אביעד בוסי, מנכ"ל נובולוג<br>קרדיט: יח"צ
אביעד בוסי, מנכ"ל נובולוג קרדיט: יח"צ

מנייתה של חברת נובולוג צונחת הבוקר (ב’) ב-15% לאחר שהחברה פרסמה דוחות מאכזבים לרבעון השלישי של השנה.

ההכנסות עלו ב-9% לעומת הרבעון המקביל אשתקד לכ-420.8 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2023. הגידול נובע בעיקרו מעלייה בהכנסות בחטיבת הלוגיסטיקה וכן מאיחוד התוצאות הכספיות של החברות פרונטו ו-Gsap בסך של כ-11.4 מיליון שקל.

הרווח הגולמי ירד ב-9% לכ-39 מיליון שקל, וזאת בעיקר מהוצאות הקשורות בהפעלתו של המרלו"ג החדש בפעילות חטיבת הלוגיסטיקה, וכן מפעילות חטיבת שירותי הבריאות שהושפעה מהוצאות חד פעמיות ומירידה בהכנסות הקשורות בפעילות המונשמים.

הרווח התפעולי הסתכם ברבעון השלישי בכ-2.5 מיליון שקל, לעומת רווח תפעולי של כ-18.2 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הירידה ברווח התפעולי בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד נובעת בעיקר מירידת ערך ההשקעה בחברת Gsap בסך של כ-9.9 מיליון שקל בקיזוז התחייבות פיננסית לזכויות שאינן מקנות שליטה בסך של כ-5 מיליון שקל, מגידול בהוצאות שכר ומהוצאות חד פעמיות.

הרווח הנקי ברבעון השלישי הסתכם בכ-1 מיליון שקל, זאת לעומת רווח של כ-10.7 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

ה-Adjusted EBITDA הסתכם ברבעון השלישי בכ-25.4 מיליון שקל, זאת לעומת 32.8 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

אביעד בוסי, מנכ"ל נובולוג: "הגידול בהיקף ההכנסות משקף את היצע השירותים הרחב והצורך הגובר במתן פתרונות בתחומים בהם פועלת החברה. בחודשים האחרונים התחלנו תהליכים של שיפור ומיקוד עסקי בשלוש החטיבות. מהלך זה מלווה גם בהשקעות ובהוצאות חד פעמיות מתוך כוונה להביא לצמיחת החברה ושיפור הרווחיות. החברה החלה בהפעלת מרלו"ג חדש במטרה לתמוך בגידול בפעילות חטיבת הלוגיסטיקה. השינוי ברווח בתקופה הנוכחית נובע בעיקר מהוצאות הקשורות להפעלת המרלו"ג, מירידה בפעילות המונשמים והוצאות חד פעמיות. בהסתכלות קדימה אנו מזהים פוטנציאל רב והזדמנויות עסקיות שונות ובכוונתנו לבחון בשנת 2024 את האסטרטגיה העסקית ארוכת הטווח שלנו".

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש

 • 3
  חברה כמו נובולוג שאין לה איזה

  פיתוח יחודי ואיננה חברת צמיחה - כדי לקבל את השווי הנוכחי שהוא בסביבות 800 מיליון צריכה להרוויח בסביבות 80 מיליון בשנה בטח בשערי ריבית נוכחיים, נכון ל 9 החודשים של 2023 היא הרוויחה 2.5 מיליון שח (וגם בנטרול הוצאות חד פעמיות היא רחוקה מאוד מהיעד). וזה לפני שדיברנו על מצב החוב והגירעון בהון החוזר
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  • adams81
  • 20/11/2023 12:52
 • 2
  נובולוג

  גם אחרי 50 אחוז ירידה השנה ??? לא ראיתי את הדוחות אבל לא חברה קיקיונית גם שנה שעברה לא עלתה
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  • דודכהןא
  • 20/11/2023 12:07