קרדיט: freepik

לימודי סיעוד עבודה קשה ומסירות

לימודי סיעוד הם מקצוע שדורש כמות עצומה של עבודה קשה ומסירות. המקצוע אינו מיועד לבעלי לב חלש, אלא למי שרוצה לחולל שינוי בחייהם של אחרים

תוכן מקודם 20/07/2022 15:39

א+א-

לימודי סיעוד מכילים בתוכם גם קורס מקצועי המלמד את הסטודנטים כיצד להעניק טיפול וסיוע לחולים, מיילודים ועד קשישים. סטודנטים לסיעוד יקבלו ידע באנטומיה, פיזיולוגיה והתנהגות אנושית כדי לסייע במתן הטיפול הטוב ביותר למטופליהם.

הסטודנטים מעודדים גם על ידי הפרופסורים לסיעוד שלהם לקחת על עצמם תפקידי מנהיגות בתחום על ידי השתתפות בוועדות ויצירת מעורבות עם הקהילה.

מקצוע האחיות השתנה רבות מאז הוקם לראשונה בימי קדם. ביוון העתיקה, אחיות כונו "מיילדות". ישנם סוגים רבים של אחיות כיום כולל אחות פסיכיאטרית, אחות ילדים, אחות טיפול חירום ועוד. אחיות עובדות עם רופאים כדי לספק טיפול בחולים שחווים סיבוכים בריאותיים או טראומה.

לימודי סיעוד בדרך כלל מכילים קורס תרגול קליני בסמסטר האחרון של התוכנית שלהם המשלב טיפול בחולים ומדעי הסיעוד. זה המקום שבו הם ילמדו כיצד לאבחן, לטפל ולהבין מחלות באמצעות טכנולוגיה עדכנית כמו טיפול בכאב וטיפולים תרופתיים.

על מנת להישאר מעודכנים, אנשי מקצוע בסיעוד נדרשים להשתתף בקורסי המשך, לקחת קורסי אחיות מקוונים ולהשתתף בפרקטיקה הקלינית. קיימות גם הזדמנויות רבות לאחיות כיום, כגון קבלת הסמכה או לימודים בחו"ל. האגודה האמריקאית למכללות לסיעוד (AACN) היא ארגון מקצועי לחינוך לקידום ותרגול מקצועי של סיעוד. ה-AACN מציע כנסים, לימודים מרחוק, והזדמנויות ללימודי המשך. AACN מציעה 141 תכניות תואר מוסמכות בלמעלה מ-90 התמחויות סיעוד במכללות ובאוניברסיטאות ברחבי העולם. ה-AACN מספק גם להזדמנויות התפתחות אישית ומקצועית לחבריה באמצעות סגל, כנסים וקורסים מקוונים. ל-AACN יש רשימה של בתי ספר לאחיות המוסמכים על ידי המועצה הלאומית להסמכה של אחות הרדמה (NCA) באתר האינטרנט שלהם.

היכן ניתן להירשם ללימודי סיעוד בישראל ומה מכיל התואר המקיף של לימודי סיעוד

לימודי סיעוד בישראל אינם פופולריים כמו במדינות אחרות. הסיבה העיקרית לכך היא שהאוניברסיטאות בישראל מציעות הרבה מסלולי תואר שונים וסיעוד הוא רק אחד מהם ולא הכי אהוב במיוחד.

בישראל פועלים שני בתי ספר לאחיות, שהם המרכז הרפואי הדסה- והאוניברסיטה העברית בירושלים.

המרכז הרפואי הדסה-האוניברסיטאי מציע תכנית לתואר ראשון בת ארבע שנים עם אפשרויות התמחות שונות. הם מציעים גם תכנית לתואר שני לשנה למי שרוצה להתמחות בתחומי סיעוד מסוימים.

האוניברסיטה העברית בירושלים מציעה תארים לתואר ראשון ושני, אך רק לסטודנטים שסיימו את שירותם הצבאי תחילה.

חשוב לציין שהתואר בסיעוד בישראל אינו תואר ראשון. תצטרך להשלים תכנית לתואר בסיעוד של שנתיים ולאחר מכן לגשת לבחינה. הבחינה מורכבת ממיומנויות קליניות וממבחני ידע תיאורטיים.

תואר האחיות בישראל מוסדר על ידי איגוד האחיות הישראלי, אשר קובע את הסטנדרטים לכל תארים בסיעוד בישראל.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה