עופר ינאי, יו"ר נופר אנרגיה<br>קרדיט: ראובן קופיצ'ינסקי
עופר ינאי, יו"ר נופר אנרגיה קרדיט: ראובן קופיצ'ינסקי

בהמשך למזכר ההבנות שחתמו החברה הפרטית סולאר דרון, שמפתחת רחפן לניקוי פאנלים סולאריים, ובלייד ריינג’ר, שכשלה מלהצליח באותו התחום, החברות חתמו היום (ה’) על הסכם לרכישת מלוא מניות סולאר דרון בדרך של מיזוג משולש הופכי כנגד הקצאת 70% מהמניות.

במסגרת המיזוג תבוצע הצעה פרטית חריגה לשמואל ינאי, אח של יו"ר נופר אנרגיה עופר ינאי, שיהפוך לבעל שליטה עם השלמת המיזוג. עם השלמת ההסכם, חברי הדירקטוריון של החברה יסיימו את כהונתם מלבד עירא פלטי והדחצ"ים.

בדצמבר 2020 בלייד ריינג’ר גייסה 28 מיליון שקל לפי שווי חברה של 93 מיליון שקל (אחרי הכסף), והיתה מלהיטי הבורסה במחצית הראשונה של 2021. בלייד ריינג’ר הגיעה בשיאה לשווי שוק של כ-240 מיליון שקל, אך מאז מחקה עשרות אחוזים מערכה לשווי של 12.8 מיליון שקל.

החברה פיתחה רובוטים לניקוי פאנלים סולאריים אך לא הצליחה להשיג מקורות מימון כדי להגיע לשלב המסחור. עם הכנסות של חצי מיליון שקל בלבד והפסד של 6.6 מיליון שקל, בתום במחצית הראשונה אשתקד בקופת המזומנים של בליידריינג’ר נותרו -2.1 מיליון שקל בלבד, ולדוחות הוצמדה הערת ’עסק חי’. בניסיונה לחפש מקורות מימון, הודיעה כי ההשקעות שלה עלולות "שלא להבשיל ולרדת לטימיון".

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש