קרדיט: depositphotos
קרדיט: depositphotos

רשות ני"ע בארה"ב (SEC) אישרה אמש לאחר הנעילה את המסחר בקרנות סל (ETF) העוקבות אחר הביטקויון. האישור הרגולטורי הנחשק ניתן ל-11 קרנות סל עוקבות, בהן אלו של בלאקרוק, פידליטי ושל ארק אינוסטמנט של קאת’י ווד.

ניכר שב-SEC לא התלהבו מהמהלך שהפך בלתי נמנע. בשנים האחרונות רשות ניירות הערך האמריקאית דחתה מספר בקשות להשיק תעודות סל ביטקוין נקודתיות בטענה ששוק מטבעות הקריפטו חשוף למניפולציה. אלא שבחודשים האחרונים הצטברו סימנים שלפיהם הרגולטור מוכן לחתום על לפחות חלק מתעודות הסל המוצעות בביטקוין.

אמנם לא מדובר בהכרה של הביטקויון כמטבע אלא כמוצר סחיר, אך הצעד מסמן כי הביטקויון שנולד כמטבע קריפטו ללא אב או אם, אכן כאן כדי להישאר. תעודות הסל מציעות למשקיעים חשיפה למטבע הקריפטו הגדול בעולם מבלי להחזיק בו ישירות, מה שמספק דחיפה משמעותית לתעשיית הקריפטו.

"היות והשקעה בתחום הקריפטו נחשבת מסוכנת מכיוון שהמטבעות נוטים לנוע בקיצוניות מבחינת המשקיע, קרן סל מהווה אלטרנטיבה וחשיפה מאוזנת יותר לתחום הקריפטו, בניגוד לקרנות נאמנות שמנהלות את המניות אקטיבית ועוסקות בסחר, מכירה וקנייה", אמר עו"ד שגיא רויזר, שותף מייסד משרד עוה"ד רויזר - טוני. "ברור שהסביבה הרגולטורית היא מרכיב משמעותי להתפתחותה של תעשייה פיננסית והגם שגישת הרגולטורים במדינות השונות לתחום הנכסים הקריפטוגרפים אינה אחידה, נראה שבחלוף הזמן מתחדדות העמדות, ההבדלים והקווים המשותפים בגישות השונות לנכסים הקריפטוגרפים".

מחיר הביטקוין נסחר סביב 45,500 דולר, הרמה שאליה טיפס הביטקיון ככל שהתקרב מועד אישור של ה-SEC.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש