חנן פרידמן, מנכל בנק לאומי קרדיט: אורן דאי

גיוס הון

בנק לאומי גייס 2.75 מיליארד ש”ח

לאור הביקושים הגבוהים במיוחד בהנפקה, הן מצד משקיעים מקומיים והן מצד משקיעים זרים, הועלה סכום ההנפקה מסך של 2 מיליארד ש"ח לסך של 2.75 מיליארד ש"ח

אלירן מדר 23/06/2022 11:23

א+א- 1

בהמשך לביקושי ענק, בנק לאומי גייס כ-2.75 מיליארד ₪ במסגרת הנפקת מניות לגופים מוסדיים, מישראל ומחו"ל. במהלך ההנפקה נרשמו ביקושי ענק וההנפקה נסגרה במחיר של 30.25 ₪ למניה. יצויין כי במחיר זה היקף הביקושים היה גבוה בלמעלה מפי שניים מהיקף ההיענות מצד הבנק.

ההנפקה נועדה לתמוך באסטרטגיית הצמיחה של לאומי ולהרחיב את תיק האשראי האיכותי של הבנק, בעיקר בתחומי האשראי העסקי, המסחרי והמשכנתאות. זאת, תוך מימוש מלוא הפוטנציאל והיכולות של לאומי. כמו כן, ההנפקה מגדילה ומחזקת עוד יותר את בסיס ההון של הבנק ולכן צפויה לתמוך בהשאת הערך לבעלי המניות.

מנכ"ל לאומי, חנן פרידמן: "התוצאות המצוינות של ההנפקה, כמו גם היקף הביקושים הענק, הן מצד משקיעים ישראלים והן מצד משקיעים בינלאומיים, מהווים הבעת אמון באסטרטגיה של לאומי ובאופן המימוש שלה והן שיקוף לחוסנו ומעמדו של לאומי כמוסד הפיננסי המוביל בישראל. גיוס ההון יאפשר לנו להמשיך את מגמת הצמיחה הבריאה שלנו בתחומים שבמיקוד האסטרטגי".

 1. מניות בכתבה
 2. לאומי

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  אם אפשר אז למה לא ?

  חח
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  1האנליסט 23/06/2022 11:42