קרדיט: depositphotos
קרדיט: depositphotos

שגרת מלחמה בישראל והבורסה של ת"א נועלת שבוע מסחר חיובי במיוחד והרביעי ברציפות, כשמרבית המדדים המובילים נועלים מעל לשער הפתיחה של אותו בוקר יום א’ (8.10) בו צללו המדדים בחדות. השוק מביט קדימה ומגיב בחיוב להצלחות של צה"ל בעזה, המשך הלחימה ההדדית מעבר לגבול עם חיזבאללה ועל רקע שחרור החטופים וכניסה להפוגה בלחימה.

מדדי ת"א 35 ות"א 90 עלו השבוע בכ-4.4% ובכ-2.7%, בהתאמה. הדולר נחלש השבוע בכ-1.3%, בהמשך למגמה מהשבוע הקודם, והגיע לשער של 3.731 שקלים. החלטת הריבית הקרובה של בנק ישראל, והאחרונה לשנה, זו צפויה להתקבל ביום שני הקרוב.

מאירועי השבוע בת"א עונת הדוחות המשיכה עם לא מעט דיווחים, דלק קבוצה פרסמה דוחות טובים עם רווח של 423 מיליון שקל ברבעון השלישי. מליסרון רשמה סולידי עם עליה של 11% ב-NOI, החברה ציינה שתנועות הקונים חזרה לכ-90% מטרום המלחמה. על בד פרסמה דוחות טובים עם רבעון שלישי ברציפות של רווחיות. אלוני חץ עלתה למרות הפסד של 459 מיליון שקל והמשך שערוכים שליליים בנכסים בארה"ב ובריטניה.

בארה"ב שוק המניות המשיך במגמה חיובית גם בשבוע המסחר המקוצר לרגל חג ההודיה. ביום שלישי לאחר המסחר פורסמו דוחות חזקים מאוד של חברת אינבידיה שממשיכה לצמוח בכנסות בקצב מדהים בזכות ההובלה לטכנולוגיית AI. החברה מעמידה צפי הכנסות של כ-20 מיליארד דולר ברבעון הרביעי, לאחר העליות ושיא סביב 500 דולר, המניה הגיבה בירידות של כ-2.5%. אתמול (חמישי) לא התקיים מסחר והיום (שישי) צפוי יום מסחר מקוצר עד לשעה 20:00 שעון ישראל בליווי מחזורי מסחר נמוכים. השוק ימתין לנתוני המכירות של הבלאק פריידי שיצאו לקראת יום שני שם ינסו המשקיעים לבחון את כח הקניה של הצרכן האמריקאי.

מהמניות הבולטות השבוע במדד ת"א 125 נציין את דלק רכב, דלק קבוצה ודוניץ אשר עלו 14.2%, 12.6% ו-12.55% בהתאמה. מנגד בלטו בירידות שערים מניות אלקטרה נדל"ן, דוראל אנרגיה ונאייקס אשר השילו מערכן 6.35%, 5.7% ו-4.8% בהתאמה.

מכלל מניות השוק נציין את אונדס, תמיס ואלרון אשר עלו 61.5%, 43.4%, ו-39% בהתאמה. מנגד מניות גרופ 107, אברבוך וקנאשור השילו מערכן 27.5%, 22.6% ו-22.5% בהתאמה.

בסיכום שבועי מדד ת"א 35 עלה ב-4.37%, מדד ת"א 90 עלה ב-2.71%, מדד הבנקים עלה ב-5.05%, מדד הנדל"ן עלה ב-3.18%, מדד הנפט וגז עלה ב-4.75% ומדד הביומד עלה ב-2.46%. בשוק המט"ח הדולר נסחר כמעט ללא שינוי השבוע וכעת (שישי) נסחר ברמה של 3.74.

מדד המעו"ף – תחזית טכנית

מדד ת"א 35 סגר את שבוע המסחר בעליה של 4.37% וננעל ברמה של 1,797.16 נקודות. תחילת השבוע התחילה בצורה די מגומגמת בשוק המקומי שנסחר בירידות קלות בליווי מחזור דליל במיוחד ולא הכין אותנו להמשך השבוע. מיום שני ועד לנעילת השבוע המסחר השוק יצא לראלי חזק מאוד ושיאו הגיע ביום רביעי עם שורט סקוויז יום לפני פקיעת האופציות השבועיות שנקבעה ברמה של 1,791.19 נקודות, 190 נקודות מעל לפקיעת אוקטובר השלילית. מהבחינה הטכנית השוק פרץ ביום שלישי את רמת 1,736/8 נקודות וביום רביעי את פתח פער המחירים מיום תחילת המלחמה ברמה של 1,762/4 נקודות ודהר קדימה. טכנית העלייה האחרונה סוגרת יעד פיבונאצ’י למהלך שהחל מהתחתית סביב 1,600 נקודות ולמרות זאת השוק בהחלט יכול למשוך עוד קצת לסגור את הפער בצורה מלאה סביב 1,826/7 נקודות.

מדד הבנקים – המדד אומנם חזר לעלות השבוע אך שידר חולשה ביחס למדד המעו"ף. החולשה מגיעה בכך שלא הוא זה שדוחף קדימה בניגוד לחודשים אם לא שנים אחרונות. המדד אומנם עלה מעל הגבוה האחרון שעומד על 3,500 נקודות אך לא הגיע לאזור פתח פער המחירים היורד של תחילת המלחמה באזור של 3,835 נקודות, בניגוד למדדי שוק אחרים. אזור התנגדות קרוב נמצא באותו גבוה אחרון עד ל 3,600 נקודות. תמיכה טכנית אמיתית קיימת בשפל האחרון 3,330 נקודות לערך וירידה ברורה מתחת ל-3,500 נקודות בצורה ברורה תיתן איתות טכני שלילי ראשוני.

דולר-שקל – הדולר המשיך בחולשתו בתחילת השבוע כשהוא יורד מתחת לאזור של 3.73 נקודות שאותו הגדרתי כסוג של תחנה אחרונה ומהר נתמך סביב 3.70 דולר לשקל ונכון לכתיבת שורות אלה חוזר הדולר לאזור התמיכה ברצועה של 3.73/5 כשהוא נסחר באמצע הטווח. טכנית, הערכתי נשארת בעינה וזה סוג של תיקון בדולר לירידה האחרונה.

מדד ה-DAX הגרמני – הדקס המשיך לעלות השבוע אם כי בקצב מתון יותר כשאתמול (חמישי) הוא נועל את המסחר סמוך מאוד להתנגדות סביב 16,000 נקודות. גם במקרה שלו תיקון מתבקש לאחר הראלי האחרון כשתמיכה אפשר לקחת רק ביציאה למטה על בסיס סרגל פיבו מהשפל של אוקטובר.

מדד ה-S&P500 – המדד המשיך קדימה גם בשבוע האחרון שהיה מקוצר לרגל חג ההודיה. ביום רביעי השוק הגיע לאזור ההתנגדות שציינתי בשבוע שעבר סביב 4,550 נקודות וסגר מעליו את המסחר לא לפני שסגר פער מחירים פתוח מתחילת חודש אוגוסט, פער מחירים שהדליק את גל הירידות האחרון שנמחק לחלוטין בחודש האחרון. טכנית, תיקון מתבקש, תמיכה מעט רחוקה סביב פתח פער מחירים ברמה של 4,458/60 נקודות. התנגדות הקרובה בשיא השנתי סביב 4,600 נקודות.

לתחזית המלאה באתר ספונסר, שם תוכלו לצפות גם בגרפים השונים שמלווים את התחזיות השונות אנא לחצו כאן:

ניתוח מדדים
ניתוח מניות

סקירה זו נועדה על מנת לעזור לאנשים לקבל ראיית מבט אישית של צוות ספונסר לגבי השוק ולגבי כיוונים אפשריים שלו אך המנתחים אינם יכולים להיות בטוחים בהתבצעות התרחישים המועלים כמו שאין שום דבר בטוח בשוק ההון בכלל. לגבי כל המניות שהוזכרו לעיל אין באמור הנ"ל המלצה או ייעוץ לקנות או למכור או לבצע כל פעולה אחרת במניות שהוזכרו, כותב השורות עלול להחזיק בחלק מהמניות המדוברות. כל העושה פעולה, עושה זאת על סמך שיקול דעתו בלבד.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש