קנאביס

פלנטארק ושיח מדיקל: חברת טרג’ין הצליחה לייצר חומרי קנאביס פעילים ללא תלות בצמח הקנאביס

מדובר בהתקדמות משמעותית בפיתוח מוצרי חברת טרג’ין, שהצליחה לראשונה לייצר קנבינואיד מסוג CBG במיקרואורגניזם ללא תלות בגידול צמח הקנאביס עצמו

חדשות ספונסר 04/08/2022 10:19

א+א- 1

חברת טרג’ין שבשליטת שיח מדיקל (48.5%) ופלנטארק (39.2%) מדווחת הבוקר שהצליחה לראשונה לייצר קנבינואיד מסוג CBG במיקרואורגניזם (פטריה), בשיטה המהווה פוטנציאל לייצור מסחרי עתידי של קנבינואידים לתעשיית הפארמה והקנאביס הרפואי ללא תלות בגידול צמח הקנאביס עצמו.

הקנבינואיד CBG הינו מקור להיווצרותם של קנבינואידים נוספים, ביניהם THC, CBD ו- CBC, באמצעות אנזימים הפעילים בצמח הקנאביס בהגיעו לשלב הפריחה. בשל כך ריכוז ה- CBG בתוצרת הסופית המופקת מרוב זני הקנאביס הוא נמוך יחסית ל- THC ו- CBD. בשנים האחרונות נתגלו סגולות רפואיות שונות של ה- CBG, כגון האטת התפתחות של גידולים סרטניים, הורדת רמות דלקת וכאב בקרב מטופלים, וכן הראה יעילות נגד השמנה. שיטת הייצור של טרג’ין תאפשר ייצור יעיל ומהיר של CBG בכמויות גדולות יותר מאלו המצויות בצמחים, באופן הדיר וסטרילי.

להערכת טרג’ין, המשך תהליכי המחקר והפיתוח לבחינה וגיבוש היכולת לייצר את הקנבינואידים השונים כאמור בהיקפים מסחריים עשוי להיערך מספר חודשים עד שנה. על רקע האמור, למועד הדוח בכוונת טרג’ין לפעול להתקשר בהסכמים לייצור מסחרי של הקנבינואידים, בין בעצמה ובין באמצעות שיתופי פעולה עם חברות פארמה, קנאביס רפואי ומזון בארץ ובעולם.

חברת טרג’ין הינה חברת בת של פלנטארק ביו (שיעור אחזקות 39.2%), יחד עם שיח מדיקל (48.5%), משקיע נוסף (7.79%) וחברת קנאסול של הטכניון ופרופ’ דדי מאירי (3.76%).

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    רק שכחתם לכתוב שהצליחו כבר לעשות את זה לפניהם

    וזה מפורסם אז אין פטנט :) https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8778347/

    אודי 07/08/2022 04:59