קרדיט: LEONARDO DRS

לפני כולם

ענקית הטכנולוגיה הצבאית Leonardo רוכשת את חברת ראדא

תנאי עסקת המיזוג יחזיקו בעלי המניות של ראדא ב- 19.5% ממניות החברה המאוחדת וחברת לאונרדו האיטלקית תחזיק ב- 80.5%. החברה המאוחדת תשמור על השם Leonardo DRS והיא צפויה להיסחר לראשונה

חדשות ספונסר 21/06/2022 08:55

א+א- 9

ראדא תעשיות אלקטרוניות, מובילה עולמית בפיתוח וייצור מכ"מים טקטיים לכוח המתמרן, וחברת Leonardo DRS, ספקית טכנולוגיה צבאית (mid-tier) אמריקאית מובילה, מדווחות היום על חתימתן על הסכם דפיניטיבי למיזוג והפיכה לחברה ציבורית אחת. היכולות המשותפות של שתי החברות צפויות להפוך למכפיל כוח שיוביל לצמיחה חזקה בשווקים חדשים וצומחים, ולעצב את פני שדה הקרב העתידי עבור זרועות הצבאיות השונות של ארה"ב ובעלות בריתה בכל תחומי הלחימה.

בהתאם לתנאי המיזוג, הצפוי להיסגר במהלך הרבעון הרביעי של שנת 2022, ראדא תהפוך לחברת-בת בבעלות מלאה של Leonardo DRS. חברת Leonardo DRS צפויה להירשם למסחר בנאסד"ק ובבורסה בתל אביב תחת הסימבול "DRS".

עסקה זו צפויה לחזק את Leonardo DRS ולהפכה למובילת שוק בתחומי מערכות חישה מתקדמות והגנת כוחות, בסגמנטים בעלי הצמיחה החזקה ביותר בשווקים הביטחוניים בארה"ב ובשאר העולם. הטכנולוגיה המיוחדת של ראדא בתחום המכ"מים הטקטיים, משלימה את יכולותיה של Leonardo DRS ותשפר את מיצובה כספק פתרונות אינטגרטיביים בנושאי הגנה אווירית, הגנה מפני מל"טים והגנת רכבים קרביים בפלח השוק של הגנת כוחות. שילוב הכוחות עם Leonardo DRS צפוי לשפר משמעותית את מעמדה התחרותי של ראדא ואת יכולתה לתת מענה מבחינת מגוון המוצרים, תחרות, כושר ייצור, שווקי יעד ותזרים המזומנים, להגדיל את שיעורי הצמיחה העתידיים ולנצל הזדמנויות להצפת ערך. יחד, החברה המאוחדת צפויה להפוך למובילת שוק בנושאי הגנת כוחות ומערכות אינטגרטיביות רב-תחומיות שפונות לשווקים גלובאליים, בסיוע הפריסה הבינלאומית של חברת האם לאונרדו..

ראדא ו - Leonardo DRS הינן שתי חברות משלימות בתחומי הטכנולוגיה הביטחונית, ושיתוף הפעולה העסקי המתמשך לאורך של כעשור בין שתי החברות במספר תוכניות, הוליד התאמה עמוקה בתרבות העסקית של החברות. החברה המאוחדת תפעל במגוון רחב מאוד של מוצרים ביטחוניים מהשורה הראשונה בעולם, כולל מערכות חישה מתקדמות, הגנת כוחות, רשתות מיחשוב ומערכות כוח והנע חשמליות. החברה המאוחדת תהיה ממוצבת בלב תוכניות קריטיות להגנת כוחות, כולל העבודה המשותפת בתוכניתה – M-SHORAD של צבא ארה"ב, והמעורבות של ראדא בתוכנית SOCOM SIP של אנדוריל עבור הכוחות המיוחדים האמריקאיים ובתוכניות USMC GBAD ו - USAF ABAD.

חברת האם של Leonardo DRS, Leonardo SpA האיטלקית, הנה מובילה בינלאומית בתחום התעשייה והתעופה הביטחונית. מיצובה המוביל של החברה יאפשר גישה לשוק הבטחוני האירופאי המתחדש, כמו גם לשווקים נוספים בעולם, תוך כדי יצירת שוק חדש לחברה גם בישראל.

ביל לין, מנכ"ל Leonardo DRSמסר: "השילוב של יכולות המכ"מים הטקטיים של ראדא יחד עם החוזקה של Leonardo DRS כספק ויצרן מוביל בתחום התעשיה הביטחונית, הופך את החברה המאוחדת למובילה בתחום הצומח במהרה של הגנת כוחות, מגדיל את שווקי היעד אליהם פונה החברה, מגדיל את מרחב ההזדמנויות בשוק הבינלאומי, ובסופו של דבר מציף ערך לבעלי המניות. המיזוג יאפשר לחברה המאוחדת להוסיף יכולות בפעילות הליבה של Leonardo DRS באמצעות רכישות והשקעות אסטרטגיות שיתמכו באסטרטגיה ארוכת הטווח שלנו להציג צמיחה אורגנית יחד עם צמיחה באמצעות רכישות וחלוקת דיבידנד לבעלי המניות."

המיזוג יבוצע באמצעות החלפת מניות, בדרך של "מיזוג משולש הופכי" בין Leonardo DRS, חברת טכנולוגיות צבאיות אמריקאית מובילה ו ראדא, חברה ישראלית מובילה בתחום מכ"מים טקטיים לכוחות התמרון.

המכ"מים הטקטיים המתקדמים של ראדא משפרים את מיצובה של לאונרדו DRS כספק פתרונות אינטגרטיביים בתחומי הגנה אווירית, מערכות הגנה כנגד מל"טים והגנת כוחות התמרון, ויאיצו את הפיכתה לספק של פתרונות חישה אינטגרטיביים ולמובילה בשווקי החישה המתקדמת והגנת כוחות.

החברה הממוזגת תפעל בכמה מהתחומים שגדלים בקצב המהיר ביותר בתקציב הביטחון האמריקאי, וערוכה לנצל הזדמנויות גלובאליות באמצעות הנוכחות הבין לאומית של החברה האם של לאונרדו DRS – חברת לאונרדו האיטלקית (LDO, MIL).

החברה הממוזגת צופה צמיחה שנתית ממוצעת ב- EBITDA בתחום העשרה הנמוכים (low teens) לשנים 2022-2023, בהתבסס על EBITDA של 305 מיליון דולר ב-2021.

בהתאם לעסקת המיזוג יחזיקו בעלי המניות של ראדא ב- 19.5% ממניות החברה המאוחדת, וחברת לאונרדו האיטלקית תחזיק ב- 80.5% ממניותיה. החברה המאוחדת תשמור על השם Leonardo DRS והיא צפויה להיסחר הן בבורסה בת"א והן בנאסד"ק תחת הסימול "DRS".

דב סלע, מנכ"ל ראדא מסר: "אני מביט בסיפוק רב בפלטפורמה שבנינו לאורך כ-20 השנים בהן אני ב ראדא, שמגיעה לשיאה בעסקת המיזוג האסטרטגית הרבה הזו עם חברת Leonardo DRS. השילוב בין שתי חברות טכנולוגיה צבאית מובילות, להן ממשקי עבודה מגוונים עם משרד ההגנה האמריקאי ונוכחות בינלאומית, מייצר מצב של Win-Win עבור בעלי המניות של ראדא ושל Leonardo DRS. העסקה מהווה תקדים בו חברה אמריקאית ביטחונית מובילה, המוחזקת על ידי חברה בטחונית גלובאלית מהמעלה הראשונה, רוכשת חברת טכנולוגיה צבאית ישראלית משמעותית. עסקה ייחודית זו תחזק את התעשייה הביטחונית בישראל ותסמן מגמות וכוונים לעתיד. עבור ראדא, איחוד הכוחות עם Leonardo DRS יעצים את היתרון התחרותי שלנו בשווקים הצומחים והתובעניים בהם אנו פועלים, ואשר נשלטים כיום על ידי שחקנים חזקים ומוכרים. אנו מצפים לעבוד בצוותא עם אנשי Leonardo DRS כדי להמשיך ולקדם חדשנות בשווקי החישה המתקדמת והגנת כוחות ולהשיא ערך לבעלי המניות שלנו".

המיזוג מתרחש בתקופה בה קונפליקטים צבאיים ברחבי העולם ממחישים את החשיבות שבפתרונות המשולבים שמציעה החברה המאוחדת, ובכלל זה הגנה על רכבים מפני תקיפת טילים והגנה על הכוחות המתמרנים מפני איומים אוויריים. לדברי מר לין, "המלחמה באוקראינה מדגימה את הפגיעות של כוחות צבאיים מפני מתקפות רחפנים ומדגישה את הצורך במערכות הגנה מתקדמות ויעילות. הרכישה המואצת של מערכות אלה על ידי הצבא האמריקאי מתרחבת גם לרכישות מצד מדינות אירופאיות, שהיו בדרך בפיגור בתחומים אלה, ומבצעות כעת רכש מוגבר של מערכות הגנה קריטיות. איחוד הכוחות בין ראדא ו-Leonardo DSR יפתח בפני החברה הממוזגת הזדמנויות עסקיות בשווקים הבינלאומיים, במיוחד במערכות הגנה אווירית לטווח קצר, יישומי הגנה מפני כלי טיס קטנים בלתי מאוישים (UAS), הגנה מפני טילים וארטילריה קצרת טווח (C-RAM) ומערכות הגנה אקטיבית לרכב.

 1. מניות בכתבה
 2. ראדא

9 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  יפה מעניין איך המניה תגיב

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  אורי עסיס 21/06/2022 09:35

 2. 2
  מה שקרה עכשיו עוזר מאוד אולי

  שבני אדם לא ירצו יותר גורל כזה ,ההרס באוקראינה יתועד ועכשיו כל אחד יוכל לראות .אולי אנחנו בדרך שמנהיגים יקשיבו לאסף.אמן
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  benyy 21/06/2022 09:35

 3. 3
  נו ומה הם עשו עם זה?

  לא נשארו עצמאיים ולא קיבלו מזומן. מבחינת טכנולגיה מסכים איתך
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  עמי 01 21/06/2022 09:34

 4. 4
  האמת, לא ממש אכפת לי כמה הם קיבלו,

  מבחינתי עצם זה שהם הגיעו למעמד של מובילים עולמיים בתחום שלהם שזה גרם לחברה ענקית בתחום הביטחוני לקנות אותם זה הישג אדיר. מה הם קיבלו מראה על יכולת המשא ומתן של המנכ"ל... פחות מעניין אותי
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  ArchAngel 21/06/2022 09:26

 5. 5
  שר המלחמה. סרט גאוני

  מפשיט את התעשייה הזו
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  redbear 21/06/2022 09:24

 6. 6
  אני פחות מתלהב

  לפחות שהיו מקבלים מזומן
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  עמי 01 21/06/2022 09:22

 7. 7
  מלחמה והרג הם עסק משגשג

  וזוהי בדיוק הסיבה מדוע תמיד יהיה סכסוך כזה או אחר על גבי הגלובוס. תמיד זה מזכיר לי את הסרט שר המלחמה עם ניקולאס קייג'.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  אסף1 21/06/2022 09:15

 8. 8
  א י מ פ ר י ה

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  ליטל ג'ון 21/06/2022 09:03

 9. 9
  |34| יפה מאוד! גאווה ישראלית

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  ArchAngel 21/06/2022 09:03