אייל גורביץ'<br>קרדיט: גיל לופו
אייל גורביץ' קרדיט: גיל לופו

מטבע הדברים שניתוחים אודות שלושת המדדים המובילים בשוק האמריקאי תוכלו למצוא מתחת לכל עץ רענן. אבל לא כל מה שמעניין הוא גם אינדיקטיבי או חשוב או שניהם גם יחד. לעיתים, החיפוש לא אמור להיות מתחת לפנס או אם תרצו, התשובות אינן מחכות במקומות המובנים מאליהם. מדי פעם אני מבצע חיתוך למקומות חשוכים יותר בשוק האמריקאי מתוך כוונה לאתר עוד חתיכת שמיים לפאזל. אבל חתיכה גדולה ומשמעותית שתבהיר האם העננות היא עניין חולף והשמש מבצבצת או שמא האפרוריות הזו תפשט למקומות נוספים. ואל מול שלושת המדדים המובילים, הראסל בהחלט אפרורי אם כי חשוב ואינדיקטיבי.

בגרף החודשי

הגרף החודשי, במקרה של מדד ראסל 2000 הוא החשוב ביותר. בעוד שהדאו, הנאסדק ומדד אס.אנד.פי גבוהים יחסית, כבשו שיאים ומתאפיינים במגמת עלייה במרבית ממדי הזמן, הרי שמדד ראסל 2000 מפגר הרחק מאחור ואת הנשימות הכבדות שלו, לא קשה לשמוע. בבסיסו של הניתוח הטכני עומד עיקרון חשוב שנקרא "עיקרון האישור והסתירה" שגורס שמהלך במדד אחד חייב להיות מגובה במהלך זהה במדד אחר. אז שלושת הטנורים די צמודים בעניין הזה ורק הראסל מבאס את כל העסק. הראסל, מזה כשנה ומחצה מדשדש בטווח מחירים מוגדר. פריצה של הרף העליון תספק לכם הזדמנות בחלק לא קטן מהמניות המרכיבות אותו ויש לשים לב לנתונים הבאים:

1. טווח הדשדוש של המדד מוגדר בין 1,750 – 2,000. מדובר בעומק של כ-12%. ואל תגידו לי "הוא פרץ". פריצה היא עניין תלת שלבי : מעבר של רמת ההתנגדות, חזרה אליה, קביעת נקודת שפל גבוהה ממנה. כלו מר, הפיכת רמת ההתנגדות לרמת התמיכה. והראסל על באמצע השלב הראשון אם בכלל.

2. רצועות בולינגר בברירת מחדל של 20/2 הופכות להיות צרות. התנהגות זו מעידה על ירידה בסטיות התקן והיא, בדרך כלל, מקדימה מהלכים חדים.

מדד ראסל 2000 - גרף חודשי

בגרף השבועי

יכול הייתי לעצור כאן. כלומר בגרף החודשי, משום שבהינתן המרכיבים שם הופך ממד הזמן הבינוני לחסר רלוונטיות. אבל זו נקודה שיש לציין אותה. כל מה שמדד ראסל 2000 מבצע בגבולות הדשדוש הוא חסר משמעות. זו למעשה אשליה שאפשרי לרכב על הרצפים בתוך הדשדוש ולהרוויח. במרבית המקרים פוטנציאל הרווח קטן משמעותית מזה הנראה לעין, והתנודתיות הנוצרת כתוצאה משיווי משקל בין כוחות הביקוש לכוחות ההיצע, יוצר תנודתיות שמשחקת נגד המשקיע הקטן. אז תימנעו בבקשה

מדד ראסל 2000 - גרף שבועי

סיכום

אל תתעלמו ממנו. האח המוצלח פחות של שלושת המדדים המובילים יכול להתגלות עבורכם כהזדמנות פז אם אתם עדיין ממתינים בתחנה כדי לעלות לרכבת.

עכשיו בסטוק מאנקי: 15 אלף מניות, ניתוחים והמלצות בזמן אמת!

***הכותב הוא מנתח טכני, בורסה גרף מקבוצת Guideline***

*** מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש