איציק פרנק, מנכ"ל קבוצת ברן<br>קרדיט: יח"צ
איציק פרנק, מנכ"ל קבוצת ברן קרדיט: יח"צ

קבוצת ברן דיווחה הבוקר (א’) כי ברן ישראל שבשליטתה המלאה, תעניק לאחת מהחברות התעשייתיות המובילות בישראל שירותי תכנון, רכש, הקמה והרצה של מתקן תעשייתי אקולוגי לטיפול בפליטות באוויר, וזאת בשווי כולל של כ-35.8 מיליון שקל.

מדובר במתקן שלישי מסוג זה אותו תקים ברן עבור אותה חברה, לאחר שהאחרונה בחרה לממש אופציה בהסכם שנחתם בין הצדדים בנובמבר 2023: מתקן ראשון הוקם מכוח הסכם משנת 2022 תמורת 35 מיליון שקל, הקמת המתקן השני מתרחשת כעת מכוח תוספת להסכם המקורי שנחתם כאמור בנובמבר האחרון בשווי של 45.6 מיליון שקל , ואילו המתקן השלישי הוא זה שאת האופציה עליו מממשת החברה התעשייתית כעת.

מימוש האופציה בתוספת להסכם מביא את סך השירותים שתעניק ברן לחברה התעשייתית לשווי של כ-117 מיליון שקל במצטבר, כאשר במהלך 2024 תקבל ברן את התמורה כולה עבור המתקן השני (בשווי 45.6 מיליון שקל), וכן חלק ניכר מהתמורה עבור המתקן השלישי שהעבודות בגינו יושלמו בשנת 2025.

ברן היא חברת הנדסה בינלאומית, שהוקמה ב-1979 ונסחרת בבורסה בתל-אביב מאז 1992. הקבוצה מספקת פתרונות a-z בתחומי ההנדסה, כמו: שירותי תכנון, ניהול, ביצוע, הקמה והפעלה של פרויקטים הנדסיים. ברן, שפועלת בין היתר בענפי התשתיות, האנרגיה, המים, החקלאות, התעשייה, הביטחוני והמבנים, מחזיקה בפעילות בינלאומית בענפי ההנדסה האזרחית, הפיתוח, הבנייה, החקלאות, התקשורת והתעשייה. החברה מעסיקה כ-950 עובדים מתוכם למעלה מ-600 מהנדסות ומהנדסים.

"מדובר בפרויקט אחד מיני רבים אותם מובילה ברן בתחומי התעשיה, התשתיות, המבנים, המים והגז, אשר מצטרף לצבר הזמנות גדול שבכוחו להבטיח לחברה יציבות והמשך גדילה והתפתחות גם בשנים הקרובות, לצד כניסה לתחומים חדשים כמו אנרגיה מתחדשת, חדשנות טכנולוגית ועוד", אמר איציק פרנק, מנכ"ל קבוצת ברן. "אנו שמחים להמשיך במגמת הצמיחה וההתפתחות של החברה, ומודים ללקוח על הבעת האמון בפעם השלישית ברציפות עם בחירתנו לביצוע מלא של הפרויקט האקולוגי החשוב הזה. 

  • מניות בכתבה:
  • ברן

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש