קרדיט: depositphotos

דיווח שוטף

עליות שערים בפתיחת המסחר בארה”ב

לאחר השבוע הגרוע ממרץ 2020 פתיחה חזקה בארה"ב, אירופה עולה יום שני ברציפות; הנפט עולה 2% לאחר שבוע שלילי במיוחד, גלובאל אי רוכשת ומזנקת 7%

דובי קורן 21/06/2022 16:44

א+א-

באיחור של יום, וול סטריט תפתח את שבוע המסחר לאחר שבוע שלילי במיוחד והנוראי ביותר מאז מרץ 2020. המדדים המובילים ירדו כ 6% בממוצע במכירות חיסון על רקע החששות מההאטה כלכלית בעקבות האינפלציה הגוברת והעלאת הריבית. ביידן עסוק מאוד במצב הכלכלי והוא מנסה בכל כוחו להשפיע על חברות הנפט להציף את השוק במטרה להוריד את מחירי הדלק הגואים ברחבי ארה"ב.

בורסות אירופה נסחרות בעליות שערים, הדקס והקאק עולים 0.4% ו 1% בהתאמה, מדד היורו סטוקס 600 עולה 0.4%. אסיה ננעלה במגמה חיובית, הניקיי זינק 1.8%, הונג קונג 1.9% והקוספי הקוריאני עלה 0.75%.

הנפט עולה 2.2% לרמה של 110.3 דולר לחבית מסוג לייט קרוד. הביטקוין מתאושש גם הוא לרמה של 20.9 אלף דולר לאחר שבסוף השבוע ירד מ 19 אלף דולר. הזהב נסחר בירידה קלה לרמה של 1,836 דולר לאונקיה.

מניות בכותרות

קלוג (K) הודיעה על תוכנית לפרק את החברה ל 3 חברות ציבוריות שונות. האחת תכלול את עסקי החטיפים והדגנים בארה"ב, השנייה תהיה זהה אך בשאר מדינות העולם והשלישית תהיה יצרנית של מזון מהצומח. המניה עולה 7% במסחר המוקדם.

ספיריט איירליינס (SAVE) עולה 8% במסחר המוקדם לאחר שג’ט בלו העלתה את הצעת ההשתלטות שלה ב 2 דולר ל 33.5 דולר למניה. ספיריט הודיעה שתחליט עד לסיום החודש אם לעמוד בהסכם המיזוג עם פרונטיר גרופ (ULAA) או לקבל את ההצעה של חברת התעופה ג’ט בלו.

חברת הבניה לאנר (LEN) פרסמה דוחות אשר עקפו את תחזית הרווח וההכנסות לרבעון הראשון של השנה. יחד עם זאת החברה רואה פגיעה בעקבות עליית הריבית ובפועל יוצא עלייה של מחירים לקראות סיום הרבעון.

מונדלז (MDLZ) חברת המזון רוכשת את יצרנית חטיפי האנרגיה קליפ בר בתמורה ל 2.9 מיליארד דולר ותשלומים נוספים שיהיו כפופים לביצועים. העסקה צפויה להסגר ברבעון השלישי של השנה.

וולנבה (VALN) ממריאה 84% במסחר המוקדם לאחר ההודעה של פייזר לרכישה של 8.1% ממניות החברה בתמורה ל 95 מיליון דולר. החברות שותפות למיזם משותף בפיתוח טיפולים למחלת הליים.

אקסון מובייל (XOM) מקבלת העלאת המלצה מקרדיט סוויס מנייטרלי לתשואת יתר, בקרדיט סוויס פשוט נרדמו בחודשים האחרונים והירידה האחרונה הביא לשדרוג ההמלצה.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה