קרדיט: pexels
קרדיט: pexels

הניתוח האחרון שלי אודות הביטקוין נפתח בפראזה "אלוהים אוהב פראיירים. אחרת למה הוא עשה כל כך הרבה?" בשלושת העשורים שאני בשוק נחשפתי ללא מעט נכסים פיננסים שהמכנה המשותף שלהם היה "get rich quick" ולמרות העלייה האחרונה של הביטקוין שלא מיצתה את עצמה, אני עדיין בדעה הזאת. וזה לא קשור אם תרוויחו או לא. והביטקוין, אותו אנתח כאן הוא רק המשל.

הרשת מוצפת בסרטוני רווחים בלתי פוסקים שהמכנה המשותף להם הוא עברית קלוקלת (חמש אלף דולר, שלוש אלף דולר, שמונה אלף דולר) הכל בדולרים והכל ברווחים. אין הפסדים. זה לא קיים. ואין גם הסבר איך מגיעים לשם. מי שמאמין לקשקושים האלה הוא פראייר גדול. ואסביר לכם למה. בבואכם לבצע עסקה אין לכם שום שליטה על אחוזי ההצלחה או על הרווחים. אינכם יודעים האם העסקה הסתיים ברווח או בהפסד. הדבר היחידי שאתם יכולים לשלוט בו הוא ההפסד. הסיכון שאתם לוקחים. כל השאר קשור אליכם בצורה רופפת יותר. ואם אתם באמת רוצים להרוויח תתחילו לנהל את חשבון המסחר שלכם מהצד של ההוצאות. ואחרי ששמנו את זה על השולחן בואו ניגש לביטקויון.

בגרף החודשי

הביטקוין במגמת עלייה חד משמעית, נקודות השיא והשפל מסודרות במבנה עולה. הדבר מעיד על הלך רוחן של שתי הקבוצות הדומיננטיות בשוק לגבי הכיוון. ולא רק זאת אלא שגם הרצף עולה והוא מצוי מעל ממוצע נע ל-5 יחידות זמן. ויש עוד אך לא אלאה אתכם כאן כי למי בכלל יש כוח לקרוא היום. אז בראייה ארוכת טווח מצבו של הביטקוין כמעט מושלם וללא סימני חולשה בולטים לעין אומר הדבר שהוא אמור להמשיך כאשר כל נסיגה תהיה זמנית בעיקרה.

כל זה הוא בבחינת "היכון". לא מדובר פה בפקודת "הסתער" כפי שנהוג לחשוב. קנייה עכשיו ללא התחשבות ברמת הסיכון היא החלטת קזינו. כאן מדובר באישור עקרוני לאפשרות שלנו לבצע עסקה.

ביטקוין - גרף חודשי

ביטקוין - גרף חודשי

בגרף השבועי

ירידה לממד זמן נמוך יותר במטרה לאתר מחיר קנייה מראה לנו שהביטקוין מדשדש. שימו לב לשני דברים : ראשית לנקודות השפל שמסודרות במבנה אופקי ולא עולות . הדבר השני הוא המלכודת מעל 46,200. מי שקונה פריצות יאכל קש וגם דברים מגעילים יותר. אם אתם בעניין של גמילות חסדים אפשר לרכוש סמוך לרמת ההתנגדות. יש שם מספיק מוכרים שישמחו לספק לכם סחורה. אם אתם בעניין של סיכון נמוך כוונו למחירים שיגיעו לאחר תיקון טכני כשזה יצא לדרך. וזיכרו שהמשחק הבורסאי אינו על כסף כי אם על החלטות.

ביטקוין - גרף שבועי

ביטקוין - גרף שבועי

בגרף היומי

כאן זה כבר פשוט. ממתינים לתיקון וברגע שהרצף היורד בגרף היומי נשבר, זו הנקודה לקנות. לחיצה על כפתור הרצפים במערכת בורסהגרף או Stockmonkey. תזמון בגרף היומי וניתוח מדורג מרמת האסטרטגיה לרמת הטקטיקה תעזור לכם לשמור על הסיכון ותגדיל את הסיכוי שלכם להרוויח.

ביטקוין - גרף יומי

ביטקוין - גרף יומי

עכשיו בסטוק מאנקי: 15 אלף מניות, ניתוחים והמלצות בזמן אמת!

***הכותב הוא מנתח טכני, בורסה גרף מקבוצת Guideline

*** מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש

 • 2
  בעוד שנה אתה תאכל תכובע

  • מתי מבני ברק
  • 09/03/2024 20:51
 • 1
  מעדיף להקשיב לג׳ים קרמר ולא לגורביץ.

  ובכלל כל הפרשנים האלה שיראו לנו את התיקים שלהם נראה מה הם שווים
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  • shlomi741
  • 13/02/2024 12:35