קרדיט:pexels
קרדיט:pexels

ידוע כי ביטוח חובה לרכב הוא מוצר חובה על פי חוק, אך מלבד ביטוח חובה, ישנם מוצרי ביטוחי רכב שהם אופציונליים אשר נקראים: ביטוח צד ג’ וביטוח מקיף.

חשוב להבין איזה כיסויים מציע כל ביטוח, וכן מהי העלות שמציעה כל  חברת ביטוח עבור הביטוח שאתם רוצים. בנוסף, כדאי להבין ממה נגזרת העלות של ביטוח רכב. במאמר הבא תקבלו מידע שיסייע לכם להבין את הנושא.

מחיר ביטוח רכב – השאלות החשובות

תהליך רכישת ביטוח רכב יכול להתבצע בצורה קלה, אם מקפידים לבצע השוואת מחירים בצורה נוחה. כיום ניתן למצוא לא מעט אתרים המציעים ביצוע השוואת מחירים בין הביטוחים השונים המוצעים על ידי חברות ביטוח שונות. יחד עם זאת, חשוב להבין איזה פרמטרים משפיעים על מחיר הביטוח. ישנן כמה שאלות שחשוב שתענו עליהן כיוון שהתשובות לשאלות הללו ישפיעו על מחיר ביטוח הרכב שיוצע לכם:

  • איזה סוג רכב אתם נוהגים?
  • מהי ההיסטוריה של הנהיגה שלכם מבחינת תביעות, עבר פלילי, תאונות או שלילת רישיון?
  • מי נוהג ברכב חוץ מכם?
  • האם יש לכם רצף ביטוחי בן שלוש שנים או שהיו לכם פערים בין פוליסות ביטוח הרכב שלכם?

ניתן לומר כי מחיר הביטוח יושפע רבות בהתאם לתשובות על השאלות הללו. יחד עם זאת, חשוב להבין כי אין תשובה אחידה לגבי מהו מחירים ביטוח רכב. מחיר הביטוח ישתנה בהתאם למאפיינים של כל נהג ולרכב שבו הוא נוהג. כמובן שיש הבדל במחיר גם בין סוגי הביטוח, כך לדוגמא: לביטוח מקיף פוליסה רחבה עבור רכוש המבוטח ומעורבים נוספים והוא כולל מגוון הרחבות ואפשרויות שונות, דבר אשר ישפיע על המחיר הסופי שלו לעומת ביטוח צד ג’ אשר נותן כיסוי ביטוחי עבור רכוש של מעורבים אחרים בלבד או ביטוח חובה שנותן כיסוי עבור נזקי גוף בלבד והוא כאמור חובה.

מאפייני הרכב והנהגים

מין הנהג, גיל הנהג הצעיר ביותר, ותק הנהיגה הנמוך ביותר מבין כלל נהגי הרכב, תביעות שהוגשו במהלך שלושת השנים האחרונות, או שלילת רישיון שהתרחשה בשלוש השנים האחרונות, ישפיעו גם כן על מחיר הביטוח.

אופן השימוש ברכב, האם הוא פרטי או מסחרי, איזה דגם הוא, מהי שנת הייצור שלו, מהי שנת העלייה שלו על הכביש, האם יש ברכב מערכות בטיחות או מערכות הגנה המגינות עליו מפני גניבה וכן, האם יש עוד רכב בבית - כל אלה גם ישפיעו על מחיר הביטוח.

סוגי כיסויים המגנים מפני סוגי תביעות

עוד נדבך מרכזי שמשפיע על מחיר הביטוח הוא הכיסויים שאתם בוחרים לצורך הגנה מפני תביעות. הגשה של תביעה פירושה דרישה מחברת הביטוח לשלם עבור הנזקים שנגרמו לגוף או רכוש, של המבוטח או מעורבים נוספים. כמות הכיסויים שתבחרו וסוגי הכיסויים ישפיעו על עלות הביטוח. ייתכן שיהיה לכם צורך להגיש תביעה הנוגעת להתנגשות הרכב עם רכב אחר, תביעה על נזק לרכוש רכבכם ו/או רכבים נוספים, השחתה של הרכב, ואפילו תביעה על נזק מפריצה או גניבה, ועוד.

חשוב לשים לב לגובה ההשתתפות העצמית. נהגים זהירים באפשרותם להגדיל את גובה ההשתתפות העצמית ובכך להוזיל את מחיר הפרמיה. שימו לב שסעיף ההשתתפות העצמית עלול להשתנות בין מוסך הסדר ומוסך שאיננו ברשימת מוסכי ההסדר של חברת הביטוח. בתוך כך, ישנן חברות ביטוח אשר מאפשרות להוזיל את הפרמיה אם בעל הרכב מתחייב לטפל בו במוסך הסדר בלבד בעת הצורך.

 

 

 

 

ט.ל.ח.

כתבה זו מובאת להרחבת הדעת וכשירות לציבור בלבד. אין באמור בכתבה זאת משום המלצה לרכישת ביטוח ו/או ייעוץ בתחום הביטוח ו/או משום תחליף לביצוע הבירור המקדמי הנדרש לפני עריכת ביטוח ע"י הנהג ו/או המבוטח. לפני רכישת ביטוח, לרבות ביטוח רכב, על הנהג ו/או המבוטח לבצע בירור מקדמי של צרכיו ו/או התייעץ עם גורם מקצועי מטעמו. ווישור ביטוח אינה לוקחת אחריות על המלצותיה בכתבה זו, ככל ומדובר בהמלצות, ואין בכתבה זו משום תחליף לביצוע כלל הפעולות המקדמיות הנדרשות כאמור ע"י הנהג ו/או המובטח, ואין בכתבה זו משום תחליף לשיקול הדעת המלא של הנהג ו/או המובטח בעת עריכת הביטוח.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש