אבי יעקובוביץ, מנכל גב ים<br>קרדיט: אלדד רפאלי
אבי יעקובוביץ, מנכל גב ים קרדיט: אלדד רפאלי

חברת גב-ים פרסמה הבוקר (ד’) את הדוחות הכספיים לרבעון הרביעי ולשנת 2023. במהלך הרבעון הרביעי של השנה חתמה החברה על 22 הסכמי שכירות בנכסים קיימים, בעלייה ריאלית ממוצעת בשיעור של 12%.

בשנת 2023 הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות הסתכם בסך של 499 מיליון שקל, לעומת 936 מיליון שקל אשתקד. הקיטון נובע בעיקר מהקיטון בהכנסות מעליית שווי הוגן - אשר הסתכמו בשנת 2023 בסך של 436 מיליון שקל, לעומת סך של 1,220 מיליון שקל בשנת 2022.

גב-ים רשמה גידול של כ-28% (כ-88 מיליון שקל) ב-FFO המיוחס לבעלי המניות, אשר הסתכם בשנת 2023 בסך של 401 מיליון שקל.

ה-NOI עלה בכ-18% (כ-102 מיליון שקל) בשנת 2023 לסך של 657 מיליון שקל. החברה רשמה גידול של כ-28% (כ-128 מיליון ש"ח) בתזרים המזומנים מפעילות שוטפת, אשר הסתכם בשנת 2023 בסך של 590 מיליון שקל.

לגב-ים צבר פרויקטים הכולל 10 פרויקטים, בשטח כולל של כ-430 אלף מ"ר (חלק גב-ים במאוחד), בהשקעה כוללת של כ-4.6 מיליארד ש"ח. כ-51% מהשטחים העיליים בפרויקטים אלו שווקו. לחברה נכסים מניבים איכותיים בשטח כולל של כ-1.2 מיליון מ"ר, במוקדים המרכזיים בתל-אביב, הרצליה, מתם, ירושלים, באר-שבע, רחובות, רעננה ואחרים, שאינם משועבדים, בשיעור תפוסה של כ-98%.

אבי יעקובוביץ, מנכ"ל גב-ים, אמר: "בצל מלחמה מתמשכת וחוסר הוודאות ביחס למשך המלחמה, גב-ים מנהלת שגרת פעילות עסקית, בראיה לטווח ארוך, תוך המשך הייזום, השבחת נכסי החברה, וניהול התזרים. גב-ים ממשיכה להציג דוחות טובים מאוד, עם גידול בכל הפרמטרים התפעוליים, עלייה ריאלית בדמי השכירות ושיעורי תפוסה גבוהים. החברה ממשיכה לשמר פורטפוליו נכסים ייחודי ואיכותי, בין היתר במטרופולין תל-אביב, מרחב הרצליה, פארק מתם, רחובות, רעננה והפארקים האקדמיים בירושלים ובאר-שבע, לצד תמהיל שוכרים חזק וחסין, הכולל, בין היתר, חברות מובילות כגון אפל, גוגל, אמזון, מייקרוסופט, אינטל, אלביט ואחרות, אשר קבעו את משכנן בגב-ים לאורך שנים, וממשיכות להרחיב את מרכזי הפיתוח שלהן בפארקים ובמרכזי ההייטק של גב-ים.

"חברות הטכנולוגיה TIER-1 כאן כדי להישאר ולהתפתח, נותנות אמון בישראל ושומרות על האחיזה שלהן במרכזי הפיתוח, המהווים מוקד אסטרטגי במערך הפיתוח העולמי של אותן חברות, ואחד מעמודי התווך שלהן. חברות אלו ממשיכות להיסמך על ההון האנושי מהטובים בעולם, שמהווה את ראש החץ של חברות ההייטק. יחד עם זאת, חשוב להיות ערים וקשובים להשפעות המלחמה, רחשי השוק והטלטלות העוברות על ההייטק העולמי ומקרינות על הנדל"ן המניב בישראל".

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש