הירידה החדה ביותר בישראל: הדלק יוזל הלילה בשקל וחצי ל-6.58 שקלים לליטר

ההוזלה נובעת מירידה במחירי הנפט בחודש האחרון והחלטת משרד האוצר על הפחתת מס הבלו בחצי שקל נוסף, באופן זמני

חדשות ספונסר 31/07/2022 13:15

א+א- 1

אחרי שישה חודשים של עליות מחירים, הלילה בחצות יעודכנו מחירי מוצרי הדלק הנמצאים בפיקוח. המחיר המרבי לליטר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת לצרכן בתחנה בשירות עצמי לא יעלה על 6.58 ש"ח לליטר, ירידה של 1.5 ש"ח לעומת 8.08 שקלים לליטר מעדכון קודם. תוספת בעד שירות מלא תעמוד על 21 אגורות לליטר.

המחיר המרבי לליטר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת לצרכן בתחנה בשירות עצמי באילת לא יעלה על 5.63 ש"ח לליטר, ירידה של 1.27 ש"ח מעדכון קודם. תוספת בעד שירות מלא תעמוד על 18 אגורות.

בשבוע שעבר פרסם משרד האוצר צו שמרחיב את הפחתת מס הבלו על הדלק לשקל לליטר. הצו יהיה בתוקף עד לסוף חודש אוגוסט ואחריו יהיה ניתן להאריכו.

חן בר יוסף, מנהל מינהל הדלק והגז במשרד האנרגיה: "הירידה שנרשמה במחירי הבנזין החודש, הינה הירידה החדה ביותר בישראל בחודש אחד. הירידה הקודמת, בהיקף של שקל, הייתה בראשית הקורונה באפריל 2020. כמו כן, ירידה של 86 אגורות הייתה ב’משבר הסאבפריים’ בשנת 2008. הסיבות המרכזיות לירידה הן קודם כל הפחתה במיסים, אשר נובעת מההחלטה על ירידה במס הבלו וירידה בהתאמה של מרכיבי המע"מ. כל אלו ירדו רק בחודש אוגוסט ויעלו חזרה בתחילת ספטמבר. הירידה במחיר הבנזין עצמו נמשכת לאורך כל החודש במחירי ובמוצרי הדלק בעולם. הירידה במחירי הבנזין הייתה המשמעותית ביותר ונובעת בין השאר מחששות בשווקים ממיתון והאטה בכלכלה העולמית, גם בגלל העלאות ריבית של הבנקים המרכזיים בעולם, בעקבות עליית מחירים וזינוק באינפלציה העולמית".

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    מה לא יעשו כדי לצנן אינפלציה

    גם אם בצורה זמנית ותוסיפו את העצירה בעליית מחיר הטונה ובטח דוחות הלמס יגידו שאנחנו בדיפלציה בספטמבר |1|
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    McX 31/07/2022 14:04