אייל גורביץ'<br>קרדיט: גיל לופו
אייל גורביץ' קרדיט: גיל לופו

איך שלא תסתכלו על זה מסחר במניות זה לא לונה פארק ואם אתם מגיעים לשם כדי לקבל ריגוש ולהאיץ את האדרנלין ששקע, אתם בצרות צרורות.

מסחר במניות, ותסלחו לי אם זה מדכא אתכם, זו עבודה פקידותית. אין שם ממש חדוות יצירה. יש אתגר מנטלי ואינטלקטואלי אבל לא ריגוש יוצא דופן. ישנם כאלה הממתינים לאיתותי קנייה ומבחינתם זו נקודת ההחלטה. אלא שאיתותי קנייה נבדלים באיכויות שלהם וברמות הסיכון שלהם. קבלת איתות קנייה, בניגוד לאיתות מכירה, משאירה מקום לשיקול דעת. לבדיקה נוספת של אחד המרכיבים החשובים ביותר בתהליך ההחלטה. יחס סיכוי סיכון. המפליא הוא שכמעט אך אחד אינו משתמש בכך ואינו מודע לצורך. במילים אחרות, אין כניסה לעסקה ללא מדידת יחס סיכוי סיכון. או לפחות מדידת הסיכון. אז כיצד עושים זאת?

בואו נתחיל עם מה שלא עושים. מיקום פקודת סטופ אוטומטית במיקום שרירותי שמגדיל את כוח הסבל של הסוחר הוא פתח לצרות. למניה יש תנודתיות טבעית ועסקאות דורשות זמן כדי להתפתח. בלתי אפשרי לכפות סטופ שרירותי על עסקה. הוא חייב להיות ממוקם במחיר שנסיגה אליו תעיד על טעות, עלייה ברמת הסיכון והפיכת העסקה לבלתי כדאית.

לכל עסקה שאתם מבצעים יש מחיר קנייה. ואני מדבר על קבלת החלטות המבוססת על הגישה הטכנית. בדרך כלל הפעולה מתבצעת לקראת תום יום המסחר כאשר הנר מקבל את צורתו הסופית וברור מי שלט בזירות. טרם קבלת האיתות מחשבים את השיעור שבין מחיר הקנייה לנמוך של היום. את התוצאה כופלים ב-1.5. זה מקדם ההחלקה. וזה המחיר שבו במידה והמניה תגלוש אליו, יהיה ברור שההחלטה כשלה, רמת הסיכון עולה ויש לצאת מהעסקה. זו הדרך למסחר רווחי שמתחיל בשמירת ההפסדים קטנים. ועוד שאלה לסיום. האם אתם מודעים לסטטיסטיקת העסקאות שלכם? אחוזי הצלחה, רווח ממוצע לעסקה והפסד ממוצע לעסקה. זו הדרך שבה תוכלו לאתר את נקודות החוזק והחולשה שלכם כסוחרים. אבל זה לכתבה אחרת.

*** מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש