קרדיט: freepik

כך תבצעו השוואת קופת גמל להשקעה בשנת 2022

כולנו עובדים קשה בהווה על מנת שנוכל לחסוך כסף לעתיד. חברות הביטוח מציעות מגוון רחב של חסכונות פנסיוניים, כאשר אחד החסכונות הבולטים יותר הוא קופת גמל להשקעה

תוכן מקודם 24/07/2022 12:12

א+א-

קופות הגמל המוצעות למבוטחים כוללות מאפיינים שונים, וזוהי אחריותו של המבוטח לבחון את הקופות השונות ולבחור בסופו של דבר את הקופה המתאימה לו ביותר.

3 הפרמטרים שאתם צריכים לבחון כאשר בוחרים קופת גמל להשקעה

קופת גמל להשקעה היא חסכון פנסיוני משמעותי, ולכן חשוב לבחור אותה בכובד ראש. כדאי לבצע קופת גמל להשקעה השוואה, על מנת לבחון איזו מבין קופות הגמל היא המתאימה ביותר עבורכם.

בעת השוואה בין קופות הגמל, מומלץ להתייחס לנקודות הבאות:

1. מהן התשואות של קופת הגמל?

כאשר משווים בין קופות הגמל כדאי להתייחס לעניין התשואות ולהשוות בין תשואות שונות. כדאי לוודא היכן עומדת קופת הגמל מבחינת תשואות, לצד פרמטרים נוספים כמו שירות, זמינות, יציבות הקופה, ניסיון, ותק ועוד. ניתן לבחון תשואות לתקופה הקרובה של השנה הזו, או אף לתקופה של 5 שנים.

2. כמה דמי ניהול תצטרכו לשלם?

אחד הפרמטרים הבולטים יותר שכל מבוטח מבקש לדעת הוא דמי הניהול שהוא יצטרך לשלם עבור הקופה. דמי ניהול הם האחוזים שלוקחים מהמבוטח עבור הקופה. חשוב להשוות בין תנאי הקופה, דמי ניהול המוצעים עבורה, סיכון ופרמטרים נוספים על מנת לבדוק אם משתלם לכם להחזיק בה.

3. אילו מסלולי השקעה מציעים לכם?

כאשר מחפשים קופת גמל להשקעה מומלצת, כדאי לבחון את מסלולי ההשקעה השונים המוצעים לכם. אחד הדברים החשובים יותר שמומלץ לבחון במסלולי ההשקעה הוא מידת הסיכון. ישנם מסלולים בטוחים יותר מהבחינה הזו, ואחרים נתונים יותר לסיכון. ככל שהאדם צעיר יותר, כן מומלץ לקחת מסלול שיש בו סיכון גבוה יחסית במטרה להניב רווחים, וגם אם יהיה משבר כלשהו, יהיה מספיק זמן לתקן. עבור אנשים מבוגרים לעומת זאת, מציעים לא אחת מסלולים סולידיים בעלי סיכון נמוך.

4. בוחנים את מדד השארפ.

מדד שארפ הוא מדד מיוחד אשר בוחן את היעילות שבאמצעותה משיגה קופת גמל להשקעה מסוימת תשואות. המדד מציג את היחס בין התשואה של הקופה לסטיית התקן. אם מדוברת ביחס תשואות גבוה יחסית, זה אומר שהקופה נטלה פחות סיכונים ולכן היא בטוחה יותר להשקעה.

השוואת קופות גמל באמצעות אתר אינטרנט

בימינו אין צורך להתקשר לקופות הגמל השונות כאשר ניתן לבצע השוואה של קופות הגמל באמצעות אתר אינטרנט. בקליק אחד, ניתן לקבל את כל הפרטים הרלוונטיים כמו סוגי הקופות השונים, דמי הניהול עבור כל קופה, תשואות לשנה או חמש שנים ועוד. כשיש לכם את כל המידע העדכני הזה מול העיניים, קל יותר להתנהל.

לא מוצאים קופת גמל להשקעה? כדאי להתייעץ עם מומחה

אם עדיין אינכם מוצאים את קופת הגמל הדרושה לכם כדי להבטיח את עתידכם, חשוב לפנות למומחה. יועץ פנסיוני יסייע לכם בבחירת הקופה המתאימה ויאפשר לכם לבצע את ההחלטה הטובה ביותר עבורכם. לפני שפונים ליועץ הפנסיוני, כדאי לברר עליו כמה פרטים דוגמת מספר שנות הניסיון שלו בתחום, ההתמחות הספציפית שלו, מקצועיות, זמינות והמלצות מאנשים שעשו איתו את התהליך של בחירת קופת הגמל המתאימה להם. כך שבסופו של דבר תוכלו לעשות את הצעד הנכון עבורכם.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה