופיננסים סיימה אמש הנפקה מוצלחת בדרך של הרחבת סדרת אגרות חוב (סדרה י"ג) שמועד הפירעון המוקדם שלהן הינו בעוד כ-10 שנים, בחודש יולי 2034.

החברה קיבלה הצעות בסך של כ-840 מיליונן שקל - למעלה מפי 2 מהכמות שהוצעה. מתוך ההצעות שקיבלה, החברה נענתה להצעות בסך של כ-460 מיליון שקל במחיר קרוב למחיר הסגירה אתמול בבורסה של סדרת האג"ח.

יורם נוה, מנכ"ל כלל ביטוח ופיננסים, ציין: "זו היא הבעת אמון נוספת של שוק ההון בכלל ביטוח ופיננסים, אף בימים אלו המאופיינים בתנודתיות רבה בשווקים בכלל ובציפיות הריבית בפרט. החברה קיבלה ביקושים גבוהים, יותר מפי 2 מהכמות שהוצעה, במרווח קרוב למרווח בו נסחרו אגרות החוב היום. הנפקה זו מצטרפת למהלכים קודמים מוצלחים שערכה הקבוצה בשנה האחרונה במסגרת ניהול ההון שלה".

שנת 2023 היתה שנת מפתח ביישום האסטרטגיה של הקבוצה, בה עברה מחברת ביטוח מסורתית עם הטיה משמעותית למוצרי חיסכון ארוך טווח וסיעוד ישנים, לקבוצת החזקות פיננסית עם גיוון מקורות הכנסה ורווח.

הרווח בשנת 2023 הסתכם בכ-305 מיליון שקל לאחר מס, לעומת הפסד של כ-237 מיליון שקל בשנת 2022. סך הרווח בגין תחומי הביטוח והחיסכון לפני מס גדל כמעט פי שלושה, והסתכם בשנת 2023 בכ-517 מיליון שקל, לעומת רווח של כ-181 מיליון שקל אשתקד.

ברבעון הרביעי של שנת 2023 הרוויחה החברה כ-102 מיליון שקל, לעומת 12 מיליון ברבעון המקביל אשתקד, וזאת על אף הפרשות בגין אירועים חד פעמיים הקשורים ישירות למלחמת "חרבות ברזל" ולתוכנית פרישת עובדים. בנטרול אירועים חד פעמיים אלה הרווח ברבעון עמד על כ-170 מיליון שקל, ומשקף תשואה ברמה שנתית על ההון של כ-8%.

בסוף מרץ 2023, השלימה כלל החזקות את רכישת חברת Max. בשנת 2023, הרוויחה Max כ-246 מיליון שקל (בנטרול הוצאות מכירה חד פעמיות), והציגה תשואה מרשימה על ההון שלה של כ-14%. פעילות Max אוחדה החל מהרבעון השני ובשל השפעות חשבונאיות שחלקן חד פעמיות בעת הרכישה, רווחיות Max עדיין לא באה לידי ביטוי משמעותי בדוחות הכספיים של הקבוצה לשנת 2023. תוצאות Max צפויות להוות נדבך משמעותי בתוצאות הקבוצה כבר בשנה הבאה, לצד תוצאות הביטוח והסוכניות המציגות שיפור משמעותי כבר השנה.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש