יצחק תשובה<br>קרדיט: פלאש90
יצחק תשובה קרדיט: פלאש90

סוכנות הדירוג מודי’ס (Moody’s) אישררה את הדירוג לאג״ח לוויתן בונד של ניומד (NewMed Energy) והותירה אותו על Ba3. זאת למרות הורדת דירוג לישראל עם אופק שלילי, הורדת דירוג לבנקים בישראל, והורדת אופק הדירוג לחברת חשמל.

לאחר פתיחת הלחימה סוכנות הדירוג מודי’ס העבירה את דירוג האג"ח לוויתן בונד להליך בחינה עם אפשרות להורדת דירוג, כעת בסופה של הבחינה החליטה מודי’ס לאשר את הדירוג. יחד עם זאת, לאור התגברות הסיכון הגיאופוליטי העלול להשפיע לרעה ציינה מודי’ס כי אופק הדירוג שלילי, והליך בחינת הדירוג להורדה הסתיים.

בין נימוקיה ציינה מודי’ס כי היא מתבססת על המשך חוזקתו התפעולי והפיננסי של פרויקט לוויתן וכי לא נרשמו עד כה שיבושים בפעלותו כתוצאה מהמצב. בנוסף מציינת מודי’ס כי הפרויקט ממשיך לייצר תזרים מזומנים "חזק" על בסיס חודשי וכי הדירוג נסמך, בין היתר, על גודל המאגר ואורך חייו הארוך לצד דרישות השקעה מוגבלות לשמירה על יציבות ההפקה.

עוד מציינת מודי’ס את חשיבותו של המאגר לבטיחות האנרגטית של מדינת ישראל והחוזים ארוכי הטווח של המאגר עם לקוחותיו.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש

 • 2
  אם תפרוץ מלחמה יפסיקו את השאיבה

  אני מניח בנוסף על שכבות הגנה שפרוסות גם על גבי ספינות שנמצאות לייד האסדה שנית המרחק של האסדה מהצפון נותנת זמן להגן על האסדה
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  • חכםחנוכה
  • 15/02/2024 09:30
 • 1
  הזוי

  יש תרחיש בסתברות לא נמוכה של התלקחות בצפון. בתרחיש כזה, אסדת לוויתן היא אחד מהיעדים של הטילים שלהם אז איך הדירוג לא מושפע מכל המצב.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  • digger
  • 15/02/2024 09:00