קרדיט: freepik

כך נעביר את הזמן בחופש הגדול – בלי להשתגע

הילדים בחופש הגדול וזה הזמן לתכנן את התעסוקה לילדים הקיץ. בלי לטפס על קירות ובלי לשבור את הכיס (כמעט) – ככה תעשו את זה

תוכן מקודם 31/07/2022 10:32

א+א-

הפתרון הקל - קייטנות

קודם כל, נתחיל מהמובן מאליו – קייטנה. אמנם יש משהו לא נעים בלהודות שצריך למצוא סידור לילד, אבל אנחנו יודעים מה יקרה בלי סידור: הילד ייתקע מול המסך לכל הקיץ. הבעיה עם להיתקע מול המסך, אגב, שזה לא באמת מביא לילד שמחה או אושר. לקפוץ בבריכה עם עוד ילדים? זה כבר כן מתקרב לתמונה שמחה. ללכת ללונה פארק? להתרוצץ בחורשה? יש מצב טוב שכשתחזרו הביתה מהעבודה תפגשו ילד שמח ורגוע. יש גם הרבה קייטנות לפי נושא. אגב, יש גם קייטנות מחשבים וטכנולוגיה, אבל זה לדעתנו לא באמת מומלץ. אמרנו, אם נרצה שהילד ייתקע מול המסך כל הקיץ, כמו שאמרנו, פשוט נשאיר אותו בבית. רעיונות לקייטנות אחרות יכולים להיות יותר מפתים: ספורט וריקוד, משחקי קופסה וסרטים – תמצאו נושא שהילד שלכם אוהב ותבחרו את הקייטנה בהתאם, והילד רק יודה לכם.

פתרון לשבתות – מלאו אותן בטיולים

רובנו לא יכולים לטייל כמו שהיינו רוצים, אבל חשוב לזכור שהחופש הגדול הוא גם הזמן שלנו להווי משפחתי ולצבירת חוויות משפחתיות. טיול משפחתי מתחיל כבר ביום שלפני: אורזים את התיק, וכבר מצאנו תעסוקה לשעה-שעתיים ליום שלפני. בבוקר – ארוחת בוקר ויוצאים לדרך, אפשר לישון באוטו. אפשר לצאת ממש מוקדם בבוקר, ולקוות שהילדים יירדמו ושיהיה לכם זמן להתעורר עם הרדיו. ההמלצה שלנו? רדיו 103FM (שבעבר נודע כרדיו ללא הפסקה) מתאים במיוחד לשבתות בגלל רצועת "שבת עברית" – שירים נוסטלגיים שיעלו לכם זיכרונות. חוץ מזה, זאת גם הזדמנות טובה להכיר את הילדודס ללהיטים העל-זמניים של המוזיקה העברית. אחר כך, בעוד חמש עשרה או עשרים שנה, הוא יזהה את השירים האלה כשירי ילדות, שירי טיולים משפחתיים.

חוגים ותחביבים

עקרונית, רוב ההורים רואים בחוגים ובתחביבים דבר חיובי עבור הילד: תנו לילד להסתדר לבד, לעשות לבד, להתעסק לבד. זאת אחת הדרכים לאפשר לו יצירתיות, התפתחות ובעיקר עצמאות, ולכם זה יכול לתת שקט. קריאה – ילדים שאוהבים לקרוא ספרים זה אמנם חריג כיום, אבל זה קורה, וכשזה קורה זה מדהים. עם זאת, לא חסרים תחביבים גם לילדודס עם קוצים בישבן: קפוארה לילדים (האמת? גם להורים), ריקוד, התעמלות קרקע – כל דבר שאפשר להתאמן עליו לבד. כדורגל וכדורסל הם תחביבים מדהימים, אבל את זה הילד לא יוכל לעשות לבד, אז או שתארגנו לו חברה מתאימה, או שתצטרכו לקחת אותו לחוג. אם יש משהו קרוב לבית, אל תהססו להתחיל ממנו: למשל, אם יש בריכת שחייה ממש מתחת לבית, תשקלו לרשום אותו לחוג שחייה לילדים, או אם הוא כבר יודע לשחות – לשחיית אימון, ואולי בבוא היום עוד תביאו לנו עוד מדליה אולימפית.

מפגשים מאורגנים עם חברים – או גן הורים

זה באמת רעיון מחוץ לקופסה, אבל בעולם של היום, כשהכול מתייקר, יש הורים שהחליטו להקים גן הורים משותף. מה זה אומר? מתחברים כמה הורים, וכל פעם זוג הורים או יותר מארח את הילדים של כל היתר. היתרונות ברורים: לילדים יש שגרה דומה לגן, הם זוכים להיפגש הרבה עם החברים שלהם וההתפתחות שלהם ממשיכה (והיתרונות מבחינת ההורים ברורים עוד יותר). החסרונות – זה אומר לטפל בבת אחת בהרבה ילדים בלי הכשרה של גנן/ת, לבשל להרבה ילדים בלי הכשרה של מבשל/ת, וגם למצוא מקום לארח את כל הילדים ביחד עלול להיות אתגר. עם זאת, בסופו של דבר, יש גבול גם לכמות האטרקציות שאפשר לעבור, וגם לכמות שאפשר לשלם עליהן.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה