קרדיט: דובר צהל
קרדיט: דובר צהל

חודש נובמבר שהיה חיובי בשוק המקומי צפוי להסתיים היום (ה’) בטון צורם, עם ירידה חדה במדדים המובילים. ת"א 35 ות"א 90 יורדים בכ-1.8%, מדד הבנקים צונח ב-2.8%.

שטראוס יורדת בכ-3% לאחר שפרסמה דוחות חלשים לרבעון השלישי שהצביעו על ירידה חדה של כ-50% ברווח הקפה בחו"ל, בעיקר בברזיל וברוסיה.

טיב טעם צונחת מעל 7.5% אחרי שרשמה ירידה של כ-42% ברווח הנקי לכ-7 מיליון שקל.

פוקס מאבדת מעל 3% אחרי הדוחות. הרווח הנקי הסתכם בכ-25.6 מיליון שקל (1.8% מהמכירות), לעומת 50.3 מיליון שקל (4% מההכנסות) ברבעון המקביל אשתקד.

הירידות בשוק היום חותמות שבוע חיובי עם תיקון של המדדים המובילים לאחר הירידות באוקטובר. "ביצועי הבורסות בנובמבר הם תמונת ראי לכיוון שנרשם באוקטובר, אז, במיוחד בישראל, השוק הגיב לאירועים בעוצמה כלפי מטה", אמר נועם מאירוביץ’, מנהל השקעות בכיר במגדל שוקי הון. בסיכום חודשי, מציין מאירוביץ’, "בלטו לטובה בין היתר מניות הבנקים שנחבטו טרם לכך ויש לכך משמעות משום שהבנקים הם אחד מהענפים המועדפים להשקעה על המשקיעים הזרים. גם במניות ענף הנדל"ן המניב ראינו עליות נאות. נראה שבתקופה האחרונה הצרכנים והמשקיעים קצת מעודדים, אחרי שבחודש שעבר הפעילות במרכזים המסחריים נפגעו משמעותית גם מסגירה שלהם בחלק מהזמן וגם בגלל הקטנת צריכה שהושפעה ממצב הרוח של הצרכנים".

בהתייחסות לנעשה בשוק המט"ח מאירוביץ’ מציין כי ההיחלשות החדה שנרשמה באחרונה בדולר ביחס לשקל, "גובתה בתנועה שלילית של הדולר בעולם, על רקע ירידת תשואות בארה"ב ותחושה של המשקיעים שהכלכלה האמריקאית ניצבת בפני תרחיש של אינפלציה דועכת. בישראל, היחלשות הדולר בלטה בעוצמתה, גם כתמונת ראי לעוצמה של התחזקותו מול השקל טרם לכך".

במבט על דצמבר, מאירוביץ’ מציין כי "בדרך כלל המסחר בסוף השנה מתאפיין במגמה חיובית בשווקים. יחד עם זאת, אפשר לראות דעיכה בעוצמת העליות, ונראה כי השווקים מתייצבים ברמתם הנוכחית. כך שבסך הכול בדצמבר יש מקום לנקוט בזהירות, אחרי המהלך המשמעותי שהציגו השווקים בנובמבר גם בארה"ב ובייחוד בישראל, פה חוסר הוודאות עדיין גדול נוכח המלחמה".

10:10

המסחר בבורסה בתל אביב נפתח בירידות שערים בצל הפיגוע בירושלים והמשך עונת הדוחות לרבעון השלישי של השנה. מדד ת"א 35 מאבד 0.9%, ת"א 90 יורד ב-1.2%, ומדד הבנקים משיל 1.1% מערכו.

בקרב מדד הדגל, שיכון ובינוי מאבדת 3.4%, קמטק יורדת ב-2.7%, אנרג’יאן יורדת ב-2.2%, לאומי יורדת ב-1.3%.

בקרב מניות השורה השניה, דוראל מאבדת 3.6% אחרי הדוחות, אודיוקודס יורדת ב-3.4%, בתי זיקוק אשדוד יורדת ב-2.8%, נכסים ובנין מאבדת 2.8%.

אפיטומי מדיקל קופצת ב-26% לאחר קריסה של מעל 60% אתמול עם הדיווח כי הניסוי בגלולת ההרזייה לא עומד ביעדים של נסטלה. אפיטומי סיימה לפני דקות שיחת משקיעים.

אל על פרסמה דוחות כספיים לרבעון השלישי ורשמה צמיחה של 11% בהכנסות - לכתבה המלאה.

רשת מקס סטוק רשמה עלייה של 18% ברווח הנקי ברבעון השלישי של השנה - לכתבה המלאה.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש