קרדיט: depositphotos
קרדיט: depositphotos

לאחר יום כיפור הבורסה של ת"א נפתחה לשבוע מסחר מקוצר על רקע אווירה שלילית בשווקים והמשיך לחץ מכיוונו של שוק החוב שהמשיך לרשום עליית תשואות לשיא מאז ימי טרום משבר הסאב פריים שחוגג בימים אלה 15 שנה.

מדדי המניות בבורסה סגרו שבוע דיי יציב עם נטייה לירידות קלות כשמניות הבנקים בולטות לחיוב עם עלייה של עוד 2.2%, מדד הבנקים ממשיך להחזיק את מדדי המניות המובילים מלהציג תשואה אפסית עד שלילית למרות עליית הדולר בחודשים האחרונים אשר תומך במניות הדואליות הגדולות במדד טבע ונייס.

היו גם כותרות בשבוע האחרון, שופרסל דיווחה אתמול (חמישי) על ביטול עסקת ספאר וכניסתה של רשת סופרמרקטים חדשה לישראל. רציו פטרליום קרסה לשפל חדש לאחר שאקסון החליטה לזנוח את הקידוח בגיאנה. אחת המניות בעלת הביצועים היותר טובים בבורסה של ת"א - לאונרדו DRS אשר רכשה את ראדא החליטה להימחק מהמסחר.

השבוע, חול המועד סוכות יתקיים מסחר מקוצר בכ-3 שעות מימים מלאים, המסחר הרציף יסתיים בשעה 14:14 ועשר דקות לאחר מכן תתבצע הנעילה, הנגזרים ימשיכו להיסחר עד 14:34. חג שמח.

בארה"ב שוק המניות ניסה להתאושש מהירידות של סוף השבוע הקודם אך כשל בכך. מדד ה-S&P 500 קבע נמוך חדש ומדד הנאסד"ק 100 הגיע לשפל האחרון שם נבלם אמש (חמישי). מהבחינה הטכנית השוק האמריקאי מתקשה על רקע עליית תשואות בשוק אגרות החוב והציפיה שהריבית תישאר ברמתה הגבוהה לפחות שנה קדימה מהיום. הלחץ ניכר על לא מעט חברות לכן חוב גבוה ותזרים חלש ותומך באחרות שלהן יתרות מזומנים גבוהות שנותנות ריבית חסרת סיכון שרק יכלו לחלום עליה לפני שנה וחצי. לא מעט חברות מתחום הפיננסים, משכנתאות, בנקים וחברות ביטוח ברחבי העולם ממשיכים לשחוק את ההון ולרשום הפסדים בשל הירידה באגרות חוב הממשלתיות, השיח שקיים האם הדבר יביא לקריסה או לחילוץ של מוסד פיננסים כזה או אחר וזה משהו שבהחלט יכול להתרחש ולכן צריכים לקחת זאת בחשבון אם התשואות יישארו ברמות האלה בחודשים הקרובים. מחיר הנפט זינק לשיא של 52 שבועות והוא קטליזטור ישיר על כל הנעשה שצוין לעיל, צפיות אינפלציה שעולות, אי הורדת ריבית ע"י הבנק המרכזי והזינוק בתשואות. הרבעון השלישי יסתיים היום בארה"ב ואירופה והוא רושם תשואה שלילית לראשונה מזה תקופה ויחכה לעונת הדוחות שתחל שבועיים לאחר מכן.

מהמניות הבולטות השבוע במדד ת"א 125 נציין את אפולו פאוור, קמטק ונאייקס אשר עלו 10.8%, 10.7% ו-9.5% בהתאמה. מנגד בלטו בירידות שערים מניות לייבפרסון, אורמד ואלוני חץ אשר השילו מערכן 11.1%, 6.9% ו-5.5% בהתאמה.

בסיכום שבועי מדד ת"א 35 ירד ב-0.85%, מדד ת"א 90 עלה ב-0.33%, מדד הבנקים עלה ב-2.23%, מדד הנדל"ן ירד ב-1.18%, מדד הנפט וגז עלה ב-2.98% ומדד הביומד ירד ב-3.61%. בשוק המט"ח הדולר נסחר השבוע כמעט ללא שינוי וכעת (שישי) נסחר ברמה של 3.8230 דולר לשקל.

מדד המעו"ף – תחזית טכנית – מדד ת"א 35 סגר את שבוע המסחר בירידה של 0.85% וננעל ברמה של 1,844.61 נקודות. הנעילה החלשה מהשבוע שעבר שאומנם יצאה מגבולות הגזרה לרגע התבררה כאתראת שווא כשהשוק חוזר לתוך טווח המסחר בשלושת ימי המסחר האחרונים והוא ממשיך לנוע בין 1,820-1,858/63 נקודות כבר חודש וחצי. טווח המסחר עומד על כ-40 נקודות מקצה לקצה וזה יעד ראשוני ליציאה מהטווח, אני עדיין חושב שהסיכוי ליציאה למעלה בנטרול דרמות בשווקים גבוה מהיציאה מטה. כל מה שצריך זה להצטרף לכיוון ברגע שנקבל מהשוק אישור על כך. לרוב בחול המועד יש רוח חיובית בשווקים אך גם בסיום חודש אוגוסט וזה לא קרה השנה.

מדד ה-S&P500 – המדד המשיך את המומנטום השלילי של הימים האחרונים כשהוא נמצא בתבנית של תיקון טכני לכל העלייה האחרונה מאז חודש מרץ. המדד שבר את התמיכה הטכנית האחרונה סביב 4,340/50 נקודות ולמעשה נסחר במבנה טכני יורד (תיקון) מזה כשנה. ממוצע 200 על הגרף נמצא סביב 4,200 שם גם קיימת תמיכה טכנית אופקית, שיא אחרון שנפרץ והביא ל-400 נקודות מעלה. לאופטימיים, אפשרות מחשבה על חבירה לשוק סביב הרמות האלה עם סטופ מוגדר וברור מתחת ל-4,180/200 ליותר פסימיים אפשרות לנצל על עליה לדילול אחזקה בשוק אחרי תקופה חיובית בשווקים ועל רקע תחילת עונת דוחות לרבעון השלישי.

ניתוח מניות

הבינלאומי (593038) - מניות החברה נסחרות במדד ת"א 35. המניה נסחרת במומנטום חיובי והגיעה ביום המסחר האחרון שמוך לשיא האחרון שלה מיולי סביב 16,600 נקודות כשבמונחי סגירה היא נעלה את השבוע בשיא חדש. טכנית, המשך מעלה מעל הגבוה האחרון יכול להמשיך את המומנטום במניה. בראיה מעט יותר רחבה, כל עוד המניה מעל 15,000 נקודות היא חיובית בטווח הבינוני והארוך.

דלק קבוצה (1084128) - מניות החברה נסחרות במדד ת"א 35. מחיר הנפט עשה טוב למניה מפער המחירים העולה של מרץ ועד לגבוה חדש החודש. מהבחינה הטכנית וזה בעיקר למי שמחזיק ורוצה לשמור על טריילינג סטופ בעיקר לשמור על רווח שנצבר. התיקון האחרון יצא שפל עולה במניה סביב 55,400 נקודות שם אמור להיות הסטופ הקרוב, גבוה חדש מעל 58,200 יהיה מצוין ולמעשה ימשיך את המבנה הטכני העולה. יש לקחת בחשבון גם כניסה לתנועה הצידה דבר שראינו לא מעט מהמניה בשנתיים וקצת האחרונות.

נאוויטס (1141969) - מניות החברה נסחרות במדד ת"א 90. המניה נסחרת בטרנד עולה חזק מאוד בחודשים האחרונים, התיקון האחרון במניה השבוע יצר שפל עולה סביב 2,700 נקודות שם קיים הסטופ טכני לקיחת רווח למי שסוחר את המגמה והמומנטום. עליה מעל הגבוה האחרון ימשיך את המבנה העולה החזק אולם חשוב להבין שלמרות המגמה והמומנטום ככל שמניה עולה ללא תיקון משמעותי כך גדל הסיכון למאחרים שמנסים להיכנס בכל מחיר

נייסNICE – מניות החברה נסחרת בבורסת הנאסד"ק ובמדד ת"א 35. המניה חלשה מאוד ונסחרת בשבועות האחרונים סמוך מאוד לנמוך של 52 שבועות וזה כשהדולר עוד תומך בה. טכנית הדוחות האחרון שנפתח בפער מחירים יורד פתח שערים ומומנטום שלילי עד סמוך לנמוכים של השנה האחרונה סביב 165 דולר למניה. מצב אחד המניה אחרי מהלך יורד מצד שני קירבה לתמיכה משמעותית. יציאה קדימה מעל 170+ דולר יכולה להביא להזדמנות וזה אומר תיקון טכני לכ- 50-55 דולר ירידה במחיר המניה רק בחודשיים האחרונים.

אלקטרה (739037) - מניות החברה נסחרות במדד ת"א 35. המניה ממשיכה להתבסס מעל אזור התמיכה האופקי החשוב סביב 140,000 נקודות ומתכנסת בשבועות האחרונים מתחת לאזור ההתנגדות סביב 153,500 נקודות. טכנית, במידה ותפרוץ אזור התנגדות זה יתקבל טריגר חיובי להמשך התיקון העולה לאזור 167,000 נקודות שם שוכנת התנגדות מהותית. הנחת העבודה בתקוף כל עוד המניה נסחרת מעל אזור 140,000 נקודות.

לתחזית המלאה באתר ספונסר, שם תוכלו לצפות גם בגרפים השונים שמלווים את התחזיות השונות אנא לחצו כאן:

ניתוח מדדים
ניתוח מניות

סקירה זו נועדה על מנת לעזור לאנשים לקבל ראיית מבט אישית של צוות ספונסר לגבי השוק ולגבי כיוונים אפשריים שלו אך המנתחים אינם יכולים להיות בטוחים בהתבצעות התרחישים המועלים כמו שאין שום דבר בטוח בשוק ההון בכלל. לגבי כל המניות שהוזכרו לעיל אין באמור הנ"ל המלצה או ייעוץ לקנות או למכור או לבצע כל פעולה אחרת במניות שהוזכרו, כותב השורות עלול להחזיק בחלק מהמניות המדוברות. כל העושה פעולה, עושה זאת על סמך שיקול דעתו בלבד.

*** מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש