משה לארי, מנכ"ל בנק מזרחי-טפחות קרדיט: אבשלום ששוני

דוחות כספיים

בנק מזרחי סוגר סניפים ומפסיק לחלק דיבידנדים אבל מנפיק אופציות לבכירים

משה לארי המנכ"ל החדש אומנם מנסה לייעל אבל פוגע גם במשקיעי הבנק וגם בלקוחותיו, רווחי הבנקים הגדולים שוברים שיאים ובמקום להעניק יותר הבנק נוקט בגישה שיכולה לעלות בלקוחותיו ומשקיעיו

אלירן מדר 24/05/2022 14:50

א+א- 3

בנק מזרחי מפרסם את הדוחות לרבעון הראשון והם די מאכזבים - לא בשורה התחתונה אלא בהלך הרוח אותו הבנק נוקט אשר יכול לפגוע בצמיחה שלו עצמו אותה הוא מבקש, הבנק נוקט בצמצום דיבידנדים על מנת להמשיך את הצמיחה אבל עם עלייה של 70% ברווח הנקי מול רבעון מקביל האם המשקיעים לא ראויים להנות מכך?! גם במסגרת איחוד בנק איגוד הבנק בחר לצמצם סניפים שזה הגיוני אבל כאשר הגדלת את הלקוחות האם הבנק הגדיל את הסניפים הקיימים? או שכולם צריכים להידחף בתור אצל דביר?

התרחבות מואצת באשראי תוך ניהול פרואקטיבי של הון הבנק

בהלימה לשיפור שחל בפעילות הכלכלית במשק ברבעון הראשון של 2022 – חרף התפרצות גל האומיקרון בחודש ינואר, נרשמה בתקופה זו התרחבות מואצת בפעילות האשראי של הבנק.

נכון לסוף הרבעון הראשון הסתכם היקף האשראי בבנק בכ-283 מיליארד ₪ בהשוואה לכ-249.5 מיליארד ₪ בסוף התקופה המקבילה – עלייה של 13.4%.ההתרחבות בתיק באה לביטוי במרבית הסגמנטים ותחומי הפעילות הקמעונאיים והעסקיים, שעלו בשיעורים דו-ספרתיים.כך, בין השאר, הסתכם בסוף הראשון של השנה האשראי לעסקים גדולים בכ-25.6 מיליארד ₪ - עלייה של 23.2% לעומת התקופה המקבילה; האשראי לעסקים בינוניים הגיע לכ-11.4 מיליארד ₪ - עלייה של 17.3% בהשוואה לסוף הרבעון הראשון של 2021, וההלוואות לדיור הסתכמו בסוף הרבעון הראשון של השנה בכ-181 מיליארד ₪ - עלייה של 14.2% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד.

במקביל, ממשיך הבנק לנקוט פעולות מגוונות בתחום ניהול ההון, בין השאר על מנת לתמוך בתנופת הצמיחה בפעילותו.במסגרת זו, חתם הבנק בחודש מרץ על עסקה חדשנית לביטוח תיק הלוואות לדיור של כ-3.7 מיליארד ₪, עם מבטח משנה בינלאומי, הנמנה עם עשרת מבטחי המשנה הגדולים בעולם.באמצעות המהלך, שטרם נעשה כמותו במערכת הבנקאית בישראל, התפנה הון נוסף למגוון צרכים ושימושים נוספים.

יישום תוכנית המיזוג של בנק אגוד ותרומתו לרווחי הקבוצה

מאז 30 בספטמבר 2020, מועד השלמת העסקה לרכישת בנק אגוד, פועל הבנק להוציא לפועל את מיזוגו של אגוד אל תוך מזרחי-טפחות, בהתאם לתוכנית מוגדרת שהוכנה לנושא.נכון להיום נסגרו 16 מתוך 35 סניפי אגוד, ועשרות אלפי לקוחות כבר הוסבו לסניפי מזרחי-טפחות, במהלך שמתבצע במשותף על ידי צוותים משני הבנקים, על מנת להבטיח מעבר חלק וידידותי.עד להשלמת המיזוג, המתוכננת לסוף 2022, ייסגרו 11 סניפים נוספים, כך שבסיום התהליך יישארו 8 סניפים של אגוד, שרובם נמצאים במקומות שבהם אין כיום נוכחות של מזרחי-טפחות.במקביל, גם מיושמת תוכנית הפרישה של עובדי אגוד, שלא מתוכננים להיקלט במזרחי-טפחות, כפי שנקבע בהסכם הקיבוצי המיוחד שנחתם בבנק אגוד אשתקד.פרישת העובדים מתבצעת בהדרגה, בהלימה לפעילות מיזוג הסניפים, וזאת כדי לשמור על רציפות השירות בבנק אגוד, עד למועד השלמת המיזוג.

בד בבד, עוד לפני השלמת המיזוג והפקת התועלות ממהלכי הסינרגיה וההתייעלות, ממשיך בנק אגוד לתרום לרווחי הקבוצה, אף מעבר להערכות המוקדמות.ברבעון הראשון של השנה הסתכמה תרומת בנק אגוד ב-212 מיליון ₪, הכוללים בעיקר רווחי הון ממימוש נכסים.וזאת, בנוסף לרווחים השוטפים הנובעים מעסקת הרכישה של הבנק.

 1. מניות בכתבה
 2. מזרחי טפחות

3 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  טענות קצת קטנוניות, סגר סניפים כי בלע את איגוד אין סיבה להחזיק סניפים סמוכים

  מפסיק לחלק דוידנדים זה מעולה למשקיעים, במידה והבנק צריך את הכסף בשביל לגדול ולא להתמנף מידי. אני כמשקיע מעדיף חברה שלא מחלקת לי כסף אלה משקיעה אותו בשבילי בהתרחבות, הסיבה היחידה לחלק כסף זה אם לחברה אין שימוש טוב יותר בכסף

  יאיר3 31/05/2022 14:55

 2. 2
  בנק מסרחי

  נראה שכדאי לחפש אלטרנטיבה

  מוטי 24/05/2022 15:29

 3. 3
  אתה לא חושב חושב שזה בדיוק הפוך

  סוגר סניפים טוב למשקיעים. עוצר דיבידנד טוב ללקוחות.(ובסופו של דבר גם למשקיעים) הכל עניין של נקודת מבט. הלקוחות רוצים שיפור באפליקציה.(אני לא מכיר אף אחד שנהנה ללכת לבנק) והמשקיעים רוצים שהעסק ירוויח יותר ויוציא פחות.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  GandalftheWhit 24/05/2022 15:14