קרדיט: depositphotos
קרדיט: depositphotos

לרגל סיום עונת הדוחות בת"א ויום מסחר אחד בלבד שנותר לרבעון הראשון של השנה, אפשר לסכם את המצב בבורסה המקומית כטוב מאוד. על רקע סיום המלחמה (עוד לא הודיעו רשמית) שעיקרה היום לחימה נקודתית ועצימה במספר מוקדמים ברצועה לצד מצב מעט מורכב יותר בצפון עם התכתשות בלתי פוסקת ועצימות שעולה משבוע לשבוע, השוק המקומי הפגין חוסן, מביט קדימה ורואה (כנראה) עתיד טוב יותר. פעימה אחת בריבית ירדה והציפיות לירידה נוספת בפגישה הקרובה גורמים למשקיעים לחפש את הטוב ולהגדיל סיכון, בעיקר בשל תשואות החסר של השוק המקומי בשנת 2023.

את השבוע המסחר האחרון שהיה בן 4 ימים ונפתח באיחור של יום לרגל חג פורים, אפשר לסכם בעיקר כאקורד סיום לעונת הדוחות לשנת 2023 שהגיעה לסיומה. לא מעט פירמות מהגדולות בשוק המתינו לדקה ה-90 (לא ברור למה). השבוע דלק קבוצה וחברת הביטוח הפניקס פרסמו דוחות חזקים לשנת 2023 לעומתן אלקטרה צריכה המשיכה להסתבך בהרפתקאות קרפור ו- 7 אילבן שהניבו בעיקר הפסדים גדולים. רשתות הקמעונאות, שופרסל ויקטורי וגם רמי לוי רשמו תוצאות טובות בעיקר בזכות רבעון רביעי חזק שהגיע על רקע פריצת המלחמה.

בארה"ב וגם באירופה אין מסחר היום (שישי) לרגל יום שישי הטוב. אתמול (חמישי) ננעל המסחר בעליות קלות במדדים המובילים שחתמו רבעון שני ברציפות של עליות שערים עם ביצועים חזקים. מדדי המניות סוגרים את הרבעון סמוך לשיאים תקופתיים תוך כדי המתנה לרבעון השני ובעיקר לתחילת עונת הדוחות בעוד כשלושה שבועות. לפי כן, ימתינו הפעילים בשוק לנתוני מ אקרו, דוחות התעסוקה יפורסמו בסיום השבוע הבא, ובשבוע השני של חודש אפריל השוק ימתין לנתון מדד המחירים לצרכן וליצרן שישפכו מעט אור על האינפלציה שעלתה בחודש האחרון ועל ציפיות הריבית להמשך השנה.

מהמניות הבולטות השבוע במדד ת"א 125 נציין את אופקו , ישראכרט והבורסה לני"ע אשר עלו 32.8%, 10.3% ו- 9.3% בהתאמה. מנגד, בלטו בירידות שערים מניות אלקטרה צריכה, בית זיקוק אשדוד ומבנה אשר השילו מערכן 9.3%, 9.1% ו- 8.8% בהתאמה.

מכלל מניות השוק נציין את סילבר קסטל, קווינקו ואנרג’ין אשר עלו 86.4%, 64.2%, ו- 55.7% בהתאמה. מנגד, מניות אלביט מדיקל, סונוביה ופוםוום השילו מערכן 29.4%, 18.4% ו-15.9% בהתאמה.

בסיכום שבועי מדד ת"א 35 עלה ב-0.95% כאשר חצה במהלך השבוע את הרמה של 2,000 נקודות לראשוה מספטמבר 2020, מדד ת"א 90 ירד ב- 0.7%, מדד הבנקים עלה ב- 2.7%, מדד הנדל"ן ירד ב- 2.69%, מדד הנפט וגז ירד ב- 0.69% ומדד הביומד עלה ב- 5.48%. בשוק המט"ח הדולר התחזק השבוע ב- 1.1% וכעת (שישי) נסחר ברמה של 3.6630 מול השקל.

תחזית טכנית

מדד ת"א 35 סגר את שבוע המסחר בעלייה של 0.95% וננעל ברמה של 1,998.25 נקודות. שבוע המסחר נפתח בעליות שערים והמשכיות ישירה לשבוע הקודם, ננעל עם יומיים של ירידות קלות, פקיעה חודשית סוערת בשיא שנתי ונעילה חלשה ביחס לפקיעה העוצמתית. מהבחינה הטכנית המדד התקרב השבוע ליעד התבנית העולה ברמה של 2,040 נקודות אותה ציינתי בשבוע שעבר. תמיכה קרובה קיימת ברמה של 1,972/3 נקודות. הערכה לשבוע הקרוב תהיה לתנועה צידית סביב הרמות של שבוע המסחר האחרון.

מדד הבנקים – בעיקר בזכות בנק הפועלים שעלה השבוע לשיא חדש מדד הבנקים המשיך בהתאוששות שלו וסגר את פער המחירים היורד מפתיחת המלחמה אי שם באוקטובר. מהבחינה הטכנית המדד הרים מומנטום בשבועיים האחרונים השאלה היא כמה הוא יוכל למשוך עוד קדימה. השיא האחרון ברמה של 3,880/2 נקודות מהווה התנגדות קרובה.

דולר-שקל - הדולר התחזק השבוע ושוב שומר את טווח המסחר האחרון שלו בין 3.60-3.70 דולר לשקל. נראה שהירידה בשבוע שעבר ל- 3.60 יצרה שפל עולה בדולר רק שהפעם להערכתי יש סיכוי לא רע לפרוץ קדימה מעל 3.70 דולר לשקל ולסיים את המומנטום השלילי האחרון. הדבר מסתדר לי עם הרוויה שאני מזהה בשוק האמריקאי, תיקון שם יהיה הטריגר לזינוק בדולר ולפריצת 3.70.

מדד ה-DAX הגרמני – המדד המשיך את המומנטום הנהדר בו הוא נמצא וגם בשבוע המסחר הנוכחי ננעל בעליות שערים ושיא חדש רגע לפני יום שישי הטוב. טכנית אין הרבה מה לחדש, אציין שרק מגאפ הפריצה ב- 22 לפברואר המדד הוסיף כ- 1,000 נקודות מעלה.

מדד ה-S&P500 – המדד אומנם נעל את השבוע בגבוה חדש על בסיס שערי סגירה, אך השבוע האחרון נראה יותר כמו תנועה צידית מעל 5,200 נקודות ותנודתיות שהלכות ונעלמת. טכנית, תמיכה עולה שוב לשפל האחרון שנקבע מעל 5,200 נקודות. התנגדות קיימת קצת מעל 5,260 נקודות. את המומנטום החזק של המדד ניתן לראות ע"י הרכיבה שלנו מעל ממוצע 20 במשך כל החודשיים האחרונים כשאמצע פברואר אפילו לא נגענו בו.

ניתוח מניות

אפולו פאוור (1082114) – ארבעה ימי מסחר שליליים עם דעיכה במחזורים הסתיימו ביום חמישי האחרון עם עליות שערים ונעילה מעל אזור תמיכה סביב 660/5 נקודות. אישור עולה ביום המסחר הבא יהיה חיובי לשמירה על טווח המסחר שנבחנה בחודש האחרון.

רייזור (1172527) – מניית יתר שריכזה תשומת לב ומחזור מסחר ערים בחודשים האחרונים. המניה כשלה בהנפקת מניות ומשם יצאה לתיקון טכני, השבוע המניה עלתה לטובת יצירה של שיא יורד מעט מתחת ל- 700 נקודות והתקפלה מטה ביומיים האחרונים. קו בסיס שהתמיכה הקרובה שלו ברמה של 530 נקודות ומתחת 518 נקודות מהווה תמיכה לפני יציאה של תבנית שלילית מטה.

פרשקובסקי (1102128) – מניות החברה נסחרות במדד ת"א 90. לאחר שנגעה בשער של 10,000 עוד בשבוע הקודם המניה התקפלה וירדה במשך 4 מסחר רצופים. טכנית זהו מצב סביר למהלך העולה האחרון, חשוב יהיה לראות איפה המניה תיעצר לטובת שפל עולה והמשך המגמה החיובית של החודשים האחרונים.

אנרג’יקס (1123355) - מניות החברה נסחרות במדד ת"א 35. ביום חמישי שעבר המניה רשמה פריצה גבולית אזור ההתנגדות האופקי 1,365-1,370 נקודות, אולם השבוע פתחה מתחת לאזור זה ונסחרה לאורך השבוע מתחת להתנגדות. למרות פריצת השווא, מבנה המחירים נותר חיובי ותומך, בשלב זה, בניסיון פריצה. במידה ותפרוץ, הנחת העבודה היא המשך התיקון העולה לגבוה של 2022 סביב 1,470 נקודות שם תיבחן מחדש.

לתחזית המלאה באתר ספונסר, שם תוכלו לצפות גם בגרפים השונים שמלווים את התחזיות השונות אנא לחצו כאן:

ניתוח מדדים
ניתוח מניות

סקירה זו נועדה על מנת לעזור לאנשים לקבל ראיית מבט אישית של צוות ספונסר לגבי השוק ולגבי כיוונים אפשריים שלו אך המנתחים אינם יכולים להיות בטוחים בהתבצעות התרחישים המועלים כמו שאין שום דבר בטוח בשוק ההון בכלל. לגבי כל המניות שהוזכרו לעיל אין באמור הנ"ל המלצה או ייעוץ לקנות או למכור או לבצע כל פעולה אחרת במניות שהוזכרו, כותב השורות עלול להחזיק בחלק מהמניות המדוברות. כל העושה פעולה, עושה זאת על סמך שיקול דעתו בלבד.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש