קרדיט: depositphotos
קרדיט: depositphotos

עוד לפני שהונפקה ביונד תלת ממד (Beyond3D) בבורסה בתל אביב בגל ההנפקות של 2021 בימי הכסף הזול העליזים, נורת אזהרה התנוססה מעל החברה המפתחת מערכת רובוטית לייצור מוצרי בטון לענף הבנייה, שכעת עלולה להגיע לסוף דרכה.

כבר בתשקיף שפרסמה החברה בזמנו לפני הגיוס רואי החשבון המבקרים הצמידו לחברה הערת ’עסק חי’ שמשקף את הספקות של המשך קיומה של החברה שנמצאה בזמנו בשלבי המחקר והפיתוח והגיעה לבורסה ללא הכנסות, הפסדים מתמשכים וגרעון בהון של מעל 20 מיליון שקל.

ביונד תלת ממד גייסה אז כ-41 מיליון שקל לפי שווי חברה של כ-216 מיליון שקל, ומאז שהונפקה רשמה ירידה מתמשכת ונסחרת כיום לפי שווי של פחות מ-20 מיליון שקל.

בסוף השבוע האחרון פרסמה החברה עדכון לגבי ההשלכות של המלחמה על פעילותה, ולפיו פעילות המחקר והפיתוח שבהרצליה והפעילות של הרצות של מערך הייצור במפעל הראשון של החברה בישראל, בחיפה, מושבתים בצל המלחמה שאליה גוייסו חלק מהעובדים. פעילות ההנדסה נמשכת כהרגלה למרות גיוס של 3 עובדים במחלקה.

אלא שעוד קודם לכן החברה מחפשת חלופות לאיתור מקורות מימון הנדרשים להמשך פעילותה השוטפת ונראה כי המלחמה היא רק תירוץ למה שצפוי היה לקרות בין כה וכה. ביונד תלת ממד מעריכה כי נוכח מצבה התזרימי היא תחדל לפעולה במכונת הנוכחית וצפויה להיות פגיעה בפעילותה באופן מהותי.

המקרה של ביונד תלת ממד יוצא דופן מהסיבה שעוד לפני שהגיעה לבורסה היא היתה הפסדית, אך בכל אופן היו מי שחיפשו איפה ’לזרוק’ את הכסף, והשקיעו בחברה למרות שדגל אדום הונף עוד לפני שהגיעה לבורסה.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש