קרדיט:pixabay
קרדיט:pixabay

הרצון בשינוי תעסוקתי יכול לנבוע משלל גורמים, החל בצמיחה והתפתחות אישית, דרך יצירת עצמאות כלכלית ועד הרצון להגשים חלום ישן, או התפתחות של תחושת ייעוד מחודשת. לכאן או לכאן, הסיכוי לשינוי קריירה יכול להיראות מלהיב, ויחד עם זאת, מעבר למסלול קריירה חדש דורש הפעלת שיקול דעת, כמו גם בחינה של כמה גורמים מרכזיים.

מה חשוב לבחון לפני שעושים את הצעד? ריכזנו לכם כמה אספקטים חשובים.

הבינו את המניעים שלכם

אנשים רבים רוצים להחליף קריירה כי מרגישים שיש עולם שלם שמחכה להם שם בחוץ והם אולי מפספסים. מלבד תחושת החמצה, זה רק טבעי שלאחר שנים רבות באותו תחום תתפתח תחושה של מיצוי ורצון להתנסות במשהו חדש.

לפני שאתם עושים שינוי קריירה חשוב שתבחנו את המניעים שלכם, ולשם כך עליכם לעצור לרגע להתבוננות. נסו להגדיר מחדש שאיפות ומטרות שתרצו להשיג, כך יהיה לכם קל יותר לבחור מסלול קריירה שתואם להן ולקבל החלטות מושכלות יותר לגבי כיוונים פוטנציאליים שתואמים לשאיפות אישיות וליעדים החדשים שתרצו לכבוש.

הכירו את הכישורים והמיומנויות שלכם

המעבר לתחום חדש צריך להיות תואם למיומנויות ולכישורים שיש לכם. מיומנויות, ניסיון או כישורים יוכלו לספק לכם יתרון תחרותי, מה גם שכישורים ומיומנויות קיימים יוכלו לעזור לכם לחשוב על כיוון תעסוקתי חדש. מנגד, הבנה שאין לכם מספיק כישורים כדי לעסוק בעבודת החלומות שלכם, תעזור לכם לגשר על הפער, ולהבין שעליכם להשקיע בהכשרה או בהשכלה הנדרשת כדי לעשות את הצעד ולהשתלב בצורה חלקה בתחום החדש.

ערכו מחקר שוק

ביצוע סקר שוק מעמיק יהיה שלב הכרחי, כך תוכלו להבין את המגמות הנוכחיות, הדרישות, והסיכויים שלכם להצליח. עליכם להבין את הדינמיקה של שוק העבודה, להכיר אתגרים פוטנציאליים ודרישות קיימות, ולאסוף לעצמכם תובנות חשובות שיעזרו להגדיר את מידת הכדאיות של שינוי הקריירה המיוחל. ככל שתהיו מעודכנים ביותר בשוק, תהליך קבלת ההחלטות שלכם יהיה טוב יותר, ויקל עליכם להשתלב בתחום החדש.

היו מוכנים גם מהפן הפיננסי

לפני שאתם עושים צעד גדול כמו שינוי קריירה עליכם להיות מוכנים מבחינה פיננסית, כלומר להבין לעומק מה ההשלכות הפיננסיות של כל צעד, לרבות שינויים בהיקף ההכנסות, עלויות הלימודים או ההכשרה הנדרשת, התאמות באורח החיים ועוד שלל גורמים שיכולים להשפיע על היציבות הפיננסית שלכם לאורך תקופת המעבר בין עבודות. תמיד כדאי להיערך כלכלית לכאלו שינויים, מה שיפחית את הסיכון ויגרום לכם להיות יותר רגועים יותר.

הגדירו יעדים

הציבו לעצמכם יעדים ברורים, מציאותיים ומדידים כדי שהשינוי יהיה מוצלח. כדאי להגדיר יעדים לטווח קצר וארוך כאחד, ולעשות תכנית הכוללת שלבים אסטרטגיים, מה שיעזור לכם לצאת לדרך בצעדים קטנים. תכנית פעולה עם שלבים מוגדרים, תספק לכם תחושת כיוון ותקל עליכם לדחוף את עצמכם ולממש את חלומותיכם ושאיפותיכם המקצועיות.

היעזרו באנשי מקצוע מומחים

אי אפשר להקל ראש בתרומתה של עזרה מקצועית בדרך לשינוי קריירה. קבלת הדרכה והכוונה ממנטור בעל ניסיון יכולה לתרום המון, לאפשר לכם לראות את התמונה הגדולה, לחזק את הביטחון, ליצור הזדמנויות, למזער התנגדויות, להתגבר על מכשולים ולפתוח לכם דלתות לאפשרויות תעסוקתיות חדשות.

מאמן עסקי המתמחה באימון לשינוי קריירה יכול לעזור לכם לצאת מתקיעות, למצוא את ייעודכם, להגשים כל חלום שיש לכם מבחינה תעסוקתית ולא פחות חשוב – ללמד אתכם כיצד להצליח וגם להרוויח וליצור לעצמכם עתיד של יציבות אישית וכלכלית.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש