קרדיט: יח”צ

מיזוגים ורכישות

פלסאנמור בשת”פ משולב עם GE - השקעה בהון והפצה

השקעה ראשונה תהיה בהיקף של 21 מיליון דולר תמורת הקצאה של כ-7.2%, בכפוף לתנאים מתלים GE תשקיע שוב באותו האופן ההקצאה ולאחר FDA

מערכת ספונסר 12/05/2022 09:39

א+א-

חברת המכשור הרפואי פלסאנמור , מעדכנת היום על אבן דרך משמעותית בפעילותה הגלובאלית. החברה מדווחת על התקשרות בהסכם הקצאה פרטית עם חברת GE Healthcare Global Holdings Inc , מקבוצת GE (ג’נרל אלקטריק), וכן על חתימת הסכם הפצה אסטרטגי עם חברת  GE Precision Healthcare LLC להפצת מוצרי החברה באירופה, ובכפוף לקבלת אישורים רגולטוריים עתידיים, גם בארה"ב וביפן.

על פי ההסכם בין הצדדים, בכפוף להתקיימותם של מספר תנאים מתלים, תשקיע GE סכום של 42 מיליון דולר(כ-145 מיליון שקל) בחברת פלסאנמור. השקעה ראשונה תהיה בהיקף של 21 מיליון דולר תמורת הקצאה של 3,593,429 ממניות פלסאנמור, שתהוונה כ-7.2% מהון המניות של החברה (כ-6.5% בדילול מלא). ההשקעה השנייה, שאף היא תהיה בהיקף של 21 מיליון דולר תמורת הקצאה של 3,593,429 ממניות פלסאנמור, שתהוונה כ-6.7% מהון החברה (כ-6.1% בדילול מלא), ותתבצע בכפוף למספר תנאים מתלים נוספים, שעיקרם קבלת אישור FDA למוצר ה-Pulsenmore ES של החברה. ההשקעה בפלסאנמור תתבצע לפי מחיר של כ-5.84 דולר למניה (כ-20.1 שקל למניה, לפי שער החליפין הבוקר). העיסקה העתדית עם כלל התנאים המתלים יתקיימו משקפת לחברה שווי של כ-300 מיליון דולר (כ-1.03 מיליארד שקל) לפני הכסף, הגבוה בכ-130% משווי השוק של החברה הבוקר בתל-אביב. לאחר ההשקעה הכוללת, בסך של כ-42 מיליון דולר, תחזיק GE בכ-12.3% מהונה של פלסאנמור (בדילול מלא, נכון למועד חתימת ההסכם).

בנוסף לאמור, כולל ההסכם גם התייחסות להנפקה עתידית של מניות פלסאנמור בבורסה בארה"ב (ככל שתתקבל החלטה שכזאת בעתיד). על פי ההסכם, תוכל GE להשתתף בהיקף של עד 20% מהיקף הגיוס העתידי, ובמקביל תוכל פלסאנמור לחייב את GE להשקיע עד 8 מיליון דולר במסגרת הנפקת החברה, אך בכל מקרה לא יותר מחלקה היחסי של GE בחברה מתוך סכום הגיוס. כל זאת, בתנאי שהנפקת החברה תתבצע עד סוף 2023. 

במקביל, בהתאם להסכם תשמש GE Precision Healthcare LLC כמפיצה בלעדית למוצר האולטרסאונד הביתי של פלסאנמור ומוצר הזקיקים (בכפוף להתקיימות תנאים מסוימים), בקרב  20 לקוחות מוסדיים נבחרים של GE -  הכוללים ארגוני בריאות ממשלתיים ופרטיים ורשתות בתי חולים - בכל אחת מהטריטוריות המוסכמות: אירופה, ארה"ב ויפן.

בהתאם להסכם ההפצה, התחייבה GE לבצע הזמנה ראשונה של 20,000 מוצרי אולטרסאונד ביתי מסוג ES, וכן היא רשאית לבצע הזמנה נוספת בעבור 50,000 מוצרי ES עבור השנה השנייה של ההסכם, כאשר עם חתימת ההסכם, ייחתם הסכם נילווה לרכישת רכיבים בעלי טווח אספקה ארוך, כנדרש לשם ייצור המוצרים נשוא ההזמנה של השנה השנייה.

 

ההסכם האסטרטגי עם GE צפוי להבטיח לפלסאנמור מערך הפצה משמעותי ברחבי העולם, לשיווק מוצרי האולטרסאונד הביתי שפיתחה החברה. מבחינת GE, כפי שציינה בהודעתה, ההסכם הנוכחי מהווה נדבך נוסף לעסקי האולטרסאונד של חטיבת שירותי הבריאות לנשים של GE, במסגרת מיצובה כמובילת שוק עולמית בתחום. עוד בהתאם להודעתה של GE, באמצעות המוצרים של פלסאנמור, היא שואפת לצמצם את הביקורים בבתי החולים ולהגביר את השקט הנפשי לאימהות לעתיד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה