ריצ'רד פרנסיס, נשיא ומנכ"ל טבע<br>קרדיט: אלעד מלכה
ריצ'רד פרנסיס, נשיא ומנכ"ל טבע קרדיט: אלעד מלכה

לפני כמה שנים מניית טבע היתה עוגן בתיקי החוסכים בישראל וזכתה בצדק לתואר ’מניית העם’. אלא שמאז החלטה כושלת של המנכ"ל דאז, ארז ויגודמן, לרכוש את החטיבה הגנרית של אקטביס ולהעמיס על טבע חוב מפלצתי ריסק את המניה למצולות. לאחר חילוף מנכ"לים והליך התייעלות אגרסיבי, נראה כי שנת 2023 מסמנת חזרה לפסי צמיחה לראשונה אחרי 5 שנים.

ריצ’רד פרנסיס, נשיא ומנכ"ל חברת טבע, קיים הבוקר (ד’) סקירה עסקית על האסטרטגיה החדשה של החברה והתחזית שלו להתפתחותה בשנים הקרובות. לשאלת "ספונסר" האם להערכתו טבע תחזור להיות ’מניית העם’, פרנסיס לא התבלבל.

כמנכ"ל חברה ציבורית פרנסיס לא יכול להתייחס ישירות למחיר המניה, וזה מובן, אך בתשובתו פרנסיס סיבה לאופטימיות. "הרבה אנליסטים המליצו עלינו כ’קנייה’ בזמן האחרון כך שהסנטימנט השתנה. אני מאמין שהחברה תהיה בעלת ערך גבוה יותר מהיום, בגלל התרופות שבצנרת שמוערכות בחסר לדעתי", אמר פרנסיס כתשובה לשאלה של "ספונסר".

"אני מאמין באסטרטגיה ואם נמשיך להתמקד בה כפי שעשינו בשנה האחרונה, השוק יעריך אותנו בהתאם ונייצר ערך לבעלי המניות שלנו. זה מסע של שנים רבות ואנחנו ממוקדים במטרה". פרנסיס הוסיף, כי "הפייפליין של טבע לא מוערך מספיק בשוק והתפקיד שלנו הוא לתת בהירות לגבי השאלה למה טבע תמשיך לצמוח. אסטרטגיה זה דבר טוב, אבל היכולת להוציא אותה לפועל תלויה באנשים ובעובדים של החברה, בידע שלהם. בטבע יש עובדים מצוינים עם גאווה ורצון עז להצליח. הם לא מוכנים להפסיד וזה הזמן שלנו לעלות להתקפה ולנצח. אין מדינה או חברה כמו ישראל וטבע שיכולים להתנהל בצורה כזאת מרשימה במהלך מלחמה, כפי שקורה בחודשים האחרונים".

לאחר חמש שנים בהן הכנסותיה של טבע התכווצו ב-33%, דוחותיה האחרונים של טבע מסמים את 2023 כשנה שטבע תחזור לפסי צמיחה בציפייה לצמיחה במכירות שלושת תרופות המותג שלה - אוסטדו (Austedo), התרופה למיגרנה (Ajovy) ותרופה לסכיזופרניה (Uzedy). טבע רשמה עלייה של 7% בשורה העליונה ב-2023 עם מכירות של 15.8 מיליארד דולר. עם זאת, נתון זה כולל 500 מיליון דולר שנרשמו כהכנסה חד פעמית, כתוצאה משיתוף פעולה עם ענקית התרופות סנופי האירופית לפיתוח ומסחור של תרופה חדשה לטיפול בקרוהן וקוליטיס (מחלות מעיים). בנטרול הכנסה זו טבע רשמה צמיחה של 3%. עדיין, צמיחה.

איך טבע תעמוד ביעדים? "צמיחה אורגנית, ללא רכישות"

לשאלה אם טבע תתפצל לשתי חברות המטפלות הן בעסקי הגנריקה ההולכת ומתחרים והן בתרופות ממותגות משלה פרנסיס הבהיר כי טבע תישאר חברה אחת לתרופות גנריות וממותגות, ומצפה לראות עניין משמעותי במכירת עסקי ה-API (החומרים פעילים הכלולים בתרופות). לגבי מכירת עסקי ה-API שלה פרנסיס מצפה כי זו תושלם ב-2025, והזכיר כי מדובר בעסק של מיליארד דולר בשוק עולמי של 85 מיליארד דולר. פרנסיס מאמין שכעסק עצמאי, הביזנס ישיג הרבה מעבר לצמיחה השנתית של 6% שנרשמה בשנה שעברה.

על טבע רובץ חוב פיננסי של 19.8 מיליארד דולר אל מול 3.2 מיליארד דולר בקופת המזומנים. בכך טבע הפחיתה את החוב העתק שהגיע ב-2017 ל-34 מיליארד דולר ל-16.6 מיליארד דולר ב-2023. טבע נדרשת לפרוע חוב בהיקף של 1.6 מיליארד דולר ב-2024 ושל כ-1.8 מיליארד דולר ב-2025. בנטרול ההכנסה החד פעמית טבע ייצרה ב-2023 תזרים חופשי של 1.9 מיליארד דולר, והיא צופה כי התזרים החופשי השנה יגיע ל-2-1.7 מיליארד דולר. 

טבע נסחרת לפי שווי של 14.7 מיליארד דולר לאחר שרשמה מהלך עליות של 25% מתחילת השנה (התשואה השנייה השנה אחרי קמטק מקרב מניות מדד הדגל). על מנת להצדיק את המשך העליות טבע תצטרך לעמוד ביעדי הצמיחה שהציבה. פרנסיס מעריך כי שחיקת מחירי המוצרים הגנריים התייצבה, ושב-2024–2025 טבע צפויה להשיק 13 מוצרים גנריים בהיקף מכירות כולל של 10 מיליארד דולר, אותם להערכתו השוק מתמחר בחסר.

"נמשיך עם אסטרטגיית הצמיחה שלנו", אמר פרנסיס. "יש לנו יעד של 1.5 מיליארד דולר מכירות לאוסטדו, וכאשר שמסתכלים לטווח הארוך יותר הצבנו מטרות ל-2027, בהן רווחיות תפעולית של 30%, הפחתת יחס החוב-EBITDA ל-2, להגיע ליחס מזומנים על הכנסות של 80%, ולשמור על צמיחה שנתית חד ספרתית בהתבסס על צמיחה אורגנית, ללא רכישות, וכך אנחנו לא מסתמכים על אף אחד אחר, מה נותן לי בטחון שנוכל לעמוד ביעדים".

  • מניות בכתבה:
  • טבע

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש