קרדיט: depositphotos
קרדיט: depositphotos

המדדים המובילים בבורסה בתל אביב רשמו מהלך חד כפי מעלה על רקע שני דיווחים שעשויים להחזיר את הצבע ללחיים של המשקיעים בשוק המקומי.

הדיווח הראשון קשור למס על הבורסה. ברקע לחולשה בשוק המקומי, חברי כנסת מהקואליציה והאופוזיציה הגישו הצעת חוק משותפת להפחתת מס רווחי הון מ-25% ל-20%. כדי לעודד השקעות חדשות, ההפחתה תהיה רלוונטית רק על רווחים שיצטברו החל ממועד אישור החוק.

הדיווח השני שדוחף את השוק, קשור למלחמה בצפון. בכלי התקשורת הלבנוניים כי מסעו של עמוס הוכשטיין, נציג הבית הלבן, למזה"ת עשוי להביא לסיום הלחימה. כלי התקשורת בלבנון מדווחים על הסכם שמתגבש שכולל שלושה שלבים: נסיגת כוחות חיזבאללה למרחק של עד 10 ק"מ מהגבול, פריסת כוחות או"ם וצבא לבנון והחזרת התושבים לביתיהם בצפון הארץ ובדרום לבנון.

מדד ת"א 35 קופץ ב-1%, ת"א 90 מזנק ב-1.7% ומדד הבנקים עולה בשיעור דומה. הדולר נחלש ב-0.65% מול השקל ונסחר ברמה של 3.651 שקלים. 

10:30

יום המסחר השלישי לשבוע זה בבורסה בתל אביב נפתח בטריטוריה הירוקה. מדד ת"א 35 מטפס ב-0.35%, ת"א 90 עולה ב-0.4% ומדד הבנקים מוסיף 0.4% לערכו.

טבע עולה ב-1.1%, ביג מטפסת ב-1%, מנגד נייס משילה 0.66%. אודיוקודס מזנקת ב-6.8% אחרי הדוחות הכספיים שפרסמה לרבעון הרביעי ולשנת 2023.

גילת עולה ב-1.7%, פריון מטספת בשיעור דומה, כך גם נאוויטס. מנגד, דוניץ מאבדת 1.5%, נאייקס יורדת ב-1.1% ונקסט ויז’ן עולה בעוד 1% לשיא.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש