שי אוזון, מנכ"ל אברא<br>קרדיט: יח"צ
שי אוזון, מנכ"ל אברא קרדיט: יח"צ

אברא טכנולוגיות, המתמחה בפתרונות טכנולוגיים בתחומי מערכות מידע, פרסמה את תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי של 2023, בהם רשמה עלייה קלה בהכנסות ו-EBITDA שהגיעה לשיא. עם זאת, החברה צופה השפעה מסוימת ברבעון הרביעי כתוצאה מהמלחמה.

הכנסות החברה ברבעון השלישי הסתכמו בכ-104 מיליון שקל, בהשוואה לכ-103 מיליון שקל ברבעון המקביל. לחברה פיזור פעילות במגזרי שוק מגוונים, והגדילה את נוכחותה במגזר ממשלה וביטחון.

הרווח הגולמי הסתכם בכ-28 מיליון שקל לעומת כ-27 מיליון שקל ברבעון המקביל. החברה שומרת על שיעור רווח גולמי גבוה של 27% וזאת בשל איכות השירותים בהם מתמקדת החברה.

הרווח התפעולי הסתכם בכ-7.2 מיליון שקל לעומת כ-5.9 מיליון שקל ברבעון המקביל, עלייה של כ-21%.

ה-EBITDA הגיע לשיא והסתכם בכ-12.6 מיליון שקל, עלייה של כ-17% לעומת כ-10.8 מיליון שקל ברבעון המקביל. אברא מסבירה כי הגידול ב-EBITDA נובע ממימוש תהליכי סינרגיה בחברה שהתחילו בתחילת השנה ובאו לידי ביטוי במהלך הרבעונים האחרונים. רכישת החברות וחיבורן לכדי חברה אחת הפועלת בשיתוף פעולה תוך ניצול היכולות המשותפות הביאה גם לצמיחה וגם לשיפור מתמיד ברווח וזאת בהמשך לתהליכי סינרגיה הקשורים להתייעלות תפעולית ולשיתוף פעולה בצד המכירות.

תזרים המזומנים מפעילות שוטפת הגיע לשיא של כ-11.2 מיליון שקל ברבעון, בהשוואה לכ-2.8 מיליון שקל ברבעון המקביל. יתרת המזומנים והמכשירים הפיננסיים של החברה ליום 30/9/2023 הסתכמה בכ-70 מיליון שקל לעומת כ-84 מיליון שקל ליום 31/12/2022.

ההון של החברה של החברה ליום 30/9/2023 הסתכם בכ-256 מיליון שקל לעומת 249 מיליון שקל ליום 31/12/2022. נכון למועד פרסום הדוח, החברה ממשיכה במימוש האסטרטגיה שלה לרכישת חברות נוספות, ומנהלת משא ומתן עם מספר חברות מטרה פוטנציאליות.

שי אוזון, מנכ"ל אברא, אמר כי: "הרבעון השלישי מביא לידי ביטוי את מאמצי הסינרגיה שנשאו פרי בשורת הרווח, כמו גם בזכייה במכרזים חדשים שיתבטאו בפעילותנו בהמשך. אירועי ה-7 באוקטובר טלטלו את כולנו. אברא משתתפת בצערם הכבד של עובדינו שאיבדו את יקיריהם. אנחנו שולחים חיבוק ללוחמים וליבנו עם משפחות החטופים. אנו מרגישים מחוייבות כלפי עובדינו ולקוחותינו לשמר על פעילותינו העסקית, כאשר כ-100 מעובדי החברה שותפים למאמץ המלחמתי, ולכך צפויה השפעה מסויימת על הרבעון הרביעי".

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש